Razni hardverski problemi

Pomoc pri spajanju nove maticne i procesora

feel like pon 2.9.2019 20:12

Na preporuku forumasa kupio sam ryzen 5 3600, msi b450 a pro, 2x g skill 8gb ddr4 3000 na konfiguraciju koju sam postao na podforumu i7/i9 procesori (ne mogu kopirat preko mobitela a komp je u djelovima). Prvi put slazem ovako nesto i rekli su mi da cu bez problema uspjeti, medutim evo stavio a nista ne radi. U prilogu su slike kako sam to spojio, stvarno ne znam u cemu je problem. Kada krenem upaliti komp. On se pokrene ali niti mu ne svijetli lampica da je uklucen. Jedino svjetli lampica cd roma, lampica na maticnoj. I svi ventilatori vrte. Na monitoru se nista ne desava kao da nije komp ni pokrenut. Molim pomoc ako znate u cemu bi mogao biti problem. Hvala puno

feel like pon 2.9.2019 20:18
feel like kaže...

Na preporuku forumasa kupio sam ryzen 5 3600, msi b450 a pro, 2x g skill 8gb ddr4 3000 na konfiguraciju koju sam postao na podforumu i7/i9 procesori (ne mogu kopirat preko mobitela a komp je u djelovima). Prvi put slazem ovako nesto i rekli su mi da cu bez problema uspjeti, medutim evo stavio a nista ne radi. U prilogu su slike kako sam to spojio, stvarno ne znam u cemu je problem. Kada krenem upaliti komp. On se pokrene ali niti mu ne svijetli lampica da je uklucen. Jedino svjetli lampica cd roma, lampica na maticnoj. I svi ventilatori vrte. Na monitoru se nista ne desava kao da nije komp ni pokrenut. Molim pomoc ako znate u cemu bi mogao biti problem. Hvala puno

 Slike

Damir22 pon 2.9.2019 20:36

Nisi odradio update biosa da bi ti b450 ploca podrzavala 3xxx seriju ryzena, najvjerovatnije.....

 

Znaci, pogledaj manual, dali ploca podrzava update BEZ procesora, ako da, odradi po uputstvima, ako NE, onda ces morati naci cpu 1xxx ili 2xxx generacije, odraditi update s njim, i tek onda staviti svoj 3600 cpu....

 

Ako je update odradjen...e onda cemo dalje smisljati sto je.....

 

Edit, na slikama ne vidim graficku, vjerovatno si je maknuo radi slikanja?

Valentin17 pon 2.9.2019 21:02
feel like kaže...

Hvala na odgovorima. Da li mogu nekako pokrenut taj update da ne vadim fizicki procesor? Jedva sam navidao hladnjak gore.. 

Ništa raskapati ne moraš, uzmi uputu od ploče i gledaj kako se BIOS nadograđuje bez da imaš procesor starije generacije.

ps. trebaš drugo računalo da skineš najnoviji BIOS i staviš ga na USB.