NeoDJW uto 25.12.2012 19:03

pozdrav i sve najbolje prvo :) imam sljedeci problem, stigao mi je jucer novi rig   

ecs x79r-ax black deluxe

i7 3820

coolermaster tpc 812sx

kingston hyperx 1600mhz

corsair tx 750

hitachi 500gb sata 2 je unutra

 

problem je taj da maticna ne zeli bootati apsolutno nista, bios radi apsolutno normalno, stavio ja win na cd, dvd, usb nece da ga boota, probao i sa ubuntu i memtestom, ni njih ne zeli bootati, sve mi se cini da je bios nesto zbrkan tvornicki, a ne postoji opcija da update napravim kroz bios a dos takoder ne mogu bootati... koji god uredaj odabrao ostane mi black screen sa oniim slashem koji blica i tjt, ne mrda koliko god dugo cekao.. da ju saljem na jamstvo ( kupljena u subotu u linksu ali mi je proc jucer stigao pa nisam prije stigao sastaviti ) ilii ?? hvala puno

Radazin uto 25.12.2012 19:37

hmm.. pogledaj u biosu dal pod standard cmos features(ili gdje vec) imas opciju HALT ON koja onemogucava bootanje... meni na trenutnoj maticnoj radi te opcije nije htjelo bootat jer nemam floppy :) samo kaj smatram da bi ti hitilo errora da radi toga nece bootat... no ugl,ak imas tu tam opciju stavi ju na ''no errors'' ili ''all but disk/keyboard'' il kako vec imas ako uopce imas..

phoenix2003 uto 25.12.2012 22:25

Provjeri još jednom u koji SATA port si uključio CD/DVD Drive. Prema slici u prilogu CD/DVD Drive mora biti uključen u SATA port označen strelicom na slici. Proizvođač tvrdi da određeni uređaji mogu izazvati nestabilnost sistema ukoliko se uključe u određene SATA portove što sam zaokružio na slici.

PR0MATRAC sri 26.12.2012 00:49

Postavi sve tri ili koliko god opcija imas da bootaju sa cd-a - postavi kompatibilnost sa 64 bitnim sustavom ako ga instaliras , iskljuci sve uredjaje sa maticne osim tipkovnice, iskljuci sve vizualizacije u biosu i postavi No errors za podizanje sustava da ti bilo koja greska nesprijecava boot - dakle iskljuci sve sto nema bilo kakvu vezu sa osnovnim pokretanjem os-a iskljuci podrsku za flopy disk i mogucnost bootanja sa usb-a i pokusaj...

PR0MATRAC sri 26.12.2012 01:16

Negubi nadu, ja sam nedavno sebi spajao ponovno komponente radi prelaska na Intel i kad sam bio gotov stisnem dugme za paljenje ono nista - hladan znoj pafff ali sam nakon dvije minute utvrdio da sam krivo spojio pinove - dakle rastavi sve od maticne izvadi bateriju i sastavi sve ponovno jer se meni cini da tebi przilica nesalje podatke mozda kako treba pogledaj kablove - mozda nemas problem sa maticnom - mozda hard neprima podatke - pogledaj i to jer ako vidis bios od maticne pitanje dali je sa njom problem

NeoDJW sri 26.12.2012 01:29

primjetio sam da se dvd rom cudno ponasa, ostane se vrtit nakon sto ja stisnem reset dugme ili kad ga ugasim, pa mi je to malo cudno, probat cu sutra sa drugim dvd romom, ali mislim da bi onda trebao preko usba bootati .... ma vec jesam rastavljao i sastavljao i vadio bateriju sve i opet 0, nista

volegradele sri 26.12.2012 01:30

Imao sam sličan problem nedavno na prijateljovom kompu, i spojio sam drugu pržilicu i bootao ,kasnije spojio standarnu pržilicu i radi bez problema,ni dan danas neznam zašto nije radila !

Vjerovatno je neka glupost,rastavi sve ponovno i kreni smireno iz početka!!

ChillyBoy sri 26.12.2012 22:59

Obzirom da si neispravnost prijavio u roku od 8 dana, dužni su ti trenutno robu zamjeniti ispravnom ili izvršiti povrat novca ukoliko to želiš (ako ne želiš novi ispravni dio). Nemoj se dati zaj.... pa da matičnu šalju u servis na ispitivanje, bla bla bla. To je procedura kod reklamiranja proizvodna nakon isteka 8 dana i traje minimalno 15 dana a često i duže. Ako počnu negirati njihovu dužnost trenutne zamjene ili povrata love, samo spomeni državni inspektorat ili knjigu žalbe i nemoj da te bude sram. Budeš li se ponašao kulturno i civilizirano **poješćeš govno**.

 

Sretno {#}

 

 

Ako te ipak odj.... obavezno traži potvrdu da si prijavio kvar u roku od 8 dana inače se kasnije možeš slikati.

ihush sri 26.12.2012 23:16
phoenix2003 kaže...

Provjeri još jednom u koji SATA port si uključio CD/DVD Drive. Prema slici u prilogu CD/DVD Drive mora biti uključen u SATA port označen strelicom na slici. Proizvođač tvrdi da određeni uređaji mogu izazvati nestabilnost sistema ukoliko se uključe u određene SATA portove što sam zaokružio na slici.

 

NeoDJW kaže...

2 izzi evo pokusao i isto, probao sam cak i drugu memoriju ubaciti, isto ...

 

dvd rom kao i hdd su mi ustekani u sata3g1_2/3_4 ,probao sam i razlicite sata utore ali nema pomoci... 

 -u SATA 5_6..? (ne SATA3). Ponovo pogledaj phoenixov post-sliku.

 

ako to ne pomogne, isključi UEFI / uključi legacy boot (ako postoji, možda se drugačije naziva u konkretnom BIOSu..), jer jedna od opcija UEFIja je secure.boot.

-probaj quick bot menijem odabrati boot s medija (CD-USB..) umjesto samim redosljedom u BIOSu.

NeoDJW sri 26.12.2012 23:25

ne kolega, ne postoje sata 5_6 portovi na ploci, manual je ispred mene i citam... pravilno sam ustekao a i probao sam u svaki posebno...  u biosu ne postoji opcija da ugasim uefi ( barem kolko ja vidim ) kako se jos to moze zvati ? probao sam sa quick boot meniem i isto nece