chutac čet 21.6.2012 20:19

Znaci imam E4300, sad je na stocku, i pregrijava se.

Pasta je neki dan mijenjana, sve je cisto, nema prasine, odozada je jedan vent za ispuh, naprijed jedan upuhuje, a na boku je isto jedan vent koji puse na procesor.

Imam njega i valjda dobro hladi, neznam, stalno je on bio vruci, ali ne kao sada.

Kuciste je Gigabyte GZ-X2, CM je kakav takav, u ovom kucistu bolje neide.

SS stressa i idlea, i ako hocete slike unutrasnjosti kucista.

I od danas kad sam primjetio pregrijavanje(dosad je bilo u granicama normale) mi je vent non stop na 100%

Ikarus01 čet 21.6.2012 21:04
chutac kaže...

Znaci imam E4300, sad je na stocku, i pregrijava se.

Pasta je neki dan mijenjana, sve je cisto, nema prasine, odozada je jedan vent za ispuh, naprijed jedan upuhuje, a na boku je isto jedan vent koji puse na procesor.

Imam njega i valjda dobro hladi, neznam, stalno je on bio vruci, ali ne kao sada.

Kuciste je Gigabyte GZ-X2, CM je kakav takav, u ovom kucistu bolje neide.

SS stressa i idlea, i ako hocete slike unutrasnjosti kucista.

I od danas kad sam primjetio pregrijavanje(dosad je bilo u granicama normale) mi je vent non stop na 100%

Pa što se čudiš vani je za popi*iti a ti imaš skoro dvostruko jače klokani proc od stock.Malo smanji voltažu i clock ako budeš morao pa da vidiš kako će ti pasti temperatura.Koliko vidim za taj processor je safe maksimalno 61 stupanj,ali budući da imaš aftermarket cooler ne trebaš se oko toga brinuti.Samo smanji voltažu ako si to dirao, i ponovno pričvrsti nožice za svaki slučaj.

chutac čet 21.6.2012 21:08

Procesor je na stocku, voltaza nikad nije dirana, sve je na stocku, hladnjak je dosta pricvrscen, pasta je neki dan mijenjana, napravio sam prime i temp je 77C, svi ventilatori rade, i nista se vise ne pregrijava osim procesora.

EDIT: jel moze kuciste imat utjecaja, malo je i tijesno unutra, nije bas prostrano?

Vegeta čet 21.6.2012 21:09
chutac kaže...

Procesor je na stocku, voltaza nikad nije dirana, sve je na stocku, hladnjak je dosta pricvrscen, pasta je neki dan mijenjana, napravio sam prime i temp je 77C, svi ventilatori rade, i nista se vise ne pregrijava osim procesora.

Smanji napon procesoru.

chutac čet 21.6.2012 21:10
Vegeta kaže...
chutac kaže...

Procesor je na stocku, voltaza nikad nije dirana, sve je na stocku, hladnjak je dosta pricvrscen, pasta je neki dan mijenjana, napravio sam prime i temp je 77C, svi ventilatori rade, i nista se vise ne pregrijava osim procesora.

Smanji napon procesoru.

  Ispod stocka?

 

Ikarus01 čet 21.6.2012 21:12
chutac kaže...

Procesor je na stocku, voltaza nikad nije dirana, sve je na stocku, hladnjak je dosta pricvrscen, pasta je neki dan mijenjana, napravio sam prime i temp je 77C, svi ventilatori rade, i nista se vise ne pregrijava osim procesora.

EDIT: jel moze kuciste imat utjecaja, malo je i tijesno unutra, nije bas prostrano?

Čuj ako imaš aftermarket ja se ne bih brinuo oko 10 stupnjeva više od preporučenog.Jedino da vratiš processor na default pa polako dižeš takt i gledaš mijenja li se što.1.4 ghz više je ipak malo previše za ova ljetna vremena.I obavezno smanji napon ispod stocka.I nanesi ponovo pastu ako ti se da,bez razmazivanja da ne stvoriš mjehuriće.

mate960 čet 21.6.2012 21:13
Ikarus01 kaže...

Čuj ako imaš aftermarket ja se ne bih brinuo oko 10 stupnjeva više od preporučenog.Jedino da vratiš processor na default pa polako dižeš takt i gledaš mijenja li se što.1.4 ghz više je ipak malo previše za ova ljetna vremena.

Pa aftermarket bi treba drzat 10c manje od preporucenog. 

Ikarus01 čet 21.6.2012 21:15
mate960 kaže...
Ikarus01 kaže...

Čuj ako imaš aftermarket ja se ne bih brinuo oko 10 stupnjeva više od preporučenog.Jedino da vratiš processor na default pa polako dižeš takt i gledaš mijenja li se što.1.4 ghz više je ipak malo previše za ova ljetna vremena.

Pa aftermarket bi treba drzat 10c manje od preporucenog. 

