Limpo ned 17.8.2014 00:17

pozdrav,kupio sam procesor novi i cooler za njega ,imao sam core 2 duo e6850 pa sam sada uzeo q9550 quad core...i kada sam stavio procesor i cooler na kone je bila vec termalna pasta pa nisam nista dirao samo stavio komp mi se gasio 15 sekundi nakon sto ga upalim,nekad prije malo nekad kasnije nikad iszo...i onda sam kupio novu termalnu pastu i stavio i na procesor i na cooler i sada mi se komp upali i stalno stoji crna slika a cooleri i sve radi..al nisza se ne desava...szvarno vise ne znam sta je...maticna je striker II formula.

Limpo ned 17.8.2014 10:05

stavio stari,stavio novii,ista stvar samo sa starimm se i gasi a sa novim ne,samo crna slika i nista tako upaljen stoji...ne znam da li to moze biti ako sam stavio nepravilno pastu ili nesto...stvarno ne razumijem...s novim se palio na kratko a sad ne....hard disk u sve ostalo je dobro povezano.

volegradele ned 17.8.2014 11:52

Nešto si napravio krivo,pošto ti je sve radilo kako treba i sad odjednom ne radi s oba procesora!!

Ako si krivo fleshao,prekinuo rad kompa tokom flash i slično tad je velika vjerovatnost da ti je matična otišla na vječna lovišta(osim ako nema dual BIOS).

 

Luka123 ned 17.8.2014 11:54
Limpo kaže...

I sa starim i sa novim procesorom crna slika...ne mogu ni fleshati....a nije pin sigurno,to sam provjerio

Imas 3 stvari koje mogu biti, iskrivio pinove na ploci/cpu ili ram memorija zafrkava. Ja sam imao problem da nisam mogao pc upaliti isto crna slika, malo od ispod sam ocistio majcom processor q9550 i proradilo je. Tako da nemoj da te oko zavarava, nesmijes od ispod dirati procesor a pogotovo moras paziti prilikom postavljanja processora u maticnu plocu.

Obavezno update bios verziju!!!

Limpo ned 17.8.2014 12:37
Luka123 kaže...

Imas 3 stvari koje mogu biti, iskrivio pinove na ploci/cpu ili ram memorija zafrkava. Ja sam imao problem da nisam mogao pc upaliti isto crna slika, malo od ispod sam ocistio majcom processor q9550 i proradilo je. Tako da nemoj da te oko zavarava, nesmijes od ispod dirati procesor a pogotovo moras paziti prilikom postavljanja processora u maticnu plocu.

Obavezno update bios verziju!!!

Jao čovječe koju riječ da upotrebim za tebe ,evo obrisao prašinu i malo paste bilo na procesoru starom sa donje strane i ladno se upali komp, sad idem da update bios pa da probam novi da očistim i stavim. Hvala mnogo.

Limpo ned 17.8.2014 23:34

planirao sam no evo dolazim kući i da upalim komp kad opet ista stvar,crna slika...pitam se šta mu je crklo...i evo sad stavim bas puno paste na novi cpu i da probam opet njega al nista...bas iznervira.

 

EDIT:EVo jutros izvadim ram module i ostavim samo jedan i uključim i ventilator drugi koji ispumpava vazduh iz matične kroz one cijevi...i evo opet se upali sa starim procesorom...sad fleshma bios dok mogu ..

Luka123 pon 18.8.2014 10:23
Limpo kaže...

planirao sam no evo dolazim kući i da upalim komp kad opet ista stvar,crna slika...pitam se šta mu je crklo...i evo sad stavim bas puno paste na novi cpu i da probam opet njega al nista...bas iznervira.

 

EDIT:EVo jutros izvadim ram module i ostavim samo jedan i uključim i ventilator drugi koji ispumpava vazduh iz matične kroz one cijevi...i evo opet se upali sa starim procesorom...sad fleshma bios dok mogu ..

:), znam kako ti je. {#}

Limpo pon 18.8.2014 10:44

Evo nakon kile paste i dosta živaca potrošenih napravio sam , e sad mi nije jasno baš ovde sve , ako bi neko mogao ko se razumije da pogleda na slici da li je sve ok sa procesorom jer je bio prejeftin , što se tiče brzine sve je ok , ali pogledajte temperaturu i detaljne informacije ...hvala

 

nicky.sl pon 18.8.2014 12:28

A di je slika ja ju ne vidim ?!? Sad ju vidim Ako je to pod opterecenjem onda je dobro, al ako je idle oliga mirovanje temperatura je previsoka Di su jos dvi jezgre ? NEVALJA TI TAJ CPU ON TRIBA IMAT 4 JEZGRE A TVOJ POKAZUJE DVI

Chico12 pon 18.8.2014 12:35
nicky.sl kaže...
A di je slika ja ju ne vidim ?!? Sad ju vidim Ako je to pod opterecenjem onda je dobro, al ako je idle oliga mirovanje temperatura je previsoka Di su jos dvi jezgre ? NEVALJA TI TAJ CPU ON TRIBA IMAT 4 JEZGRE A TVOJ POKAZUJE DVI

Kakav ti je bio q9550? Ja sam ga planirao prošle godine nadograditi na stari e6550, ali sam se na kraju odlučio na sandy bridge. Čuo sam samo u superlativima o tom procesoru, pa me onako interesira iz prve ruke.

Lp

Chico12 pon 18.8.2014 12:37
Limpo kaže...

Evo nakon kile paste i dosta živaca potrošenih napravio sam , e sad mi nije jasno baš ovde sve , ako bi neko mogao ko se razumije da pogleda na slici da li je sve ok sa procesorom jer je bio prejeftin , što se tiče brzine sve je ok , ali pogledajte temperaturu i detaljne informacije ...hvala

 

Ideš na search, ukucaj msconfig i na general klikneš na normal startup. Restartiraj komp i aktivirat će ti se druge dvije jezgre.