Razni hardverski problemi

Problem s instalacijom pos printera

DoolinDalton pet 1.2.2013 21:04

Dakle problem je sljedeći. Imam epson tm u220a pisač koji koristim za fiskalnu kasu, tj. imam ga namjeru koristit. Uglavnom spaja se na serial port i problem je sljedeći. Kad instaliram oficijelne epsonove drivere printer neće radi, konfiguriram port sve uredno no javlja mi grešku da je nemoguće izvršiti naredbu, nekad ni to već procesuira dokument a na printeru nema nikakvog signala. No winsi (XP) su mi ponudili nekakav svoj driver Epson 9pin nešto i uglavnom kad printam preko tog drivera, printer printa no nemam mogućnosti mijenjanja veličine papira, već koristi A4 kao zadani te ispisana slova su nečitka tj. npr napišem u notepadu nekakvu riječ tipa "Forum" on mi izbacu tridesetak cm trake i ispiše par redova teksta medju kojima nema riječi koju sam upisao. Da li je problem hardverske prirode il softverske?

lukabo pet 1.2.2013 21:24

Najvjerojatnije softwere,trebaju ti pravi driveri,bez njih češ teško podesiti  postavke printera.

Trebat češ,ako nemaš instal cd isprobavati razne drivere za dotični printer.

 

epson tm-u220a drivers

 

epson tm...  55mb

 

-taj koliko vidim nema oznaku a,tvoj ima

-velim,treba pravi program da printer radi kako treba,a ovo što veliš,30 cm trake i par

redova teksta,to je probni ispis,to printer uvijek ispiše prvi puta,da se vidi čitkost ispisa,boje...

u tvojem slučaju loše(neodgovarajuči upravljački program,naredba)

dragans pet 1.2.2013 22:32

Nemaš potrebe za instaliranjem posebnog drajvera. U Windowsu već imaš generički drajver pod nazivom "Generic Tex Only". Znači ideš na Add printer, odabereš port (COM1 ili COM2), Microsoft kao proizvođača i taj printer.

Iz Windows-a će on uvijek printati tih 30 cm trake u grafičkom modu (sporo), ali za ispravno printanje u Text modu (velikom brzinom) potreban je odgovarajuči POS softver. POS softver će takođe slati printeru specijalne karaktere koji omogućavaju dodatne funkcije, kao npr. rezanje papira, izbacivanje ladice, štampanje teksta povećanim slovima, promjenu boje ako printer ima tu mogućnost itd.

 

dragans sub 2.2.2013 11:53
DoolinDalton kaže...

no problem je sto i u pos programu on radi istu stvar, a preko generica isto nece radi, probao sam vec

Onda POS program ili nije dobar ili nije dobro podešen. Moguće da je podešen da printa preko Windows drajvera, a ne direktno kroz COM port.

Nekad sam programirao kasu koja radi na POS printeru (prije fiskalizacije u BiH) i to je radilo kao sat.

Najveći problem su bili ovi kontrolni karakteri koji su različiti za razne printere.