Colle sub 4.1.2014 18:28

Izvinjavam se ukoliko krsim pravila foruma.

 

E ovako. Dosao mi komp sa servisa (nesto u vesi HDD bio problem) i sad instaliran novi windows 7 a ranije bio xp... Sad imam problem sa zvukom, tj necujem nista kada pustim pjesmu niti bilo cega drugog. Ima instalirane drajvere sve http://i.imgur.com/WEXBUK9.jpg. U Control Panel > Sound mi pokazuje ono da ima zvuka tj ono zeleno skace na onoj skali... http://imgur.com/a/4oD1L.

Zvao sam ovog sa servisa i kaze on moguce da ti zvuk ide preko graficke nesto tako, ili da mi je mozda tamo mutiran zvuk gdje je graficka a ja to nmg da nadjem. Dole kod sata u desnom cosku nije mutiran na 100 je pojacano. I rekao mi je jos da u Sound probam nesto prebaciti sa te graficke (ukoliko uopste ide preko nje) na nesto drugo nez kako mi je rekao. Pa ako vi znate nesto da mi pomognete molim vas. Ukoliko jos nesto treba slikat recite ja cu to uslikat i postat. Hvala vam unaprijed.

andreas11 sub 4.1.2014 20:01
Colle kaže...

Pa kablom spajam, i da.. dobro su spojeni... A da nisu nebi pokazivalo u sounds onu zelenu skalu kao... 

{#} Kojim kablom? Optickim, coax, RCA....

Pretpostavljam RCA tj. 3.5mm u zeleni utor. E pa po tome imas krivo konfigurirani izlaz tj. zvuk ti ide samo na digitalu.

Colle sub 4.1.2014 20:35
andreas11 kaže...
Colle kaže...

Pa kablom spajam, i da.. dobro su spojeni... A da nisu nebi pokazivalo u sounds onu zelenu skalu kao... 

{#} Kojim kablom? Optickim, coax, RCA....

Pretpostavljam RCA tj. 3.5mm u zeleni utor. E pa po tome imas krivo konfigurirani izlaz tj. zvuk ti ide samo na digitalu.

Ma neznam ti ja koji je, http://imgur.com/maNgdHM ovako izgleda na kraju i eto...

 

I sta sad da radim? nerazumijem ovo gore sto si rekao tj neznam sta trebam radit.

lukabo sub 4.1.2014 23:44

Nemaš drivere,ili imaš "krive",za zvučnu karticu.Skini sa mbo stranice audio drivere i problem bi trebao biti riješen.Tek kad če ti pokazivati "speakers" u postavkama zvuka,tek češ onda imati zvuk.A ovo što ti je digital audio zeleno,to ne znači ništa.

mario.L_hr ned 5.1.2014 00:03
Colle kaže...

Koje drajvere da skinem ? Relitek ? jel to za zuk i to?

Daj malo više podataka o hardveru. Laptop ili desktop? Ako je laptop, napiši model. Ako je desktop daj tip matične ploče.

 

Ako neznaš neke od ovih podataka skini si ovaj program pa javi.

Colle ned 5.1.2014 00:39

@Promatrač

Ja uopste neam to speakers :/ ono gore sto na slikama imam to je to... pokusavao sam desnim klikom i ono ici na prikazi/sakri ostale uredjaje kao... al to je to sto ima

 

 

@mario.L_hr i SuperDox

 

Evo skinuo sam ovo i instaliram vidit cemo sta ce biti. U @Editu cu napisat jel ok ili ne, ukoliko nebudem mogao editat post, napisat cu novi nadam se da me necete kaznit (mozda se kod vas to i nekaznjava)

 

mario.L_hr ned 5.1.2014 00:42
Colle kaže...

@Promatrač

Ja uopste neam to speakers :/ ono gore sto na slikama imam to je to... pokusavao sam desnim klikom i ono ici na prikazi/sakri ostale uredjaje kao... al to je to sto ima

 

 

@mario.L_hr i SuperDox

 

Evo skinuo sam ovo i instaliram vidit cemo sta ce biti. U @Editu cu napisat jel ok ili ne, ukoliko nebudem mogao editat post, napisat cu novi nadam se da me necete kaznit (mozda se kod vas to i nekaznjava)

 

Iščekujemo rezultat.

XXX-Man ned 5.1.2014 01:09
Colle kaže...

U crveni ulaz iza.. cak sam gledao u realteku kad ukljucujem/iskljucujem dali reaguje ovo na Analog > C Sub i pali/gasi se dok ukljucujem/iskljucujem.

Podešeno ti je da imaš 5.1 sistem, a ne 2.0. Promijeni to.

 

Sound > Playback > Speakers > Configure > Stereo

 

Ili ako neide onda u Realtek manageru.

Colle ned 5.1.2014 01:14
XXX-Man kaže...
Colle kaže...

U crveni ulaz iza.. cak sam gledao u realteku kad ukljucujem/iskljucujem dali reaguje ovo na Analog > C Sub i pali/gasi se dok ukljucujem/iskljucujem.

Podešeno ti je da imaš 5.1 sistem, a ne 2.0. Promijeni to.

 

Sound > Playback > Speakers > Configure > Stereo

 

Ili ako neide onda u Realtek manageru.

Da 5.1 je ali nemogu da promjenim na 2.0 ...