Paun pon 6.4.2009 20:33

POmagajte!!!

CD-ROM nece da radi. KAda ubacim cd krene da cita ali nista se ne desava. Ulazio sam u DEVICE MANAGER brisao ga pa u ADD HARDWARE da ga ponovo ubacim i nista. Udjem u PROPERITES i pise "This device is working propely."Opet nece da cita. Ovo mi se nikad nije desilo. Molim vas pomozite.

miljac007 pon 6.4.2009 21:38

Otvori ga,i namoči štapić za uha s alkoholom ni slučajno acetonom očisti gumicu na koju dosjeda cd jer se s vremenom na nju zalijepi puno prašine pa nemože zavrtit cd, i bude ti radio bez problema.Možeš a i ne moraš sa suhim štapićem očistit laser ali vrlo lagano da ga ne polomiš.

miljac007 pon 6.4.2009 22:11
Paun kaže...

Sramota me je sto pitam, ali sta je to firmware?

@miljac007-posalji neku sliku kako to izgleda(ako mozes)

Hvala svima!!!

 To ti je ovaj crni kotačić i samo tu gumu očisti. Nadam se da sam pomogao.
Paun pon 6.4.2009 22:21

Ovo za ciscenje cdrom a sam razumeo. Mozete li pocetniku objasniti kako se ubacuje najnoviji firmware. Znam da na svaki vas odgovor postavim 10 pitanja ali bih vas OPET molio da pomognete. Hvala!!!

warhed uto 7.4.2009 14:21
Paun kaže...

Ovo za ciscenje cdrom a sam razumeo. Mozete li pocetniku objasniti kako se ubacuje najnoviji firmware. Znam da na svaki vas odgovor postavim 10 pitanja ali bih vas OPET molio da pomognete. Hvala!!!

 jesi skinija ove firmware  od kojih sam ti dao link??znaći skini te firmware,uđi u safe mod,i tamo ih instaliraš kao svaki drugi program i tojeto..
ja sam isti problem sa ćitanjem dvd medija i sa novim firmwareima sam riješio problem....
F1-IVO uto 7.4.2009 19:33
Paun kaže...

DVD-ROM

Pioneer 216dbk. Cuo sam da je kvalitetan. Sta vi mislite o njemu?

Dzabe meni i nov firmware, nije pomogao

 Sa Pioneerom neces pogrijesit.Ja imam model 215 (sata) i zadovoljan sam.
Shaddy697 ned 3.2.2013 12:33

Imam problem,ubacim neki CD i otvorim i prikaziva mi se neka pjesma,tako je sa svakim CDom,odem desni klik-svojstva-SamoPokreni i prikazano mi je Glazbene datoteke,ja promjenim da bude mješani sadržaj i opet mi bude "Glazbene datoteke" Pomagajte HITNO!

Flexan22 uto 27.1.2015 18:28

Moj frend stavi DVD ili CD u pržilicu i ona čita ali se prilikom starta WinXP pokaže Add New Hardware za pržilicu i pod My Computer ne prikazuje CD Drive.  Što trebam napraviti? Ne znam koja je prža jer je od frenda... Molim pomognite!

Sum_of_all_fears uto 17.2.2015 19:24
Flexan22 kaže...

Moj frend stavi DVD ili CD u pržilicu i ona čita ali se prilikom starta WinXP pokaže Add New Hardware za pržilicu i pod My Computer ne prikazuje CD Drive.  Što trebam napraviti? Ne znam koja je prža jer je od frenda... Molim pomognite!

Nek prebaci SATA kontroler na IDE mod (ili legaxy, ovisi što ima)... Jer je očito na AHCI.