sstrmi uto 22.5.2012 10:55

Ovako-kupio sam novu matičnu,rame,proc,grafu,napajanje a hdd i pogon sam ostavio stare.Danas kad sam sve spojio-ne izbacuje mi sliku

MATIČNA-MSI 760GM-P23 FX, AM3+,PROCESOR-AMD FX-Series X4 4100,GRAFA-Gigabyte GTX550 Ti,RAM-Kingmax DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB), CL9.0, 128Mx8, FLFE,NAPAJANJE-corsair cx430,hdd-wd 160gb i pogon je lg

Hvala

Brian uto 22.5.2012 11:27
sstrmi kaže...

Ovako-kupio sam novu matičnu,rame,proc,grafu,napajanje a hdd i pogon sam ostavio stare.Danas kad sam sve spojio-ne izbacuje mi sliku

MATIČNA-MSI 760GM-P23 FX, AM3+,PROCESOR-AMD FX-Series X4 4100,GRAFA-Gigabyte GTX550 Ti,RAM-Kingmax DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB), CL9.0, 128Mx8, FLFE,NAPAJANJE-corsair cx430,hdd-wd 160gb i pogon je lg

Hvala

 Da li ti se čuje beep kod paljenja kompa? Jesi dobro sve spojio? Jesi memoriju stavio u svaki drugi utor od procesora? Jel možeš u BIOS? Obično je grafička kartica kriva kad nema slike,

jesi kabel spojio na utor na matičnoj ili na utor na grafičkoj?

sstrmi uto 22.5.2012 17:06
Brian kaže...

  Da li ti se čuje beep kod paljenja kompa? Jesi dobro sve spojio? Jesi memoriju stavio u svaki drugi utor od procesora? Jel možeš u BIOS? Obično je grafička kartica kriva kad nema slike,

jesi kabel spojio na utor na matičnoj ili na utor na grafičkoj?

  Ne čuje se beep.Sve sam dobro spojio.Ima samo 2 utora,tako da sam stavio dual channel.Nemogu u bious.Grafička je ispravna-provjeravao sam ju,a i ona je tjedan dana starija-radila je u drugom kompu tih tjedan dana.Prvo sam spojio na pravu grafu i ništa,zatim sam ovu izvadio i spojio na intergriranu i opet ništa.Pitao sam frenda koji zna o tome i rekao je da je možda bios stariji pa ga treba update,a tako sam i pročitao na jednom stranom forumu ali nisam siguran za to-tj možda je matična proizvedena prije pa ima stariji bios.

Evo ako je ovo šta pomoglo,pa možda ima nekih drugijih rješenja?

sstrmi uto 22.5.2012 17:20
rooswelt1991 kaže...

PA trebalo bi se dignuti odmah, jesi dbro uključio npajanje, trebaš "dati struju" i matičnoj i procu, kao na slici.

Jesi ukljčio i jedno i drugo?

I da, pomoglo bi kad bi mogao slikati kako si sve pospajao

  evo slike

sstrmi uto 22.5.2012 17:21
Brian kaže...

Napravi update biosa, procesor nisi clockao.

  mislim da ce tako i biti,a nzm šta točno misliš s ovim procesor nisi clockao-ali nisam ga clockao jer sam ga samo otpakirao i stavio na mb.

sstrmi uto 22.5.2012 17:49
191x7 kaže...

Da bi taj procesor na toj ploči mogao raditi na ploči mora biti bios  7641vH2.zip.

  Hvala.Sutra cu odneti frendu da updatea bios jer znam da mora ubaciti neki stariji proc,a on ima (uglavnom kompabitilan je).

Nego el mora biti baš ta verzija ili može biti najnovija?

 

ps čim uključim u struju cuje se pištanje,iako nije upaljen.Mislim da dolazi procesora ili se varam

191x7 uto 22.5.2012 17:54
sstrmi kaže...

  Hvala.Sutra cu odneti frendu da updatea bios jer znam da mora ubaciti neki stariji proc,a on ima (uglavnom kompabitilan je).

Nego el mora biti baš ta verzija ili može biti najnovija?

Ne mora biti baš ta, glavno je da je ta ili novija. Novije verzije uviejk sadrže dodatke i ispravke iz starijih verzija.

jura249 čet 4.10.2012 21:26

trebam pomoc,imam napajanje 400w,graficku nvidia geforce 8600 gt 1 gb ,4 gb rama,procesor amd x3 3.1 ghz,kad igram igrice kompjuter se samo ugasi,dali je problem u napajanju,gasi se svakih 5 min do pola sata.Kad se ugasi nezeli se upaliti normalno nego ga moram iskljuciti iz struje i onda se da upaliti.

sstrmi sub 19.1.2013 13:49

Može mi netko reci s kojim programom da testiram rame/hdd i sve sto se moze testirati,jer nemogu konvertati video osim u jednom formatu bez freezanja kompa,sad sam otkrio da i kad u sony vegasu idem ubrzati video isto se freeza i zelim otkriti sta ne valja da mogu slati na garanciju,to sam trebao uraditi cim sam dobio komp u 5 mjesecu kao sto pise u ovoj temi,tj ja sam rijesio da se ne freeza u igrama,ali freeza se u bilo kojem video konverteru i alatima s time,jednostavno iritirajuce

sstrmi sub 19.1.2013 15:07
lukabo kaže...

Ram-memtest86+,pokreče se sa boot usb,cd.

Hdd-hd tune pro,hd santinel...npr.

  hdd je novi,ali provjerit cu.A ovo memtest,znaci skinem i samo stavim na usb i pokrenem kao kad se win intalira?

ako sve prode testove,sta onda moze biti?proc/maticna?

lukabo pon 21.1.2013 21:17

Za testirati mbo,mislim da ima za kupiti "tester matičnih ploča",gdje se digitalno ispisuje bios kod greške.A stavlja se u jedan slot na mbo.Neke ga bolje ploče več imaju u sebi ugrađene,a pokazuje i ispravnost napona.

sstrmi pon 21.1.2013 23:34
lukabo kaže...

Za testirati mbo,mislim da ima za kupiti "tester matičnih ploča",gdje se digitalno ispisuje bios kod greške.A stavlja se u jedan slot na mbo.Neke ga bolje ploče več imaju u sebi ugrađene,a pokazuje i ispravnost napona.

  di nabaviti to,ako nema več ugrađeno?