Bugy čet 29.5.2008 10:08

Jučer ujutro mi je nestalo struje u kući.Izbačena sklopka.Došel je električar i ustanovil da se to događa samo prilikom ukopčavanja kompjutera u utičnicu u zidu.Kaže da je negdje kompjuter 'u šlusu'.Sad me interesira kaj bi to bilo,koje komponente ili komponenta bi uzrokovale izbacivanje sklopke.Hvala.

bestia čet 29.5.2008 10:34
DrNasty kaže...

Probaj prvo kabl od napajanja, da ne kupujes novo napajanje zbog neispravnog kabla. Ako i s drugim kablom bude isto, probaj onda s drugim napajanjem :)

 Cisto sumljam, DrNasty al nek proba, samo je pitanje sto se jos sprzilo na kompu...
DrNasty čet 29.5.2008 10:41

bestia kaže...
 Cisto sumljam, DrNasty al nek proba, samo je pitanje sto se jos sprzilo na kompu...
 Ma ni meni ne mirise na dobro, ocigledno ima spoj negdje u napajanju pa mu sklopka izbacuje, al opet postoji mogucnost da je nagnjecio kabl pa se vodovi diraju (mada sam i ja skeptican u vezi toga).
Ovo sam naveo jer sam imao slicnih slucajeva.

bestia čet 29.5.2008 10:48

DrNasty kaže...
bestia kaže...
 Cisto sumljam, DrNasty al nek proba, samo je pitanje sto se jos sprzilo na kompu...
 Ma ni meni ne mirise na dobro, ocigledno ima spoj negdje u napajanju pa mu sklopka izbacuje, al opet postoji mogucnost da je nagnjecio kabl pa se vodovi diraju (mada sam i ja skeptican u vezi toga).
Ovo sam naveo jer sam imao slicnih slucajeva.
 Razumljivo, imao sam istih poteskoca...

PretaHR čet 29.5.2008 10:52

Pretpostavljam da izbacuje Zaštitna (FID) sklopka, to znači da probija faza prema zemlji.
Znaci moze biti da je probilo napajanje, da je kabel u kvaru ili da je u uticnici zamjenjena nula i zemlja.

Probaj komp ustekat u drugu uticnicu :)

Old Iggy čet 29.5.2008 10:53
Bugy kaže...

Jučer ujutro mi je nestalo struje u kući.Izbačena sklopka.Došel je električar i ustanovil da se to događa samo prilikom ukopčavanja kompjutera u utičnicu u zidu.Kaže da je negdje kompjuter 'u šlusu'.Sad me interesira kaj bi to bilo,koje komponente ili komponenta bi uzrokovale izbacivanje sklopke.Hvala.

 Ako je u cijeloj kuci nestalo struje, pretpostavljam da je otisla zastitna sklopka, tzv. fidovka.
Tu moze biti vise problema: od napajanja do lose izvedene instalacije. Sto je tocno nemoguce je ovako reci. Probaj spojiti PC bez uzemljenja.