hrčak pet 5.7.2013 21:14

Došao mi danas računalo sa servisa (zapravo to nije servis nego tatin kolega s posla koji se razumije u računala) i stavio novi hladnjak koji radi perfektno ali dok ga palim ništa mi se ne događa na ekranu. On kaže da je problem u procesoru ili grafičkoj ili matičnoj.

 

Pošto se ja u to nerazumijem molimo bih pomoć!

 

Hvala

 

{#}

 

 

 

hrčak sub 6.7.2013 09:26
hrčak kaže...

Došao mi danas računalo sa servisa (zapravo to nije servis nego tatin kolega s posla koji se razumije u računala) i stavio novi hladnjak koji radi perfektno ali dok ga palim ništa mi se ne događa na ekranu. On kaže da je problem u procesoru ili grafičkoj ili matičnoj.

 

Pošto se ja u to nerazumijem molimo bih pomoć!

 

Hvala

 

{#}

 

 

Bump

 

Netko dugi pomoć

Valentin17 sub 6.7.2013 09:39

1. Probaj ovo što ti je predložio kolega u postu odmah iz tvojega.{#} Obavezno pogledaj da li su svi kabeli dobro priključeni i na mjestu (ako ne znaš kako zovi nekoga tko zna).

 

2. Probaj izvadit bateriju sa matične na par sekundi, vrati natrag, probaj onda upalit.

 

3. Da li se čuje onaj jedan beep iz matične kod paljenja?

 

4. Probaj posudit od nekoga grafičku karticu, pa onda probat, ako opet ne radi probaj uzet drugu matičnu i procesor, pa probat opet, druge nemaš.

 

edit: Slika - baterija na matičnoj ploči.

 

EDIT: Slika baterije na matičnoj ploči.

 

 

 

 

Valentin17 sub 6.7.2013 17:10

Nisam siguran da će se vidjet šta po noći, možda bolje sutra u jutro, stavi kad budeš mogao.

 

Do tada probaj ovo s baterijom, provjeri da li je kabel od monitora dobro priključen na grafičku karticu, probaj s drugim monitorom, vizualno pregledaj matičnu, grafičku i ostalo na eventualna oštećenja i sl.

 

EDIT: Moguće je da ti je taj tko ti je mijenjao taj Hladnjak procesora, nešto oštetio ili na matičnoj ili samom procesoru.

lukabo sub 6.7.2013 17:19

Prvo, objasni zašto si ga dao na "servis",što se dogodilo?Da nije več prije što otišlo?Drugo, koji vent,na kučištu,od proca,grafe...I treče,jel je to bilo isprobano poslije ugradnje(kod njega radilo,a kod tebe ne,ili...?)?Malo bolje nam pojasni cijelu stvar.

 

-ako je skidao cooler sa proc-a,onda svakako reset i update biosa

-update,ako staviš novije komponente(proc,više ram-e...),u tvom sad slučaju ne treba

-kad več radiš reset biosa,izvadi i grafu i ram-u,sve malo ispuši,pa stavi sve nazad,sve dobro provjeri jel dobro sjelo

hrčak sub 6.7.2013 17:25

Znači stock hladnjak oni pipci su popucali i vent je malo vrtio malo ne 

 

Kupio novi hladnjak i odnio tatinom kolegi s posla

 

On ga je namontirao i hladnjak je savršeno radio 

 

Ni kod njega monitor se nije palio on  je opet skinuo hladnjak i opet ga stavio i opet nije radilo

 

On nije toliko stručan ali kaže da je problem u procesoru ili matičnoj ili grafičkoj

 

 

hrčak sub 6.7.2013 17:26
lukabo kaže...

Prvo, objasni zašto si ga dao na "servis",što se dogodilo?Da nije več prije što otišlo?Drugo, koji vent,na kučištu,od proca,grafe...I treče,jel je to bilo isprobano poslije ugradnje(kod njega radilo,a kod tebe ne,ili...?)?Malo bolje nam pojasni cijelu stvar.

 

-ako je skidao cooler sa proc-a,onda svakako reset i update biosa

Kako se radi reset i onda update bios-a

Valentin17 sub 6.7.2013 17:30
hrčak kaže...

Kako se radi reset i onda update bios-a

Ne moraš radit update BIOSa, a reset BIOSa radiš tako da na par sekundi izvadiš onu bateriju sa matične ploče, vratiš ju na mjesto i probaš upalit, gore sam ti to već napisao kako, imaš i sliku.

191x7 sub 6.7.2013 18:08
Valentin17 kaže...
hrčak kaže...

Kako se radi reset i onda update bios-a

Ne moraš radit update BIOSa, a reset BIOSa radiš tako da na par sekundi izvadiš onu bateriju sa matične ploče, vratiš ju na mjesto i probaš upalit, gore sam ti to već napisao kako, imaš i sliku.

Ne na par sekundni, na par minuta. Nekad tako bez baterije zna izdržati i po 5 minuta pa se bios ne resetira.

Valentin17 sub 27.7.2013 13:27
hrčak kaže...

Rami mi nisu bili dobro stavljeni sada sve radi uredno a kada upalim neku igricu samo mi se pokaže crvene crte na ekranu a temperatura je dobra max 50C

- Kolika je temp. grafiče kartice? Moguće pregrijavanje ili nesipravna grafička.

 

- Probaj posudit drugu grafičku pa isprobat onda.