Od kud ti to valjda je logično kad nabaviš aftermarket da se granica max safe temperature lagano diže.

chutac čet 21.6.2012 21:16

Pasta je sigurno dobro stavljena, tocka na sredinu i montiranje coolera, pasta je AS5.

Temperature su bile iste, pasta je mijenjana zbog ciscenja coolera.

Pitam opet, jel moze imat kuciste utjecaja?
Pogledajte diskove, 40+ stupnjeva, a graficka s druge strane 45-50

Kuciste je omalo, i tijesno, nije prostrano unutra.

Hvala svima {#}

Ikarus01 čet 21.6.2012 21:21
Bruno Matejcic kaže...

Probaj staviti drugu termalnu pastu, to ti moze donijeti puno manje stupnjeva. Kupi neku kvalitetniju. Ja imam e8400 i ovih dana mi je temperatura u loadu veća za nekih 15-17C. Uglavnom nije to nista cudno.

Kaj tvrdiš da Artic Silver 5 nije kvalitetna pasta?

chutac čet 21.6.2012 21:22
Bruno Matejcic kaže...

Probaj staviti drugu termalnu pastu, to ti moze donijeti puno manje stupnjeva. Kupi neku kvalitetniju. Ja imam e8400 i ovih dana mi je temperatura u loadu veća za nekih 15-17C. Uglavnom nije to nista cudno.

  Kvalitetnija od AS5? Moze preporuka :)

Oduvijek je svim mojim komponentama dosta vruce, samo sta sam graficku sredio s dosta dobrim hladnjakom, procesor je dobio Zalmana zbog buke, nesjecam se kakve su temp bile, znam samo da proslo ljeto u ovakvim uvijetima je bilo hladnije, 10-ak stupnjeva.

EDIT: Jel bi novo kuciste pomoglo? Zbog prostranosti i napajanja na dnu?

Ikarus01 čet 21.6.2012 21:24
mate960 kaže...
Ikarus01 kaže...

Od kud ti to valjda je logično kad nabaviš aftermarket da se granica max safe temperature lagano diže.

Po kojoj logici?!

Po toj da bi bez aftermarket temperature bile veće za najmanje 25 stupnjeva.10 stupnjeva više od preporučenog nije ništa.

Bruno Matejcic čet 21.6.2012 21:26
Ikarus01 kaže...
Bruno Matejcic kaže...

Probaj staviti drugu termalnu pastu, to ti moze donijeti puno manje stupnjeva. Kupi neku kvalitetniju. Ja imam e8400 i ovih dana mi je temperatura u loadu veća za nekih 15-17C. Uglavnom nije to nista cudno.

Kaj tvrdiš da Artic Silver 5 nije kvalitetna pasta?

Napisao sam to prije nego sta sam vidio koju pastu ima{#}

Dobra je to pasta

Bruno Matejcic čet 21.6.2012 21:28
chutac kaže...
Bruno Matejcic kaže...

Probaj staviti drugu termalnu pastu, to ti moze donijeti puno manje stupnjeva. Kupi neku kvalitetniju. Ja imam e8400 i ovih dana mi je temperatura u loadu veća za nekih 15-17C. Uglavnom nije to nista cudno.

  Kvalitetnija od AS5? Moze preporuka :)

Oduvijek je svim mojim komponentama dosta vruce, samo sta sam graficku sredio s dosta dobrim hladnjakom, procesor je dobio Zalmana zbog buke, nesjecam se kakve su temp bile, znam samo da proslo ljeto u ovakvim uvijetima je bilo hladnije, 10-ak stupnjeva.

EDIT: Jel bi novo kuciste pomoglo? Zbog prostranosti i napajanja na dnu?

Kuciste ne bi pomoglo previse, ali mozes probati maknuti bočnu stranicu pa onda vidi kakve su temperature.

chutac čet 21.6.2012 21:32
Bruno Matejcic kaže...
Kuciste ne bi pomoglo previse, ali mozes probati maknuti bočnu stranicu pa onda vidi kakve su temperature.

  Sve sam probao, temperature su 1-2 stupnja manje.

Neznam, meni je glavni krivac kuciste, prvenstveno zbog gabarita i polozaja napajanja, napajanje jos dodatno grije odozgo. Cooler mislim da nije zato sto je ovo bio vrsan cooler u vrijeme C2D i Q procesora.

Ikarus01 čet 21.6.2012 21:32
chutac kaže...
Bruno Matejcic kaže...

Probaj staviti drugu termalnu pastu, to ti moze donijeti puno manje stupnjeva. Kupi neku kvalitetniju. Ja imam e8400 i ovih dana mi je temperatura u loadu veća za nekih 15-17C. Uglavnom nije to nista cudno.

