Razni hardverski problemi

Problem sa gašenjem računala

roberto244 čet 14.3.2013 17:34

Dakle molim vas ne ignorirajte !

Evo ovako zafrkaje me pc vec 2 mjeseca . Ja ga upalim i sada naprimjer igram igrice na fejsu ili COD i ostalo sta god da radim moj pc se ugasi (kada mislim ugasi ne ugasi se posve fanovi svi rade samo svjecice koje pokazuju dali je pc upaljen ne svjetle !) , SPECS: Intel PENTIUM 4 2.53 Ghz (to je stari sada sam stavio Novi INTEL PENTIUM 5 D 805 2.66 Dual Core ) ,grafa je ATI Radeon 6600 AGP , napajanje je od 300 w i 768 ddr1 mb rama (ja mislim da je to do napajanja , u pocetku sam mislio da je to bio procesor ali kada sam stavio ovaj jaci i novi samo se jos vise krenuo gasiti pc), gledo sam po youtube nesta treba rame prebrisati i te gluposti ali nista nije pomoglo 2,3 puta sam stavljao novu termalnu pastu na oba procesora i ništa i dalje se pc gasi (da nadodam kod mene ventilator na napajanju takoder radi kada pc stane , samo sto nista nema na MONITORU !) Molim brzu pomoć (kupujem novu grafu i rame cu uzeti takoder  tako da sam planirao uzeti i napajanje ali nisam siguran ako nije do napajanja da ne uzimam novo !) Hvala unapred!{#}

roberto244 čet 14.3.2013 17:45

nadao sam se da ce to netko pitati ! imam everest i hw monitor oboje pokazuju GPU 44 C, TEMP1 to je Maticna 35 C, TEMP2 je CPU 45-50 C i TEMP3 to je neki aux nezz tocno jos sta bi to trealo bit al uglavnom jedino me to pati jer on bude na 60 C i onda nakon 2 sekunde spadne na 24 i nemrda ! pc se sada jako cesto gasi svakih 3,4 min , a prije dan dva mogao sam i po sat vremena igrati .

Mile 74 čet 14.3.2013 18:02
roberto244 kaže...

nadao sam se da ce to netko pitati ! imam everest i hw monitor oboje pokazuju GPU 44 C, TEMP1 to je Maticna 35 C, TEMP2 je CPU 45-50 C i TEMP3 to je neki aux nezz tocno jos sta bi to trealo bit al uglavnom jedino me to pati jer on bude na 60 C i onda nakon 2 sekunde spadne na 24 i nemrda ! pc se sada jako cesto gasi svakih 3,4 min , a prije dan dva mogao sam i po sat vremena igrati .

Aux temperatura je nebitna jer je to krivo očitanje senzora koji nije spojen na ništa, tako da izbacuje svakakve temperature.

Nekako mi tvoj problem najviše vuče na grafu ili napajanje. Daj malo bolje opiši svoj problem. Da li samo nestane slike a komp i dalje radi ili se skroz ugasi.

Promjeni produžni kabal na kojem ti je ukopčan komp, monitor, zvučnici..itd ili stavi na jedan produžni samo komp a na drugi produžni stavi monitor, zvučnike....itd.

 

EDIT: Skini program GPU Z i zaigraj igru te stavi sliku temperatura grafe ovdje. Taj bi program trebao pokazivati tri temperature grafe, ali nisam siguran da tvoja grafa ima te senzore.

roberto244 čet 14.3.2013 18:07

probacu to sto si rekao sa produznim, evo malo bolje kod mene pc ugasi se monitor nista ne prikazuje dakle , ali kada skinem poklopac onda mi se svi ventilatori vrte , ja pogledam na svjecice za pc sto inace svjetli kada pc radi normalno , nakon sto se pc "ugasi" te svjecice ne svjetle . ( ja takoder mislim da je do napajanja )

Mile 74 čet 14.3.2013 18:10

Hmm....moglo bi biti i do monitora. Probaj spojiti komp na drugi monitor ili TV da vidiš dali se isto dešava.

Kad ti nestane slike pipni napajanje da vidiš da li je vruće, jer ako je onda je ono sigurno problem.

roberto244 čet 14.3.2013 18:40

Evo stavio sam napajanje iz novog compa . Radi sve ok , ali sada zanima me kolko treba jako napajanje da bude kada budem uzimao novo da nebih uzeo nešto slabije, jer sada cu kupiti ati radeon 3650 agp i 1 gb rama pa da nebih uzeo nešto što nece podrzati tu konfiguraciju!