Vuja12 pon 2.8.2010 19:55

Imam HP 6830s laptop i star je preko nekih 20mjeseci. Prije nekih 6 mjeseci je riknula baterija, al ajd ionako ga ne nosim nikud nego samo koristim unutar kuce, pa mi nije problem drzat ga ukljucenog. I sad je kod mene ujak i krenuli smo igrat Titan Quest zajedno u multiplayeru(makar to nije vazno). Nakon nekih 10minuta igranja laptop se pocne nenormalno grijat, dode upozorenje da je temp. presla 95°C i naravno ugasi se. Jel to otiso cooler na procesoru ili sta? Kad ne radim nista na njemu temp je od 37°C-50°C.

kowach pon 2.8.2010 20:05

najjednostavnija i učinkovita metoda za pročišćavanje ventilacijskog prostora laptopa je da cijev usisavača prisloniš na ventilacijske otvore laptopa i dobro povlačiš zrak jedno 2-5 min. naravno, laptop mora biti ugašen. tim postupkom se može skinuti do dvadesetak °C, ovisno o onečišćenju ventilacije....

Matozan pon 2.8.2010 20:12

Ja imam isti laptop, ja sam samo snažno puhnuo dva tri puta u izlazni otvor i ispalo je brdo prašine na ususnom otvoru.

Probaj neće škoditi.

Nisam siguran za usisivač, bojim se da ti ventilatoru ne skrši krilca ili zezne ležaj motora radi visokih obrtaja koji na taj način mogu nastati.

EnlightenedPhoenix pon 2.8.2010 22:13

Ja sam svoju staru toshibu (2 godine) skroz rastavio, stavio novu termalnu pastu, maknuo prasinu iz ventilatora... i evo... max temperatura 67 stupnjeva pri 100% opterecenosti (10 sati 100%), ko zmajcina...

ali s tim da sam termalnu stavio na... jedno 15ak mjesta...

Exploder pon 2.8.2010 22:13

Neznam koliko ti je jednostavno ga otvoriti ali ja to napravim pošto imam sa donje strane pristup procesoru i hladnjaku, u biti ga jednom godišnje skinem promjenim pastu i ispušem i onda opet fino tiho radi.

Inače najbolje ti je vent tj. hladnjak sa kompresorum ispuhat ako ti se neda otvarat lap.

naravno ne prejako da nešto ne oštetiš

Matozan pon 2.8.2010 22:39
Vuja12 kaže...

A jbg, vec sam ga usisao sad ga treba testirat malo. Na koji izlazni otvor mislis? Ono s lijeve strane ili ispod?

Sa lijeve strane je ispuh i prašina se zabila u otvore, tako da moraš na tu stranu upuhivati da izbiješ čep (od prašine), a iskočiti će na donji otvor.