Razni hardverski problemi

Problem sa zvučnom karticom i 5.1. zvučnicima

Mako sri 21.5.2008 17:00

Imam problem sa zvučnom 7.1. integriranoj na matičnoj ABIT IX38 quad i basom (wooferom). Ovako, sve radi, ima zvuka i sve to, ali čujem nekakav zvuk kao nekakva sirena ali čuje se jako slabo (pogotovo kad stavim ruku blizu basa). Kad izgasim bas sve ok. Driveri su realtekovi zadnji koji su izdani (Bios također). 

Mako čet 22.5.2008 17:38
Mako kaže...

Imam problem sa zvučnom 7.1. integriranoj na matičnoj ABIT IX38 quad i basom (wooferom). Ovako, sve radi, ima zvuka i sve to, ali čujem nekakav zvuk kao nekakva sirena ali čuje se jako slabo (pogotovo kad stavim ruku blizu basa). Kad izgasim bas sve ok. Driveri su realtekovi zadnji koji su izdani (Bios također). 

 Evo još nešto čudno se dešava, 100 % isti zvuk čujem i u slušalici telefona. Pomislio sam da nije nešto oko adsl-a pa sam modem isključio ali opet ništa. Zvuk u tel slušalici se čuje bio bas uključen ili ne.Iznenađen
5MASH3R sub 24.5.2008 01:41

Probaj ovo: odi u control panel, odaberi applet sounds  and  audio  devices.  Na  prvoj  kartici,  u  Device  volume  dijelu,  klikni  advanced  tipku.U  novom  prozoru  utisaj  (ili "mjutiraj") sve osim

prve kartice (volume control). Trebalo bi pomoci

Level 1 ned 1.6.2008 00:32

Da li imaš neke elektromagnetske smetnje ili nešto drugo?

Ako spojiš zvučnike na neki drugi izvor zvuka - nešto sigurno imaš (mp3 player, dvd player, bilo što)

kakva je onda situacija?

Ako i tada tuli ili što se već dešava mjenjaj kablove ili probaj pomaknuti sub ako je u njemu pojačalo,

može biti da primaš neku radio stanicu ili tako nešto.

Prestanu li smetnje onda negdje na kompu nešto ne valja....

 

Eto, ako si sve ovo probao, onda još probaj posudit druge zvučnike pa njih poslušati ili

odnijeti zvučnike na drugu lokaciju pa ih isprobat - mislim da sad već stvarno lupam,

već one prve radnje će ukazati na problem.

 

Pozdrav

 

 

Mako ned 1.6.2008 16:23

Ove zvučnike sam koristio i na starom komp. i nisam imao nikakvih problema. Ovo s pomicanjem ću oprobati pa ti javim. Samo da kažem kad na prednji panel (audio panel) uključim sušalice i mic te u audio manageru pojačam mic i zvuk na slušalicama taj ''tilu lilu'' se jako čuje. Opet ako smanjim zvuk slušalica a ostavim mic pojačan ja skroz slabo čujem taj zvuk dok kolega s druge strane, kad nešto igramo on line, čuje taj zvuk. Nadam se da si skužio što sam htio reći. Samo se bojim da nije nešto na kompu dobro spojeno pa da nešto ne izgori.

Level 1 ned 1.6.2008 18:43

Stavi mikrofon "mute". Možda je mikrofonija.

 

Ili možda zvučna kartica prima neki šum iz kućišta - e sad koji - ima jako puno smetnji

unutar kućišta. Recimo ponekad se pojavi zujanje kad se pomiče miš. Mogu se "čuti" i ventilatori.

 

Neugodno... Morat ćeš malo eksperimentirati, nema druge.

 

 

Mako pon 2.6.2008 02:57
Level 1 kaže...

Stavi mikrofon "mute". Možda je mikrofonija.

 

Ili možda zvučna kartica prima neki šum iz kućišta - e sad koji - ima jako puno smetnji

unutar kućišta. Recimo ponekad se pojavi zujanje kad se pomiče miš. Mogu se "čuti" i ventilatori.

 

Neugodno... Morat ćeš malo eksperimentirati, nema druge.

 

 

 Ne mogu mic staviti na mute kad mi on triba za razgovor, a nema šanse da je mikrofonija jer znam kako mikrofonija zvuči. Ovaj zvuk koji čujem ima ritma tako da kažem, slično hitnoj službiOsmijeh ti lu li lu. Miš je bežični kao i tipkovnica. USB je ukopčan u prednji panel sad ima li to kakve veze...? Ventilatora ima, sad jesu li oni trebat ću vidit ali sumnjam pošto kako sam već rekao zvuk ima ritma, tj. ponavlja se šablona. Još je nešto zanimljivo a to je da kad stavim ruku na kolo za pojačavanje na basu taj zvuk se pojača---kao da ja prenosim nešto.Viče
Level 1 pon 2.6.2008 12:12

Ponašaš se kao antena Smijeh.

Sorry, sad ozbiljno - neka elektromagnetska smetnja je - sad koja...

Vjerojatno bi trebalo micat sub po sobi kako bi nasao (ako bi) mjesto gdje nema tolikog utjecaja.

Ili zaokretanje u određenom smjeru.

 

Pozdrav

Mako uto 10.6.2008 14:32

Gotovo!!!

 

Kako sam zamjenio hladnjak na cpu, majstori su morali podizati matičnu ploču, time su kablove iskapčali i ponovno vraćali i više nema tilu lilu. mora da su u HG spotu nešto pogrešno spojili.