keki sri 27.2.2013 03:01

Ovako ekipo konfa mog pc vidljiva je tamo pod rubrikom moj PC!

Naime ne mogu dobit sliku preko HDMI kabla radilo je 2 dana i nakon dva resitiranja ne radi!

To mi se desavalo prije no nisam ne nervirao puno jer nisam koristio LCD TELEVIZOR no sad mi treba i zivcira me to sto ne prepoznaje HDM-i!

Ovako odnio sam grafu na servis i rekli su da je grafa uredu! Cak je ploca otisla u vjecna lovista pa sam dobio novu i opet isto znaci nije ni ploca!

Televizor je bio na servisu i tamo su mi rekli da je sa HDM-i ulazima sve uredu!

Pokusao sam spojit druge lcd uređaje i ista prica ne radi!

Jednostavno mi nije jasno sta se desava!

Stavio sam ovaj problem vec na jedan forum ali nitko ne zna!

 

asrock p67-pro3

i3-2100 3.10

Nvidia getforce gt440 2gb

ddr3:8gb (2x4)

 

Molim vas za pomoc!

keki sri 27.2.2013 16:38
DigiMagic kaže...

Huh... par ideja: ako koristiš ikakav DVI/HDMI adapter, probaj bez njega. Probaj drugi izlaz na kartici; ima za kupiti DVI-HDMI kabela.

 

I to sam probo al nejde molim vas za pomoc hitno mi treba slika preko hdmi-a

Ante sri 27.2.2013 16:53

Procedura je jednostavna do bola.

Ustekas kabel, oba kraja.

Upalis komp i tv te prebacis daljinskim source tv-a na HDMI ulaz u koji si ustekal.

Radi.

Uvijek.

 

Istekaj primarni monitor i samo na tv ukopcaj pa vidi onda. Ak ne radi ni tada neke nisi dobro napravil, driveri ili nesto ne stima.

 

Jedino ako vrtis neku egzoticniju distru linuxa pa moras eventualno rucno....

Nisi valjda na xpu?

keki sri 27.2.2013 17:04
Ante kaže...

Procedura je jednostavna do bola.

Ustekas kabel, oba kraja.

Upalis komp i tv te prebacis daljinskim source tv-a na HDMI ulaz u koji si ustekal.

Radi.

Uvijek.

 

Istekaj primarni monitor i samo na tv ukopcaj pa vidi onda. Ak ne radi ni tada neke nisi dobro napravil, driveri ili nesto ne stima.

 

Jedino ako vrtis neku egzoticniju distru linuxa pa moras eventualno rucno....

Nisi valjda na xpu?

Prvo hvala na odgovoru!

Vidis da imam 8 gb rama pa kakvi xp,imam win7 64bit normalno!

Driveri su svi updetani,kabeli mjenjani i svi dobro provjereni!

Sad cu jos jednom ovo probat sta si reko ako nece onda idem zvat servis,i onda ako njima bude radilo onda bacam sve u PM! Jel ovo sve skupa nije normalno!

keki sri 27.2.2013 17:12
Ante kaže...

A da nije hdmi port diseblan na grafickoj?

Probaj cackat po nvidia postavkama i vidi dal ima sta za hdmi.

Probaj bootat neki live cd, recimo od ubuntua i vidjet jel radi na njemu.

Gledo sam i po postavkama nije nigdje "disablean" idem jos sa LINUXOM PROBAT! Pa javim za par minuta!

lukabo sri 27.2.2013 18:16

Ajmo ovako,pogledaj ako imaš u postavkama opciju "display settings" hdmi-stavi na automatic.Imaš više ili samo jedan hdmi ulaz na tv-u,ako ih je više,jesu li svi isprobani(koji je tv u pitanju)?Tv ti znači podržava HD(dali je full hd ili hd ready).Pogledaj sad u postavkama tv,ako je postavljeno na 720p ili više.Idi redom,provjeri sve postavke.Ako je sa hardwerom sve ok,pa mora raditi.

-kako sve pokrečeš,sve spojiš,pa restart pc-a ili spajaš,urediš postavke i ništa se ne događa

-spoji sve sa ugašenim compo-m,pa upali i vidi

-imaš li možda kakvu opciju u postavkama grafe "syncmaster"?

-probaj mijenjati rezu na tv pa...

-disable,pa re-enable grafu