Jole sri 9.7.2008 22:01

E ovako.....prije par dana sam kupio Gigabyte radeon 2600 xt sa 256 RAMa ddr3 memorije.I tek sinoc sam primjetio da se graficka pregrijava,a sa Everestom sam saznao i koliko.Dok igram neke zahtjevnije igre temperatura skoci i na 78-80 stupnjeva,a radna temperatura je oko 60 stupnjeva.Graficka ima pasivno hladjenje,nekakav ogroman radijator sa imenom " silent pipe 2".

Samo  me  zanima  jesu to normalne  temperature  za nju?

r420r sri 9.7.2008 22:09
Jole kaže...

E ovako.....prije par dana sam kupio Gigabyte radeon 2600 xt sa 256 RAMa ddr3 memorije.I tek sinoc sam primjetio da se graficka pregrijava,a sa Everestom sam saznao i koliko.Dok igram neke zahtjevnije igre temperatura skoci i na 78-80 stupnjeva,a radna temperatura je oko 60 stupnjeva.Graficka ima pasivno hladjenje,nekakav ogroman radijator sa imenom " silent pipe 2".

Samo  me  zanima  jesu to normalne  temperature  za nju?

 odgovorio si sam na svoje pitanje. ako ti se nista ne dogada onda je normalno.

[EDIT]

zasto ovo nije pod "graficke kartice"?

r420r čet 10.7.2008 00:21

posto vidim da si toliko paranoican da ne vjerujes cak ni inzinjerima koji rade u gigabytu (i vjerojatno znaju sta rade), grafika ti sigurno moze izdrzat i temparature vece od 100°C... ako si jos paranoican, slobodno stavi cooler da puse po grafickoj...

filipac čet 10.7.2008 15:23
r420r kaže...

posto vidim da si toliko paranoican da ne vjerujes cak ni inzinjerima koji rade u gigabytu (i vjerojatno znaju sta rade), grafika ti sigurno moze izdrzat i temparature vece od 100°C... ako si jos paranoican, slobodno stavi cooler da puse po grafickoj...

 Gledaj ja imam 8800GTNamigiva i temperature mi se s stock coolerom dignu i do 93C (brzina na automatic) s mojim podešavanjem malo manje al razlika je mala.
Da se vratim na temu kolko grafa izdrži temperature. Negdje sam čitao kako ova moja može raditi i do 130C (NESLUŽBENO) teoretski točno.Šutim
Samo je pitanje koliko vremena može izdržati u radnom vijeku. DA radi a s ovih 130C sigurno vrloo malo makar su to INŽINJERI rekli nekome u mailu.
INŽINJERI su je vrtili na 130c tokom 3 do 4 mjeseca dok su je testirali ali ja je ne namjeravam imati manje od 3 GODINECool pa sumnjam kako bi temperature mogle i morale biti iznad 85C da sve normalno radi i nepregrijava se.(smanjuje se radni vijek) svega.Belji se
AsAsiN uto 20.9.2011 19:47

e ljudi jaa imam Saphirre 4650 low profile ddr2 512mb grafu i sad prije 1god sam mogo igrat mw2 i cod 4 na 1920×1080 rezoluciji sa jedno 35 FPS-a i sad zadnjih tjdean dana kad igram cod 4 multy stalno mi se gasi PC zbog pregrijavanja grafe može mi neko pomoć ??

Lynnfield uto 20.9.2011 19:49
AsAsiN kaže...

e ljudi jaa imam Saphirre 4650 low profile ddr2 512mb grafu i sad prije 1god sam mogo igrat mw2 i cod 4 na 1920×1080 rezoluciji sa jedno 35 FPS-a i sad zadnjih tjdean dana kad igram cod 4 multy stalno mi se gasi PC zbog pregrijavanja grafe može mi neko pomoć ??

Pa nemamo ti sta pomoci otvori kuciste ocisti od prasine sve sto ima prasinu na sebi i trebalo bi bit ok.

 

Jedino mozda da kupis ovo http://www.protis.hr/products/details/komprimirani-zrak-air-duster/9236