Razni hardverski problemi

Pregrijavanje grafičke kartice

Errnorcro pon 3.10.2011 19:40

Imam problem sa pregrijavanjem grafičke kartice(NVIDIA GeForce 7300 LE).

Kada uključim kompjuter i vidim temperaturu na grafičkoj kartici ona je oko 48 što je sasvim ok.Ali za sat vremena ona se poveća na 95 stupnjeva i to ako samo surfam.

Nisam siguran dali je problem isključivo do grafičke kartice jer sam posudio jednu da isprobam kolika će biti temperatura.Na prijašnjem kompjuteru ona je imala 58 stupnjeva a na mom ima 80 i prelazi tu vrijednost.

Za testiranje temperature sam koristio EVEREST i GPU-Z.

Dali možda netko zna u čemu bi mogao biti problem?

Unaprijed hvala.

carmack pon 3.10.2011 19:52
Errnorcro kaže...

Imam problem sa pregrijavanjem grafičke kartice(NVIDIA GeForce 7300 LE).

Kada uključim kompjuter i vidim temperaturu na grafičkoj kartici ona je oko 48 što je sasvim ok.Ali za sat vremena ona se poveća na 95 stupnjeva i to ako samo surfam.

Nisam siguran dali je problem isključivo do grafičke kartice jer sam posudio jednu da isprobam kolika će biti temperatura.Na prijašnjem kompjuteru ona je imala 58 stupnjeva a na mom ima 80 i prelazi tu vrijednost.

Za testiranje temperature sam koristio EVEREST i GPU-Z.

Dali možda netko zna u čemu bi mogao biti problem?

Unaprijed hvala.

Vjerojatno ti pasivnjak ne sjedi dobro na gpu.Probaj ga skinut,stavit novu pastu i ponovno namjestit.

carmack pon 3.10.2011 19:58
zoharbizo kaže...

Pasivnjak je dobro sia,nista cudno za pasivnjacu da ima te temperature.Promini pastu,mozda padnu malo temperature.

Da,na pasivnjaku su temp uvijek vece,ali opet cudno je da mu ide do 95 samo pri surfanju.

zoharbizo pon 3.10.2011 20:01
carmack kaže...
zoharbizo kaže...

Pasivnjak je dobro sia,nista cudno za pasivnjacu da ima te temperature.Promini pastu,mozda padnu malo temperature.

Da,na pasivnjaku su temp uvijek vece,ali opet cudno je da mu ide do 95 samo pri surfanju.

Ultra stara grafa plus pasivni hladnjak i dobijes te temperature,kazem ti nista cudno.Neka promijeni pastu i stavi vent na pasivni dio i bit ce miran.

lukabo uto 22.1.2013 14:16

Nije previše zabrinjavajuče,s obzirom da one rade max 105°,nije to proc,pa da ga trebaš držati hladnim do nekih 50°.Sve dok ona drži ispod ili do nekih 80°(opterečena),je dobro,e kad se digne iznad toga,onda sa malo zabrini i više puta prati temp.

 

-tema ti je malo starija,ali nema veze,mali refrash