Razni hardverski problemi

Problem sa USB-om, nemogucnost formatiranja

Imsovcanin sri 22.4.2015 18:03

kada stavim usb u komp on se pojavi u my computeru kao Removable Disk F (iako ga nisam tako nazvao), kaze da ima 0 iskoristenog i 0 slobodnog prostora, kada kliknem da formatira usb nista se ne dogada, probao sam neki program od kingstona za formatiranje usba ali ne prepoznaje ga kao usb :S u device manageru imam u portable devices F:\ sa onim zutim znakom, pokusao sam updati driver software ali to nista nije napravilo... da li mogu nesto napraviti u vezi usba ili je "otisao" xD

compov sri 22.4.2015 18:59

Upiši u search ili run:

diskmgmt.msc

 

Tu ćeš vidjeti sve hardove a i usb stik

pisat će unlocated space za tvoj stick

desni klik na box i create new partition

slijediš wizard i to je to

 

ako to ne ide onda ovako...

 

otvori run i upiši diskpart pa enter tražit će te administrativna prava da ga pokreneš

 

onda ovako kako piše dalje s obzirom da označavaš disk pod rednim brojem za svoj stick

 

DISKPART> list disk

  Disk ###  Status         Size     Free     Dyn  Gpt
  --------  -------------  -------  -------  ---  ---
  Disk 0    Online          298 GB      0 B
  Disk 1    Online         7509 MB  6619 MB

DISKPART> select disk 1

Disk 1 is now the selected disk.

DISKPART> clean

DiskPart succeeded in cleaning the disk.

DISKPART> create partition primary

DiskPart succeeded in creating the specified partition.

DISKPART> exit

 sad ga možeš formatirati

oprez da si neki drugi disk ne sjeb...

ZdravkoZ sub 2.5.2015 14:51

Imam dvb-t prijemnik i uredno snimam program kad uštekam usb memory stick a kad uštekam usb stick u koji ide micro sd slika se zamrzava,zastajkuje pri reprodukciji takvog snimljenog materijala.Probao sam i micro sd class 4,6 i 10 ista stvar.Jel moguće da je do samog usb readera i njegove propusnosti(bio je jako jeftin)!?

zombie ned 28.6.2015 18:14

Da ne otvaram novu temu. Moj problem je sljedeći. Na usb-u sam imao nekoliko foldera i sve je normalno radilo. Jučer uzmem usb, stavim u kompjuter da prebacim podatke na kompjuter, ali samo jedan folder mogu vidjeti koji sam nedavno dodao. Kada odem na properties piše mi da je ostalo jos 1,6gb, što znači da se podaci sa usb-a nisu izbrisali, ali ih ne mogu vidjeti. Zašto? Kako da riješim problem?

Ajar ned 28.6.2015 18:50
zombie kaže...

Da ne otvaram novu temu. Moj problem je sljedeći. Na usb-u sam imao nekoliko foldera i sve je normalno radilo. Jučer uzmem usb, stavim u kompjuter da prebacim podatke na kompjuter, ali samo jedan folder mogu vidjeti koji sam nedavno dodao. Kada odem na properties piše mi da je ostalo jos 1,6gb, što znači da se podaci sa usb-a nisu izbrisali, ali ih ne mogu vidjeti. Zašto? Kako da riješim problem?

 

softwaremaniac kaže...

Vidi da nisu skrivene datoteke i probaj pogledati preko CMD-a ili preko Linuxa.

 start > u okvir run upiši cmd (Enter)

 

kad se pojavi prozor s promptom, upiši ovako: attrib -h -r -s /s /d X:\*.*

 

u ovome je "X" umjesto slova tvojeg usb-sticka (utipkaj zamjenu). paz na razmake. na kraju pritisni enter. i to ti je to. 

zombie ned 28.6.2015 20:51
Ajar kaže...
zombie kaže...

Da ne otvaram novu temu. Moj problem je sljedeći. Na usb-u sam imao nekoliko foldera i sve je normalno radilo. Jučer uzmem usb, stavim u kompjuter da prebacim podatke na kompjuter, ali samo jedan folder mogu vidjeti koji sam nedavno dodao. Kada odem na properties piše mi da je ostalo jos 1,6gb, što znači da se podaci sa usb-a nisu izbrisali, ali ih ne mogu vidjeti. Zašto? Kako da riješim problem?

 

softwaremaniac kaže...

Vidi da nisu skrivene datoteke i probaj pogledati preko CMD-a ili preko Linuxa.

 start > u okvir run upiši cmd (Enter)

 

kad se pojavi prozor s promptom, upiši ovako: attrib -h -r -s /s /d X:\*.*

 

u ovome je "X" umjesto slova tvojeg usb-sticka (utipkaj zamjenu). paz na razmake. na kraju pritisni enter. i to ti je to. 

 

Pojavio mi se prozor, utipkao sam sve što si mi rekao u ovom prvom dijelu, ali u ovom drugom šta treba da uradim, koju zamjenu?

Flexan22 pon 29.6.2015 19:27
zombie kaže...

 

Pojavio mi se prozor, utipkao sam sve što si mi rekao u ovom prvom dijelu, ali u ovom drugom šta treba da uradim, koju zamjenu?

 Slovo (oznaka) tvog USB Sticka. Pošto ti ga komp prepozna kao Removable Disk F, onda upiši : attrib -h -r -s /s /d F:\*.*