johnnybravocota pet 22.2.2013 21:09

U naslovu je većina opisa. Znači povremeno, nekoliko puta dnevno, u nepravilnim razmacima (nekad je razmak sat, nekad 10 sekundi)- ekran se zacrni- black out.

I pošto imam televiziju zapravo, pokaže se u kutu porukica da je rezolucija promijenjena na 1360x768. a ništa nisam mijenjao, samo se zacrni i fiktivno promijeni rezoluciju iz iste u istu. Naravno pogledao sam temperature, grafička je oko 30-40°C, a procesor zna narast i do 50-ak °C. Otvorio sam komp i propuhao sve filtere za prašinu i hladnjake od grafe i procesora, no problem nije nestao. Jel može pomoć?
pc- u opisu 

lukabo sub 23.2.2013 14:37

Probaj"screen refrash rate".Vidi koja ti je reza,na koliko Hz ti radi monitor.Što je veči ekran razlučivosti,to je dostupna niža stopa osvježavanja(refrash rate).Tako da ako imaš jaku grafu,a neki "srednji quality" monitor,netreba baš biti reza na full max.Vidi malo svoje spec grafe i monitora.Ako se događaju trzaji na visokim rrate,smanji ne nižu rrate stopu.Trzanje govori tvom monitoru,da mu se ne sviđa taj postotak,ostavi ga tako duže i to če sigurno oštetiti zaslon.

johnnybravocota sub 23.2.2013 19:42

screen refresh rate. namješten je na 60Hz i problem nema veze s tim. najveća podržana rezolucija je fullHD, a ja ga držim na 1360x768, kao što sam rekao. i problem se ne događa prilikom igranja, tako da vjerojatno nema veze sa opterećenosti grafičke.