Razni hardverski problemi

Problem, nema POST-a, nema beepa

grgaRi sub 8.4.2017 18:55

do jučer je sve bilo u redu. od jutros, no POST, no beep. ventilatori cpu-a, kućoišta rade, kao i grafička

matična GA-990FXA-UD5 i FX-8320, napajanje AX860i.

pomoć ili neka ideja dobro došle

 

hvala

softwaremaniac sub 8.4.2017 20:25
grgaRi kaže...

do jučer je sve bilo u redu. od jutros, no POST, no beep. ventilatori cpu-a, kućoišta rade, kao i grafička

matična GA-990FXA-UD5 i FX-8320, napajanje AX860i.

pomoć ili neka ideja dobro došle

 

hvala

Imaš li neko drugo napajanje da probaš s njim? Vidio sam da AX serija zna izvoditi svakakve gluposti.

Vrte li se ventovi stalno ili stanu nakon nekog vremena?

grgaRi sub 8.4.2017 20:48

stalno rade, sve radi kao i inače, samo nema beep-a i ništa se ne događa na ekranu. jučer je komp radio normalno, kaže žena da se ekran  odjednom "zabijelio", ugasila ga je, i od sad se događa ovo, da se sistem ne diže

 

 

Wolverine sub 8.4.2017 20:57
grgaRi kaže...

stalno rade, sve radi kao i inače, samo nema beep-a i ništa se ne događa na ekranu. jučer je komp radio normalno, kaže žena da se ekran  odjednom "zabijelio", ugasila ga je, i od sad se događa ovo, da se sistem ne diže

 

 

 jesi siguran da grafička nije krepala?

grgaRi sub 8.4.2017 21:06

nisam, al ventovi od grafe vrte i zelene ledice na konektorima od grafe isto svijetle, čini mi se da je u redu. nebi li da je grafa krepala, mb to signalizirala nekom kombinacijom beep-ova  ?

 

Wolverine sub 8.4.2017 21:14
grgaRi kaže...

nisam, al ventovi od grafe vrte i zelene ledice na konektorima od grafe isto svijetle, čini mi se da je u redu. nebi li da je grafa krepala, mb to signalizirala nekom kombinacijom beep-ova  ?

 

 ne nužno. ima li ti matična integriranu grafiku? ako ima, probaj izvaditi grafičku i spojiti monitor na integriranu

također, probaj povaditi ram i isprobati jedan po jedan, u raznim slotovima

grgaRi ned 9.4.2017 11:05

možda ipak JE do grafičke. kad sam prespojio monitor na hdmi priključak ( bio je spojen sa hdmi kabelom na DVI grafičke, preko adaptera ), POST je uredno odradio, no sad su vidljive dvije vertikalne zelene debele linije na ekranu i pri dizanju windowsa ekran se zacrni. i to je to, nema dalje.jel ispravna dijagnoza da je crk'o ATI ?

El Munjoko ned 9.4.2017 12:21

Imao sam sličan problem, samo mi nisu bile linije preko ekrana. 

Kod mene je grafa bila u pitanju, bez drivera će ti raditi normalno, čim staviš drivere, ne prolazi Windowse.

 

Opet nikad nisi 100% siguran za Hw, probaj posuditi grafu, pa vidi.

softwaremaniac sri 12.4.2017 20:33
Valentin17 kaže...
softwaremaniac kaže...

 Vidio sam da AX serija zna izvoditi svakakve gluposti.

A nemoj tako.

Bio sam skeptičan prema Corsairovom forumu na kojima se dosta ljudi žali, dok osobno nisam vidio jednog koji je radio gluposti u PC-u od kolege, zamijenio Fortronom i ni trznuo PC od tada.

softwaremaniac čet 13.4.2017 15:02
grgaRi kaže...

a ispljunuo sam za napajanje dobru lovu (1,5 k kunelića), platinium značka i bla, bla, računam to je kao neka kvaliteta ne ... ? doduše ispljunuo sam dobru lovu i za r9 280x, pa eto ... 

Ma jasno. Ja samo kažem da dosta ljudi ima problem s njima. Vidiš da ipak ono nije bilo krivo kod tebe, nego grafa.