Razni hardverski problemi

Nova G1 Gaming 980 Ti, artefakti

BannedOnThisForum sri 29.6.2016 03:27

Dakle, spojeno sve, uredno radilo sa posljednjim driverima barem 3 sata, u toku igre plavi artefakti i freeze. Nakon restarta na loadu windowsa driver "crasha" uz horizontalne plave artefakte i reverta na low resolution, i tu radi bez problema, naravno, bez drivera.

 

evga supernova 750W

i5 4690k

g1 gaming gtx 980 Ti

16 GB kingston savage 1600 Mhz

gigabyte z97P-D3 matična.

 

U čemu može biti problem? :/

BannedOnThisForum sri 29.6.2016 15:09

Okej sto je ona crkla, poslao sam je danas nazad prodavacu za reklamaciju. Zanima me je li moguće da je uzrok napajanje ili nesto slično? Bilo je dosta flickeringa u igrama prije nego je riknula, veoma sličan onom što sam imao sa 560 ti koju sam ispekao jer je bila na vrhuncu, medjutim ova je nova bila, 3 sata korištenja. Danas sam ubacio zamjensku amd karticu i sve je regularno okej.

Ispecena 560 ti je bila u drugoj konfiguraciji, da nema zabune

ZGamer sri 29.6.2016 19:30
BannedOnThisForum kaže...
Nije to problem, dobit ću novu, već me muci pitanje da nije do nečeg drugog, da ne spržim i novu bez razloga, ili je samo kartica bila kvarna

 moguće da ti je taj i5 veliki bn na tu grafu pa je zato otišla u vječna lovišta...

 

vjerovatno je samo do kartice ali možeš ići sistemom eliminacije a pošto si već stavio drugu koja radi eliminirao si napajanje i matičnu tak da razloga za brigu nema 

BannedOnThisForum sri 29.6.2016 22:55
ZGamer kaže...
BannedOnThisForum kaže...
Nije to problem, dobit ću novu, već me muci pitanje da nije do nečeg drugog, da ne spržim i novu bez razloga, ili je samo kartica bila kvarna

 moguće da ti je taj i5 veliki bn na tu grafu pa je zato otišla u vječna lovišta...

 

vjerovatno je samo do kartice ali možeš ići sistemom eliminacije a pošto si već stavio drugu koja radi eliminirao si napajanje i matičnu tak da razloga za brigu nema 

 4690k apsolutno ni u kojem aspektu ne bottlenecka gtx 980 Ti... osim ako je to bio sarkazam loše ga upratim umoran.

 

a da, nekako mi smrdi da je samo grafa.

softwaremaniac sri 29.6.2016 23:34
BannedOnThisForum kaže...
ZGamer kaže...
BannedOnThisForum kaže...
Nije to problem, dobit ću novu, već me muci pitanje da nije do nečeg drugog, da ne spržim i novu bez razloga, ili je samo kartica bila kvarna

 moguće da ti je taj i5 veliki bn na tu grafu pa je zato otišla u vječna lovišta...

 

vjerovatno je samo do kartice ali možeš ići sistemom eliminacije a pošto si već stavio drugu koja radi eliminirao si napajanje i matičnu tak da razloga za brigu nema 

 4690k apsolutno ni u kojem aspektu ne bottlenecka gtx 980 Ti... osim ako je to bio sarkazam loše ga upratim umoran.

 

a da, nekako mi smrdi da je samo grafa.

 Ja je imam nekih 8 mjeseci. Pripremi se na bitku s driverima. Barem na W10. :)