pranklin čet 13.6.2013 20:32

Evo nedavno sam kupio novu maticnu( ASUS M5A97 R2.0), procesor(AMD FX X8 8320), graficku(Sapphire Radeon HD7850) ram(Kingston HyperX 2*4GB), napajanje( OCZ Silencer Mk III 500W). Sad imam 2 problema:

 

1. kad sam instalirao drivere na ekranu mi fali 1-2cm slike, kad sam drivere deinstalirao problem je ostao

 

2. dosad sam imao prikljucena 4 diska, sad rade samo 2, i to je onaj sa windowsima i jos jedan koji je prije bio u laptopu

 

također nisam napomenuo da sam danas instalirao Windows 7 Home Premium 64-bit(prije je bila 32-bitna verzija)

 

edit: sve te dijelove su prepurucili forumasi u temi za nadogradnju postojecih konfiguracija http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=85&jumpto=3682854&sort=asc&view=flat

pranklin čet 13.6.2013 21:49

Postavljeno je na Fill i rezolucija je 1920*1080, ali se to događa i na TV-u, a i monitor je koristen vec godinu dana tako da to nije problem.

 

edit: cak i ako probam namjestat H.Position i V.Position, nema efekta

Hardwhelper!!! čet 13.6.2013 22:21
pranklin kaže...

Postavljeno je na Fill i rezolucija je 1920*1080, ali se to događa i na TV-u, a i monitor je koristen vec godinu dana tako da to nije problem.

 

edit: cak i ako probam namjestat H.Position i V.Position, nema efekta

Nakon instalacije 64 bitnih GPU drivera za tvoj novoinstalirani 64-bitni OS ne diraj postavke u ATI CCC-u nego prvo pokušaj za desktop background umjesto opcije "fill" odabrati opciju "stretch". 

Hardwhelper!!! čet 13.6.2013 22:34

Nisi napisao koji model monitora imaš?, u postavkama za odabir rezolucije istu za LCD postavi kako je i preporučeno na maksimalnu moguću ako je 1980x1080 onda odaberi istu!

Nakon instalacije GPU drivera rezolucija bi sama trebala biti postavljena na maksimalnu koju grafa i monitor podrzavaju.
Kako je kolega @pxoenix2003 već savjetovao pokusaj na monitoru vidjeti postoji li tipka "auto settup" ili slicno, ako ne morat ćes se pozabaviti postavkama monitora i/ili  ATI CCC-a.

pranklin pet 14.6.2013 06:44
phoenix2003 kaže...

Pokušaj smanjiti rezoluciju.....

Šta sam kupovao grafičku za 1700kn ako ću igrat na smanjenoj rezoluciji?

 

Ima monitor gumb auto al ne pomaže, koristi se samo za natrag, probao sam deset postavki na monitoru al ništa

pranklin sub 15.6.2013 12:28
Valentin17 kaže...

Ne bi škodilo probati grafičku na drugom PCu. Preporuka je drivere obrisati sa Driver Sweeperom u safe modu, zatim ih ponovno instalirati, tako da se ponište eventualne promjene koje si radio po Ati CCCu. Ugradio u grafčku u 4 PCa, nikada mi se nije dogodilo ništa slično.

to s grafickom(il sto je vec bio problem) sam rijesio...sad me jos muce diskovi, 2 rade normalno, a kad ustekam druga 2 windowsi se ne podignu do kraja...ostane na onome starting windows i zastavica

pranklin sub 15.6.2013 13:19

imao sam ih prije sve ustekane i sve je normalno radilo, sad sam samo promijenio neke dijelove pi pokusao ih spojiti al nece...a ako bi trebalo jumpere, gdje se mogu nabaviti?

 

edit: pokusao sam i sa onim ladicama za eksterne diskove, cuje se da radi al ga niti moj kompjutor, niti laptop ne ucitavaju...

pranklin sub 15.6.2013 14:31
lukabo kaže...

Jedan ti je "master" glavni,a druga tri bi trebao mislim premjestiti jumpere,da budu "slave"podređeni,i sve dobro spojiti.Boot i os na masteru,a ostalo...

otkad to se mogu preko sata postaviti master i slave hdd? kolko ja znam to je islo sa ide/pata