Cofinho uto 10.9.2019 10:05

Konfiguracija mi je stara vec 4 godine, monitor nekih 3 i pol, nikad ranije problema. Jucer igrao malo SAMP, stisnuo alt+tab u par navrata da izadjem iz igre u windowse/vratim se natrag u igru, nakon cega mi je po donjoj trecini ekrana pocelo izbacivati zelenu boju koja treperi i pojavljuje se i nestaje izmjenicno svakih 3-4 sekunde. Monitor je AOC I2481FXH23,8", VGA, 2xHDMI, FlickerFree, 4ms, AH-IPS. Da li je tko imao slican problem? Sad jel problem do monitora ili do graficke ili nesto trece? Evo slike:

 

funny games uto 10.9.2019 10:53
Cofinho kaže...

Konfiguracija mi je stara vec 4 godine, monitor nekih 3 i pol, nikad ranije problema. Jucer igrao malo SAMP, stisnuo alt+tab u par navrata da izadjem iz igre u windowse/vratim se natrag u igru, nakon cega mi je po donjoj trecini ekrana pocelo izbacivati zelenu boju koja treperi i pojavljuje se i nestaje izmjenicno svakih 3-4 sekunde. Monitor je AOC I2481FXH23,8", VGA, 2xHDMI, FlickerFree, 4ms, AH-IPS. Da li je tko imao slican problem? Sad jel problem do monitora ili do graficke ili nesto trece? Evo slike:

 

 Rekao bi da je monitor napravio svoje te da ga je potrebno zamijeniti.Da bi bio siguran,probaj spojiti monitor direktno na matičnu da isključiš kvar grafičke.

ihush uto 10.9.2019 22:30

ovisi o vrsti-uzorku kvara-smetnji..

-kad vidiš takav uzorak od ruba do ruba ekrana pravokutnik, tad je u pitanju problem-kvar monitora tj ekrana .. točnije tisuće kontakta-žica koje kontroliraju ekran-panel. Ponekad je dovoljno stitsnuti kabel, ponekad prelemiti.. ili novi ekran. Električar spretan s lemilicom i snalažljiv na ebayu ili od recikliranih može nešto napraviti, problem je samo točna specifikacija modela, ne sličan nego isti-identičan, za točno taj monitor i čekanje dok stigne freeshipingom iz kine, troškovi i sl. -u odnosu na novo u trgovini ili polovno-oglasnik ponekad se ne isplati popravak ili ga nekome daš da dijelove..

-otvori ekran (pazeći da ne oštetiš okvir i kvačice, slično kao otvaranje mobitela..) i pogledaj, dalje će ti biti jasno.

 

-da je uzorak drugačiji tad bi vjerojatni krivac bila vga (tj vram na vga..) razne kockice po ekranu 'karirano'.. ali to si eliminirao probom s pleyke i potvrdio da je problem u monitoru.

nbdy32 sri 11.9.2019 07:12

@ihush - elektroničar ...

 

Inače se bavim servisom takvih stvari,nekada se isplati, nekad ne ...

 

Ali kako ihush veli,treba otvoriti i vidjeti do čega je,možda je popravak 100 kn,a možda 500,možda i neke djelove imam doma,pa je onda 0 ...

 

Pošto je 24 inča,možda bi mi se isplatilo,to nikad neznam ...