Tena16 sri 30.7.2014 20:11

Danas sam sastavila novi PC. Mislim da sam sve žice spojila kako treba. Međutim kad pokušam upaliti kompjuter, počnu raditi fanovi od napajanja, procesora i grafičke i ugase se za jedno dvije sekunde. Fanovi se čak ne pale stalno, već svaka dva-tri pokušaja paljenja pc-a. Ne znam je li napajanje preslabo. Komponente su: matična MSI A78M-E35, CPU AMD Athlon x4 760k, GPU AMD Athlon HD 7750, RAM Corsair Value Select 8gb ddr3, tvrdi disk WD Green 2tb i napajanje Corsair 550W. Sto puta sam provjerila žice, pokušala izvaditi bateriju iz matične, ali nisam uspjela, vadila i premještaja RAM, ali se PC i dalje ne pali. Fanovi rade / sekunde i ugase se. S ovim se mučim cijeli dan, molim pomozite!!!!!! Edit: pokrenula sam instalaciju Windowsa i PC se ugasio i ponovno ga ne mogu upaliti Edit: nakon ponovnog namještanja hladnjaka za procesor, pc se upalio. U bios-u pokazuje da je temperatura matične 30-31 stupanj. Temperatura procesora se u pet minuta s 37 stupnjeva podigla na 52. Pc je i svakih 20 sekundi iz Biosa odlazio u sleep mode, da bi se nakon 5-6 minuta ugasio i ponovno se ne može upaliti. Edit: Ponovno sam sve rastavila i sastavila i pc je upaljen već nekih sat vremena. Kad ugasim napajanje pa ga uključim pc se stalno pali. Međutim, pri instalaciji Windowsa kad bi se pc trebao restartat, uopće se ne ugasi nego ode u sleep mode i onda je moguće ući u bios ili ponovo pokrenut instalaciju. Zanima me zašto se pc ne ugasi kad bi trebao i mogu li u biosu promijenit neku postavku da to popravim?

Valentin17 sri 30.7.2014 20:18
Tena16 kaže...
Danas sam sastavila novi PC.

Provjeri da nisi zaboravila dodatno napajanje za procesor na matičnoj ploči, 4/8 pin.

Otpoji HDD, DVD-RW, probaj upalit.

Izvadi RAM, probaj upalit.

Izvadi grafičku karticu, opet probaj upalit.

Bit će serija paljenja, ako dođe do napretka, vraćaj dio po dio natrag i isprobavaj,

slike neće biti, ali vidjet ćeš hoće li se gasiti.

Možeš probat negdje posudit drugo napajanje i RAM, pa isprobat.

Poslikaj to malo iznutra, da bacim pogled.

Strumf123 sri 30.7.2014 20:23
Tena16 kaže...
Danas sam sastavila novi PC. Mislim da sam sve žice spojila kako treba. Međutim kad pokušam upaliti kompjuter, počnu raditi fanovi od napajanja, procesora i grafičke i ugase se za jedno dvije sekunde. Fanovi se čak ne pale stalno, već svaka dva-tri pokušaja paljenja pc-a. Ne znam je li napajanje preslabo. Komponente su: matična MSI A78M-E35, CPU AMD Athlon x4 760k, GPU AMD Athlon HD 7750, RAM Corsair Value Select 8gb ddr3, tvrdi disk WD Green 2tb i napajanje Corsair 550W. Sto puta sam provjerila žice, pokušala izvaditi bateriju iz matične, ali nisam uspjela, vadila i premještaja RAM, ali se PC i dalje ne pali. Fanovi rade / sekunde i ugase se. S ovim se mučim cijeli dan, molim pomozite!!!!!!

"Mislim da sam sve žice spojila kako treba." Jel mislis ili znas?,Trebalo bi sve izvaditi iz kucista i daj nekome tko se razumije u to da ti slozi. PS.napajanje je vise nego dovoljno za tvoju konfu.

XXX-Man sri 30.7.2014 20:47

Onda sve lijepo izvadi na stol. Stavi procesor na matičnu i hladnjak na njega, spoji napajanje i probaj pokrenuti računalo tako da kratkospojiš power pinove na matičnoj. Napomena - spojiti ih samo na sekundu, ne ostavljati spojeno.

XXX-Man sri 30.7.2014 20:49
Tena16 kaže...
Jedino za sto nisam sigurna su one male žice od kućišta, pozitivne i negativne. Ako imam Power SW trebam li stavljati i Reset SW?

Jedan od važnijih djelova za ispravan rad je da je power sw ispravno spojen. Sve ostalo je nebitno (reset i ledice).

XXX-Man sri 30.7.2014 20:59
Tena16 kaže...
Je li moguće da je problem u napajanju? Jer se pali i odmah ugasi, ali to se događa i s danom od kućišta, grafičke i procesora.

Moguće, ali ne mora biti. Ako nešto drugo nije ispravno ili ispravno spojeno, matična gasi napajanje ili se samo gasi iako može biti ispravno.

Tena16 sri 30.7.2014 23:26
phoenix2003 kaže...

Neispravno instaliran hladnjak procesora zna praviti slične probleme. Ponovo ga instaliraj da sve sjedne kako treba. Provjeri i kako leži njegov backplate.

 

Upravo napravila i PC radi!!!!! Windowsi se upravo instaliraju. Hvala!!!