Razni hardverski problemi

Problem s ventilatorom procesora

bruno368 uto 21.1.2020 14:36

Pozdrav, u zadnje vrijeme malo malo mi se pali ventilator procesora, doslovno svakih par minuta. To se događa čim upalim računalo tako da ne vjerujem da je razlog pregrijavanje. Događa li se to možda jer 4 godine termalna pasta nije promjenjena?

Filox uto 21.1.2020 14:41
bruno368 kaže...

Pozdrav, u zadnje vrijeme malo malo mi se pali ventilator procesora, doslovno svakih par minuta. To se događa čim upalim računalo tako da ne vjerujem da je razlog pregrijavanje. Događa li se to možda jer 4 godine termalna pasta nije promjenjena?

 Najvjerojatnije. Nema što drugo bit, osim ako nemaš neku ludu aplikaciju ili virus koja ti pojede 100%CPU čim upališ PC.

bruno368 uto 21.1.2020 14:44

Ok, hvala na odgovoru. Ne vjerujem da imam takvu nekakvu aplikaciju, a ni virus jer redovito pregledavam računalo s razno raznim antivirusima, antimalwerima itd... Svakako još pogledam u task manageru što se pokreće kad se računalo upali.

Filox uto 21.1.2020 14:48
bruno368 kaže...

Ok, hvala na odgovoru. Ne vjerujem da imam takvu nekakvu aplikaciju, a ni virus jer redovito pregledavam računalo s razno raznim antivirusima, antimalwerima itd... Svakako još pogledam u task manageru što se pokreće kad se računalo upali.

 Baci oko svakako, ali ako si 4 godine intenzivno koristio PC, igrao igrice i slično, onda može lako bit pasta. Pogotovo ako je neka loša pasta stavljena u startu...

andrijam uto 21.1.2020 17:34

Za početak ispuši ventilator, da makneš prašinu. Vjerovatno je zagušen pa ga sada čuješ ili mu odlaze ležajevi. Eto ja mjenjam pastu nakon 10godina min i ne da nemam problema s temp, nego niti ne znam kolike su.