Razni hardverski problemi

Problem sa instalacijom Windows XP sp3

matija410 ned 15.6.2014 22:12

Nema rjesenja tu na forumu pa da pitam.

 

Nabavim windows xp sp3 i napravim bootabilni usb sa wintoflash programom ili unetbootin i restartam laptop ( HP 6720s ) i bootam sa usb-a i kaze "NTLDR is missing". Sto mi je ciniti. Trazil sam po netu ali nista..

softwaremaniac ned 15.6.2014 22:39
matija410 kaže...

Nema rjesenja tu na forumu pa da pitam.

 

Nabavim windows xp sp3 i napravim bootabilni usb sa wintoflash programom ili unetbootin i restartam laptop ( HP 6720s ) i bootam sa usb-a i kaze "NTLDR is missing". Sto mi je ciniti. Trazil sam po netu ali nista..

Nakon 10 sekundi googlanja...KLIK

matija410 pon 16.6.2014 20:06

Ajde da kazem..

 

Ja sam napravio bootabilni Usb,jer cd ne mogu koristiti Na laptopu. Isto mi kaze i za windows xp i windows 7.  Molim te pogledaj sliku koju ssm stavil i reci mi koji je moj usb jer neznam koji trebam stavit kao first boot device?

 

 

kizo2703 pon 16.6.2014 20:07
matija410 kaže...

Evo prije par minuta sam probao bootati Windows 7 sa USB-a i izbacuje mi isti error. Takoder taj isti USB sam probao na drugom laptopu i normalno boota, u cemu je problem. Ja imam HP 6720s, NA NJEMU NECE.

 

Koji od ovih silnih USB stavri je zapravo moj USB stick??

 

http://postimg.org/image/jt11q38ln

Vjerojatno ''Sixth''.

Ali ,pošto nedostaje NTLDR ,ne može se niti bootat. Očito ,nešto ne valja ,bilo sa usb-om ,bilo sa laptopom.

Zato ,najpametnije bi ti bilo spržit cd i instalirati XP sa cd-a.

 

I naravno ,pošto je u pitanju SATA disk ,skini i pripremi AHCI driver na drugi usb. Ili ,otvori BIOS i stavi kontroler u IDE compatible ,ako postoji opcija.

kizo2703 pon 16.6.2014 20:34
matija410 kaže...

Taj isti usb sa windows 7 radi na toshibinom laptopu ali na ovom ne,kaze ntldr is missing. Nemam tu opciju u Biosu.

 I nemogu bootat sa cda jer neradi citac

 

Isti usb sa Windows 7 instalacijom ''kaže'' NTLDR is missing? Windows 7 NEMA NTLDR-a ,ima bootmgr.

 

Probaj ponovno napraviti usb sa Rufusom. Po iskustvu ,puno je brži i bolji od Wintoflasha i Unetbootina.

 

Ako nema opcije ,moraš slipstreamat SATA driver u instalaciju. Inače ti XP neće ''vidjeti'' disk na koji se treba instalirati ,pošto XP nema integriranih sata drivera.

matija410 pon 16.6.2014 21:18
kizo2703 kaže...
matija410 kaže...

Taj isti usb sa windows 7 radi na toshibinom laptopu ali na ovom ne,kaze ntldr is missing. Nemam tu opciju u Biosu.

 I nemogu bootat sa cda jer neradi citac

 

Isti usb sa Windows 7 instalacijom ''kaže'' NTLDR is missing? Windows 7 NEMA NTLDR-a ,ima bootmgr.

 

Probaj ponovno napraviti usb sa Rufusom. Po iskustvu ,puno je brži i bolji od Wintoflasha i Unetbootina.

 

Ako nema opcije ,moraš slipstreamat SATA driver u instalaciju. Inače ti XP neće ''vidjeti'' disk na koji se treba instalirati ,pošto XP nema integriranih sata drivera.

Probal sam Win7 sa Rufusom i radi,hvala. Sutra ili jedan dan budem probal Win Xp!