Razni hardverski problemi

PC se gasi nakon stavljanja kabela od napajanja

joze sub 15.5.2010 22:39

Dakle neznan jel ovo problem ili normalna stvar: kada izvadim iz napajanje kabel stisnem 0, vratim kabel stisnem 1, upalim pc i onda se on za dvi sekunde sam od sebe ugasi. Jel to možda jer nije uspia dovest struju ili..

drnde ned 16.5.2010 02:55
joze kaže...

Dakle neznan jel ovo problem ili normalna stvar: kada izvadim iz napajanje kabel stisnem 0, vratim kabel stisnem 1, upalim pc i onda se on za dvi sekunde sam od sebe ugasi. Jel to možda jer nije uspia dovest struju ili..

Ako se to dogada samo kada radis ovo sto si ti opisao, ne vidim zasto bi bio problem.

 

Sto se tice toga zasto to radi, moze biti da napajanje ima neki mehanizam da isprazni

kondenzatore prije sto upali komp, to ti inace izgleda tako, komp se krene paliti 1sek pa ugasi.

 

Probaj izvuc kabel, stavit na 0 i onda stisnuti prekidac na kucistu, trebao bi se nakratko upalit pa

ugasiti. Onda vrati kabel i stavi na 1 pa probaj upaliti. Bas me zanima oce ti onda biti isto.

joze ned 16.5.2010 10:05

Da PC je OC-ano, točnije procesor s 2.8 na 3.7 voltaža 1.28 - 1.35. Mislim da nije problem do OC-a.. jer se sićam kad sam mijenja cooler za cpu isto se događalo, a tada procesor nije bia clockan, mislim jesam ga clocknia ali sam vratio na default dok nisam uzea cooler

 

@drnde da li moram prvo skinit kabel pa stavit na 0 ili mogu stavit 0 pa izvadit kabel. nevolim vadit kabel dok je sklopka na 1

BORN ned 16.5.2010 14:24

Ja kad sam stavio na ljeto novu matičnu (asus) isto mi je tako počelo. Stisnem tipku i on se krene paliti i odmah ugasi i onda opet upali i ide dalje normalno. I tako je svako paljenje. Mislio sam da je do napajanja ali sam kasnije izvadio fuš i stavio corsair i to je i dalje bilo prisutno

spaljeni pon 17.5.2010 01:18
BORN kaže...

Ja kad sam stavio na ljeto novu matičnu (asus) isto mi je tako počelo. Stisnem tipku i on se krene paliti i odmah ugasi i onda opet upali i ide dalje normalno. I tako je svako paljenje...

 

 

Ako je u pitanju svako paljenje kada komp ostane bez struje, kada ga iskopčaš iz utičnice nakon što ga ugasiš ili ako ga isključiš na prekidaču napajnja kad ga ugasiš, onda

je to sasvim normalna pojava i tako treba zaprvo i biti. Matična si namješta/podešava strap, također se isto može primjetiti kad promjeniš vrijednosti mem. množitelja ili taj svoj

E6300 stavi na 6 x 266MHz pa upali komp, vidjet ćeš isto...

 

Ako se to stalno dešava bez obzira što komp nije ostao bez struje kad je ugašen, onda nešto ne štima ili ne štimaju OC postavke.

Znači kratak prekid u paljenju i ponovno paljenje bez da ste išta dirao kada se naglo zagasi je normalna stvar ako je komp na bilo koji način ostao bez struje dok je bio ugašen.

Zuja pon 17.5.2010 09:09

Evo da se nadovezem, i ja sam imao istu gresku. Prvo paljenje nista, i drugo sve normalno. Onda sam pronasao u BIOS-u opciju da prvo paljenje je "testno" i iskljucio i sad sve normalno. Ali moj bios je cudan (jer je i sama maticna) pa se nemoj nadati da ces to naci u svome..
EDIT: To testno paljenje mi je bilo prikazano samo ako sam OC koju od komponenti, tj. graficku ili procesor. Cim sam maknuo OC sve se normalno palilo.

BORN pon 17.5.2010 14:02
spaljeni kaže...
BORN kaže...

Ja kad sam stavio na ljeto novu matičnu (asus) isto mi je tako počelo. Stisnem tipku i on se krene paliti i odmah ugasi i onda opet upali i ide dalje normalno. I tako je svako paljenje...

 

 

Ako je u pitanju svako paljenje kada komp ostane bez struje, kada ga iskopčaš iz utičnice nakon što ga ugasiš ili ako ga isključiš na prekidaču napajnja kad ga ugasiš, onda

je to sasvim normalna pojava i tako treba zaprvo i biti. Matična si namješta/podešava strap, također se isto može primjetiti kad promjeniš vrijednosti mem. množitelja ili taj svoj

E6300 stavi na 6 x 266MHz pa upali komp, vidjet ćeš isto...

 

Ako se to stalno dešava bez obzira što komp nije ostao bez struje kad je ugašen, onda nešto ne štima ili ne štimaju OC postavke.

Znači kratak prekid u paljenju i ponovno paljenje bez da ste išta dirao kada se naglo zagasi je normalna stvar ako je komp na bilo koji način ostao bez struje dok je bio ugašen.

Kompjuter je svake noći iz struje iskopčan, ali što je zanimljivo da toga nije bilo prije

spaljeni pon 17.5.2010 16:57
BORN kaže...

Kompjuter je svake noći iz struje iskopčan, ali što je zanimljivo da toga nije bilo prije

Kako misliš nije bilo prije ? Nije bilo prije promjene matične ili nije bilo prije nego si ocao procesor ?

BORN pon 17.5.2010 18:03
spaljeni kaže...
BORN kaže...

Kompjuter je svake noći iz struje iskopčan, ali što je zanimljivo da toga nije bilo prije

Kako misliš nije bilo prije ? Nije bilo prije promjene matične ili nije bilo prije nego si ocao procesor ?

Prije promjene matične nije bilo, ali ono što jest odmah čim sam stavio novu matičnu sam išao na OC. Ali ipak se sjećam da je prvo paljenje bilo sa prekidom pa sam se bio prestrašio da nisam nešto krivo spojio i skurio sveSmijeh

spaljeni pon 17.5.2010 18:21

Onda nemaš brige, za razliku od prijašnje ploče koja nije namještala strap u slučajevima koje sam već opisao - ova to radi, i ne samo ona...

Sad neznam napamet sve chipsete na kojima se to dešava no recimo znam za par komada iz G965 i P965 serije chipseta i to je normalno.

 

Eto za probu ga ugasi ali ostavi u struji i normalno će bootati bez prekida kad ga ponovo upališ.