Razni hardverski problemi

Problem sa dizanjem sistema preko USB sticka

spavac sub 19.1.2013 15:13

pozz raja...ovak przac mi davno crkao,pa nadzem da se moze dignuti preko usb..pratim tutorijale ali nemoze..skino sam preko torenta win xp sp3.i probavao sam preko dva programa wintoflash i winsetupfromusb...ali na oboje isto..odem u bio namjestim boot..i onda kada kao pokrene crn ekran j slovo i blinka dosnja crtica..ali nemoguce ista upisati.. :/ zahvaljujem unapred

lukabo sub 19.1.2013 15:22

Taj usb moraš prvo napraviti bootabilnim.I mislim da ne može biti manji od 4gb.

 

-može biti{#},ja sam radio ovim programom,pa ispod 4gb nije prepoznavao,jednostavan je,podesiš iso ili dvd,kopiraš fajl i gotovo,a ima i drugih naravno

spavac sub 19.1.2013 15:45

ee ev pokrenuo sam ga sada..starting boot from  usb...onda izbaci underinspection .... i onda novi problem   INF FILE TXTSETUP.SIF IS ORRUPT OR MISSING,STATUS 18.    SETUP CANNOT CONTINUE.PRESS ANY KEY TO EXIT... to izbaci ..sta da radim ??

lukabo sub 19.1.2013 15:56

Sam falj ti sve govori,ili je corrupt(pokvaren) ili nedostaje.

Probaj vaditi ram jedan po jedan.Možda je koja neispravna,pa neče pokrenuti instalaciju.

-skini wxp sp3 i sam ga sprži sa burn iso,nero...na ×4

Sn1p3r ned 20.1.2013 03:12

Za napraviti bootabilni disk.
(obavezno se mora raditi preko Win7)

Napisete DISKPART
nakon toga, dok se ucita LIST DISK

Sada ovdje jako pripazite, da neizberete krivi disk jel moze biti jakooo veliki problem.

SELECT DISK 1(ili broj diska koji vec je)

CLEAN

CREATE PARTITION PRIMARY

SELECT PARTITION 1

ACTIVE

FORMAT FS=NTFS

ASSIGN

EXIT

Nakon sto ste ovo zavrsili

U mojem primjeri D - Virtulni drive, H - USB Stick

Ucitate .iso file operativnog sustava.

D: CD BOOT

CD BOOT

BOOTSECT.EXE /NT60 H:

Po zavrsetku ovoga, treba kopirati rucno sve fajlove iz .iso fajla na stick u root /

red_smoke sub 13.7.2013 23:20

ja sam sve ovo uradio korak po korak al kada se komp pali dođe crni ekran i kao nesto ucitaje sa stika i nakon 20 sec izbaci mi system file not found ovako nesto i nastavi se paliti normalno.........jeste da sam sistem skinuo sa neta pa mozda nemoze se pravilo prebacit na stik....ako neko zna ista u vezi problema neka odg sveki odg je dobro doso

hvala unaprijed......

raki00 pet 19.7.2013 23:57

Moraš skinuti program RUFUS, za njega ti je potrebno 1.5 -2 gb usb, možda može i manje nisam probo.

http://rufus.akeo.ie/

 

Program je jednostavno koristiti samo je važno da  file system bude u NTFS-u. Ako se ne snalaziš pogledaj ove upute na engleskom:

 

http://reboot.pro/topic/17327-tutorial-install-windows-xp-from-usb-in-a-simple-way/

 

Program je kod mene stavljao 3sata winxp na usb, ali ispaltilo se čekati, jer je to prvi od 10 programa koje sam iskušao da radi.

 

Kad završi rufus. Resetiraš komp otiđeš u BIOS ( pritiska tipka DELETE ili F2 odmah nakon paljenja kompa, može biti i neka druga tipka, ugl. ti piše na ekranu ćim se upali komp )u BIOSU provjeri jel imaš boot from other devices enabled, pretražiš uzbornike dok ne naletiš, ili tražiš u izbornicima sve pod usb to omogučiš (enable) Ako imaš noviji komp ne trebaš se oko toga brinuti!

 

Odeš u BIOS i nađeš Boot sequence ( može i boot menu ili boot option; uglavnom traži izbornike po biosu dok ne naletiš na boot i redoslijeda boot-a, npr: First BOOT HDD, second: cd/dvd, third:

usb disk  --- Napomena: možda ti neće pisati USB disk možda će ti pisati ime proizvođača.

 

 Staviš USB prvi da boota, pričekaš malo i pisat će ti boot from usb ili boot from other device i nakon toga press any key to boot from usb/other device i nakon toga  normalno se Windows instalirava. Tijekom instalacije Windowsa samo čekaš da prođe press the key to boot from usb, kako ne bi sve ispočetka instaliravao!

 

SRETNO{#}