logi510 sri 9.1.2013 23:06

zamjenio sam svoj athlon x2 7750 sa phenom II X4 955 BE i resetiro sam cmos pomocu vadenja one baterijice..i nakon sta sam pokrenuo komp dtisnuo sam default nešto  pojavio se crni ekran s crnim slovima koj mi se inace pojavi kod paljenja kompa na sekundu, ali u ovom slucaju ja sam ostavio da to prikazuje pola sata i nista (sve isto)...i onda sam opet izvadio baterijicu i kad sam ponovo upalio komp stisno sam ono drugo (nesjecam se sta je pisalo) i opet sve isto...sta da radim???

phoenix2003 sri 9.1.2013 23:14

Znači, reset BIOS-a i flash/upgrade BIOS-a nije isto. Ti što si vadio bateriju je reset BIOS-a. Da bi mogao koristiti novi procesor u svojoj matičnoj ploči moraš uraditi upgrade BIOS-a. Evo link i sa njega skini BIOS verziju F9. Ne bih preporučio zadnju verziju (F10) jer se radi o beta verzij. Dakle, vrati u ploču stari procesor i uradi upgrade BIOS-a i novi procesor bi trebao raditi.

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3038#bios

logi510 sri 9.1.2013 23:19
phoenix2003 kaže...

Znači, reset BIOS-a i flash/upgrade BIOS-a nije isto. Ti što si vadio bateriju je reset BIOS-a. Da bi mogao koristiti novi procesor u svojoj matičnoj ploči moraš uraditi upgrade BIOS-a. Evo link i sa njega skini BIOS verziju F9. Ne bih preporučio zadnju verziju (F10) jer se radi o beta verzij. Dakle, vrati u ploču stari procesor i uradi upgrade BIOS-a i novi procesor bi trebao raditi.

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3038#bios

napravio sam flash i na f9 verziji je, ali kad sam stavio novi proc koj treba raditi na 3,2ghz radio je na 2,7ghz i ljudi s foruma su mi rekli da resetiram bios

phoenix2003 čet 10.1.2013 05:59

Vjerovatno je uključena opcija automatske regulacije frekvencije radi uštede energije. Obično, u BIOS-u se ta opcija zove C1. Ne znam kako je to u tvojoj ploči riješeno. Pročitaj uputstvo za upotrebu, nađi tu opciju i isključi je.

logi510 čet 10.1.2013 11:47
phoenix2003 kaže...

Vjerovatno je uključena opcija automatske regulacije frekvencije radi uštede energije. Obično, u BIOS-u se ta opcija zove C1. Ne znam kako je to u tvojoj ploči riješeno. Pročitaj uputstvo za upotrebu, nađi tu opciju i isključi je.

ali kako da upalim komp?? procitaj prvi post

logi510 čet 10.1.2013 14:02
lukabo kaže...

Uđeš u postavke bios odmah sa F2 i središ si postavke.

jesam i sve sam sredio i spremim postavke i izadem i opet sve isto...kad dode do onog verifyng DMI pool data..to pokazuje u nedogled

 

EDIT:   evo uspio sam upalit komp (nes cam cacko po biosu) ali sad primjecujem da nije sve isto na desktop screenu dolje na traci nema nekih programa i nece mi na internet..pise da sigurnosna potvrda poslužitelja nije valjana

lukabo čet 10.1.2013 14:31

Vadio si bateriju.Sad trebaš i sve drivere za matičnu(osnovne),skini ih sa mbo stranica.A kasnije i za sve komponente.I onda opet konfiguriraš vezu koju imaš...Znači bios imaš f9,sada driveri,audio,chipset,lan...

logi510 čet 10.1.2013 16:10
lukabo kaže...

Vadio si bateriju.Sad trebaš i sve drivere za matičnu(osnovne),skini ih sa mbo stranica.A kasnije i za sve komponente.I onda opet konfiguriraš vezu koju imaš...Znači bios imaš f9,sada driveri,audio,chipset,lan...

ja sam cuo da se to moze pomocu device managera u control panelu..sve osom maticne..a jel kad to skinem sam instaliram ili moram s biosom nesto?

phoenix2003 čet 10.1.2013 17:53
logi510 kaže...
phoenix2003 kaže...

Znači, reset BIOS-a i flash/upgrade BIOS-a nije isto. Ti što si vadio bateriju je reset BIOS-a. Da bi mogao koristiti novi procesor u svojoj matičnoj ploči moraš uraditi upgrade BIOS-a. Evo link i sa njega skini BIOS verziju F9. Ne bih preporučio zadnju verziju (F10) jer se radi o beta verzij. Dakle, vrati u ploču stari procesor i uradi upgrade BIOS-a i novi procesor bi trebao raditi.

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3038#bios

napravio sam flash i na f9 verziji je, ali kad sam stavio novi proc koj treba raditi na 3,2ghz radio je na 2,7ghz i ljudi s foruma su mi rekli da resetiram bios

Napisao si da je radio....ali nema veze. Imaš li originalni disk sa driver-ima i software-om matične ploče? Ako imaš, ubaci disk u drive i pokreni računar i prati upute da resetuješ BIOS. Pazi, kad i ako ovo budeš radio moraš imati ugrađen stari procesor. Kad to uradiš ponovo nadogradi BIOS. Postoji i druga mogućnost a to je da uradiš i flash BIOS-a sa USB stika.