Razni hardverski problemi

Problem sa indikatorom baterije na laptopu!

Stux pon 7.1.2013 01:07

Znaci na laptopu mi se prije nekih par tjedana izgubila ikonica od battery u system trayu.
Tek sam sad otvorio temu jel sam pokuša sve razne načine da je vratim,ali je jednostavno nema kao što bi trebala biti na ovoj slici - http://i.imgur.com/TTDvs.png
Jedan od načina je bio pokazivanje ikona "Show icon and notification" ili Turn on/off ,ali jednostavno je to područje sivo i ne može se "Enejblat" (enable).
Onda sam pokušao explorer.exe - end process pa ponovo create-at ali ništa ni od toga. Onda sam brisao u registryu neke stvari koje su zadužene za to te ih pokušao sa Microsoftovim regfixom popravit,ali ništa ni od toga. Nakon toga samo pokušao zadnju stvar u Device Manager-u pod Battery sekcijom "enable" i "disable" te reinstall i update battery drivera,ali ništa ni od toga.Te završno ponovio sve to par puta sa restartom,ali opet ništa. Onda sam došao na ideju da skinem neki gadget za pokazivac baterije(njih više) ali niti jedan ne radi(mislim radi) ali to je sve bezveze ništa ne pokazuje. Sad ne znam što da radim, jedino da reinstalliram windowse(posljednja opcija) pa ako netko zna tko je imao slican problem kako ovo popraviti ili privremeno bar neki dobar gadget za pokazivanje nek komentira/objasni.
Unaprijed hvala {#}

muhaqeri pon 7.1.2013 01:14

Rebuilding the Icon Cache Database

1. Close all folder windows that are currently open.

2. Launch Task Manager using the CTRL+SHIFT+ESC key sequence, or by running taskmgr.exe.

3. In the Process tab, right-click on the Explorer.exe process and select End Process.

4. Click the End process button when asked for confirmation.

5. From the File menu of Task Manager, select New Task (Run…)

6. Type CMD.EXE, and click OK

7. In the Command Prompt window, type the commands one by one and press ENTER after each command:

    CD /d %userprofile%\AppData\Local
    DEL IconCache.db /a
    EXIT

8. In Task Manager, click File, select New Task (Run…)

9. Type EXPLORER.EXE, and click OK.

Stux pon 7.1.2013 06:54
muhaqeri kaže...

Rebuilding the Icon Cache Database

1. Close all folder windows that are currently open.

2. Launch Task Manager using the CTRL+SHIFT+ESC key sequence, or by running taskmgr.exe.

3. In the Process tab, right-click on the Explorer.exe process and select End Process.

4. Click the End process button when asked for confirmation.

5. From the File menu of Task Manager, select New Task (Run…)

6. Type CMD.EXE, and click OK

7. In the Command Prompt window, type the commands one by one and press ENTER after each command:

    CD /d %userprofile%\AppData\Local
    DEL IconCache.db /a
    EXIT

8. In Task Manager, click File, select New Task (Run…)

9. Type EXPLORER.EXE, and click OK.

probao i ništa,znaci samo napravi refresh i nema nicega. sve po starome {#}
nez. sta da radim,hm {#}

Stux pon 7.1.2013 17:54
lukabo kaže...

Niti kad staviš kvačicu u područje"uvijek pokaži sve ikone..."  i ...?

Meni je jednom isto jedna od tih opcija bila siva,ali sa kvačicom onn\off,to je nestalo i vratilo se u normalu.

ma nista ni od toga, meni je ovo podrucje sivo sa napajanjem {#}
cini mi se da je onda jedina opcija reinstall ako netko nesto jos ne predlozi

Stux pon 7.1.2013 19:21
lukabo kaže...

Ima puno tuta po netu,ako ne uspiješ ništa,onda reinstal wdsa.Upiši "battery icon missing"...

Npr; http://www.vistax64.com/tutorials/106787-notification-area-system-icons.html

 

A ima i po netu,da se virus ili malwere integrira u iconu i stoga,brisanjem av,icona postane neupotrebljiva,ili joj se uopče ne može pristupiti,e sad...

i ovo san proba, sve progoogla,ali nista od toga
jedino mozda neki scan sa antimalwerom i nekim antivirusom pa vidit oces ista bit
ako ne reinstall i to je to. inace hvala :)

marin sparks pon 7.1.2013 19:36

evo ovako da neotvaram temu kupio laptop compaq mini cq10-500  u švedskoj i nakon par mjeseci kad ga spojim na punjac na onoj ikonici dole pokazuje da puni jedno 10sekundi i onda stoji na 13% baterije probao sam ga citavu noc punit ali ujutro opet 13% i kad iskljucim punjac laptop se ugasi

Stux pon 7.1.2013 19:46
marin sparks kaže...

evo ovako da neotvaram temu kupio laptop compaq mini cq10-500  u švedskoj i nakon par mjeseci kad ga spojim na punjac na onoj ikonici dole pokazuje da puni jedno 10sekundi i onda stoji na 13% baterije probao sam ga citavu noc punit ali ujutro opet 13% i kad iskljucim punjac laptop se ugasi

ubacia si mi se u ovaj post, a odgovor je vrlo jasan kao što je i rekao lukabo: "Battery gecrken" {#}

Stux čet 10.1.2013 16:54

e hvala. gadgeti su okey,može i bolje {#}
to cu mozda kasnije koristiti. cini mi se da nikakve opcije nema za to popravit,a nije mi se dalo windowse reinstalirat pa sam pronašao nesto jos bolje
ako neki budu imali slican problem...
ovdje je link BatterBar Pro verzija i također free verzija bez nekih dodataka.
Puno je bolja pro verzija, ali se placa i ne puno $8 i prednost je sto je licenca lifetime. Pa tako da za te novce i mogucnosti je odlicna...
Neusporediva je sa deafaultnom verzijom battery indikatora. Raznih mogucnosti i ostaloga.
Tako da hvala na pomoci,ako ima netko jos koji savjet neka odgovori ako ne onda - {#}{#}