  Kvalitetnija od AS5? Moze preporuka :)

Oduvijek je svim mojim komponentama dosta vruce, samo sta sam graficku sredio s dosta dobrim hladnjakom, procesor je dobio Zalmana zbog buke, nesjecam se kakve su temp bile, znam samo da proslo ljeto u ovakvim uvijetima je bilo hladnije, 10-ak stupnjeva.

EDIT: Jel bi novo kuciste pomoglo? Zbog prostranosti i napajanja na dnu?

Čak i kad bi kupio Prolimatech pastu http://www.hardwaresecrets.com/article/Thermal-Compound-Roundup-January-2012/1468/5 ili njoj slične dobio bi neprimjetnu razliku od par stupnjeva,a i manje.Artic silver je odlična u tom rangu.

Također što se tiče kučišta vidim da je ok cable management.Vidim da imaš napajanje na vrhu i to nije dobro jer napajanje uvlači zrak dok su gornji ventovi dizajnirani za ispuh.

Na tvom mjestu bi stavio napajanje dolje i otvorio bočnu stranicu pri igranju.

Edit:Kvragu ovo za bočnu me pretekao Bruno.

Bruno Matejcic kaže....
Napisao sam to prije nego sta sam vidio koju pastu ima{#}

Dobra je to pasta

Znam samo te zafrkavam,svima se lapsusi događaju.

chutac čet 21.6.2012 21:36
Ikarus01 kaže...

Čak i kad bi kupio Prolimatech pastu  http://www.hardwaresecrets.com/article/Thermal-Compound-Roundup-January-2012/1468/5  ili njoj slične dobio bi neprimjetnu razliku od par stupnjeva,a i manje.Artic silver je odlična u tom rangu.

Također što se tiče kučišta vidim da je ok cable management.Vidim da imaš napajanje na vrhu i to nije dobro jer napajanje uvlači zrak dok su gornji ventovi dizajnirani za ispuh.

Na tvom mjestu bi stavio napajanje dolje i otvorio bočnu stranicu pri igranju.

Edit:Kvragu ovo za bočnu me pretekao Bruno.

  Pa nije bas da ga mogu dolje stavit, nemam gdje ;)

Kazem, meni vuce da je kuciste krivac. Ni po zimi nisu temperature bajne, samo sto grijanje nije bas jako pa se zadrzavaju u normali.

itomic009 čet 21.6.2012 21:55
Ikarus01 kaže...
mate960 kaže...
Ikarus01 kaže...

Čuj ako imaš aftermarket ja se ne bih brinuo oko 10 stupnjeva više od preporučenog.Jedino da vratiš processor na default pa polako dižeš takt i gledaš mijenja li se što.1.4 ghz više je ipak malo previše za ova ljetna vremena.

Pa aftermarket bi treba drzat 10c manje od preporucenog. 

Od kud ti to valjda je logično kad nabaviš aftermarket da se granica max safe temperature lagano diže.

 Ovo konkurira za glupost godine. Pa nema veze kakav ti cooler imaš, maximalna temperatura proccesora je fixna vrijednost !! Valjda si se ti malo zbunio pa pišeš takve gluposti. Ako recimo CPU ima max temp recimo 70C, stock cooler bi se tome približio  sa malo višim naponom i taktom od stocka, dok aftermarket sa puno više napona i takta. To si ti valjda mislio, ali si napisao glupost ;). I dalje je max temp CPU-a isti, kakv god ti hladnjak imao, samo sa boljim hladnjakom možeš imat više napone i taktove , a da CPU temp ostane u preporučenim radnim parametrima. Naravno da aftermarket cooler mora hladiti bolje od stocka, inače nema smisla mjenjati ga.

Ikarus01 čet 21.6.2012 21:58
chutac kaže...
Ikarus01 kaže...
chutac kaže... 
Pa nije bas da ga mogu dolje stavit, nemam gdje ;)
Kazem, meni vuce da je kuciste krivac. Ni po zimi nisu temperature bajne, samo sto grijanje nije bas jako pa se zadrzavaju u normali.

Jel ovo tvoje kučište jer ako je ziher je ono krivac.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2478#sp

  Tocno to.

A zasto je ziher ono krivac? Nije da sumnjam, nego me zanima :)

Kada klokaš trebao bi imati bar jedan fan naprijed poželjno dolje jer je hladan zrak teži i vuče se po podu,drugi fan iza gore jer je topli zrak lakši.

Ovako to treba izgledati.Zanemari bočne ventove i gornje iako su i oni vrlo poželjni.

chutac čet 21.6.2012 21:59
Bruno Matejcic kaže...
Mozda cak ploca overvolta, probaj ako imas kod nekog prijetelja stavit proc na drugu plocu. Koliko je star procesor?

  Star je 5 godina.

Ne overvolta, pratim voltaze i cijelo vrijeme su ispod u biosu namjestene vrijednosti.

Mene sad zanima ovo s kucistem sta je kolega gore rekao.

EDIT: nisam vidio da je napisao :)