joze sri 13.4.2011 16:06

Kompjuter je stariji, matična asrockova. Problem je što danas nema beepa kad se pali niti se javlja slika na monitoru...

 

Jučer je kompjuter radio, ali slabo tj sporo da bi danas se javia taj problem.

 

Među sumnjama križam grafičku pošto matična imam integrirku i eksternu.. Isto tako smatram da nije ram.

 

Što bi mi vi preporučili da dalje radim

joze sri 13.4.2011 16:13
geek_boy1 kaže...

moze bit da tije maticna riknula?

pa i ja sumnjam ali neželim da mi se dogodi da kupim matičnu - nije matična, kupim procesor - nije procesor, kupim napajanje - evo radi..

 

Volia bih bez troška dokučit do čega je..

 

 

joze sri 13.4.2011 20:02

gledajte ovo.. Ja stavim svoje rame (g.skill) u taj pc i čudom javi se beep radi.. Idem ja tek tako stavit one stare rame od tog pca kad proradilo.. Pethodno sam izvadia bateriju i vratia..: Jel ko zna šta je sad bilo :D

neno20st uto 30.8.2011 10:18

imam slican problem, starije racunalo koje nakon nevremena nedaje sliku na monitor. Nije moje racunalo stoga neznam podatke s obzirom da ih nemogu vidjeti preko kompa. Probao sam tri grafičke kartice te na niti jednoj neide signal prema monitoru a isto tako ni prema lcd tv-u preko vga kabela. Dva memorijska modula su unutra te u svim kombinacijama- jedan drugi ili oba- isti je problem. svi ventilatori rade, komp se iz prve pali jedino slike nema nigdje. Nisam pametan stoga svima hvala na pomoci

BonIX uto 30.8.2011 10:30
neno20st kaže...

imam slican problem, starije racunalo koje nakon nevremena nedaje sliku na monitor. Nije moje racunalo stoga neznam podatke s obzirom da ih nemogu vidjeti preko kompa. Probao sam tri grafičke kartice te na niti jednoj neide signal prema monitoru a isto tako ni prema lcd tv-u preko vga kabela. Dva memorijska modula su unutra te u svim kombinacijama- jedan drugi ili oba- isti je problem. svi ventilatori rade, komp se iz prve pali jedino slike nema nigdje. Nisam pametan stoga svima hvala na pomoci

 

 

Jesi li probao restartirati bios??A jel si imao prije probleme?

Jim Carrey ned 26.2.2012 18:50

Pozdrav dragi bugovci,

 

 

ovako imama jedna problem

 

starije računalo prilikom paljenja računala rade svi ventovi, radi hdd i dvd-rom

 

probao sam spojiti memoriju i grafičku karticu na drugo računalo, nakon čega je uredno radilo

 

na iste komponente sam spojio drugo napajenje ali je ostao isti problem

 

prilikom vađenja memorije iz matične ne daje nikakav zvučni signal da je greška

 

jedino što je preostalo je procesor i matična isto moram napomenuti da je jedan kondezator pokraj procesora bio "nabubreni" ali sam ga zamjenio

 

jel bi to značilo kraj za matičnu, procesor ili oboje, nažalost nemam mogućnost da probem te dvije komponente na nekom drugog računalo ali vjerujem da zbog "nabubrenog" kondezatora ipak matična

 

ipak bi Vas molio za drugo mišljenje prije nego dam pare za nešto što mi ne bi trebalo

 

lp

kule93 sub 14.4.2012 13:44

Pozdrav!

Imam sličan problem kao i večina koji su postali ovdje...

Naime, laptop Fujitsu Siemens star pet godina do danas je radio sasvim dobro ali danas kada sam ga pokušao upaliti nema slike i ne čuje se beep...Što da radim?

(do baterije nije jer mi je ona izvađena iz laptopa...

pirat01 čet 16.8.2012 15:15

Slican problem kao kolega gore, samo sto je kod mene u pitanju maticna koja je tek stigla i procesor na njoj. Kad upalim komp ventovi se zavrte sto znaci da nije napanje. Medjutim onaj imam mali vent koji hladi grafu i on se ne zavrti? Inace se malo teze vrti kad ga prstom pomeram. 

Drugi problem na koji sumnjam je to sto sam preko jednog IDE kabla prikljucio 2 uredjaja (optiku i HDD) posto imam samo 1 IDE utor na maticnoj?

Prilikom vadjenja jednog RAM modula pisti.

ihush čet 16.8.2012 15:25
pirat01 kaže...

Slican problem kao kolega gore, samo sto je kod mene u pitanju maticna koja je tek stigla i procesor na njoj. Kad upalim komp ventovi se zavrte sto znaci da nije napanje. Medjutim onaj imam mali vent koji hladi grafu i on se ne zavrti? Inace se malo teze vrti kad ga prstom pomeram. 

Drugi problem na koji sumnjam je to sto sam preko jednog IDE kabla prikljucio 2 uredjaja (optiku i HDD) posto imam samo 1 IDE utor na maticnoj?

Prilikom vadjenja jednog RAM modula pisti.

- po navedenom, najvjerojatnije je krivac VGA (sponemut vent na VGA koji se teško vrti.. = pregrijavanje, koje je možda oštetilo i MBO-VGA utor..).

- to što se ventilatori zavrte ne znači da je napajanje ispravno, tj, MBO kontrolira napajanje i ako je neispravno ne dozvoljava paljenje ali struje ima... (ipak je vjerojatno OK).

- vađenjem RAMa, mora 'pištati' (beep code za bitne komponente). To bi značilo da je MBO, RAM, napajanje ispravno.

- ako nemaš inetgriranu VGA, mora 'pištati' (drugačije) i kad izvadiš VGA. Ako imaš integriranu (onboard), samo izvadi dodatnu i upali... (ako se upali otkrio si krivca).

 

-na (P)ATA kabel se mogu spojiti dva diska, smao moraš podesiti jumpere na master-slave ili cable select. To nebi bio uzrok (ne paljenja), samo diskovi nebi radili.

pirat01 čet 16.8.2012 15:36

Napajanje je 99% dobro jer je iz drugog kompa sa kojeg pisem sad...

I meni je napamet palo pregrijavanje kartice, pa razmisljam sad o promeni paste. Usput da pitam je l' normalno sto se pasta ovako razlila okolo i cime je mogu ocistiti?

 

visokos uto 25.3.2014 22:27

Pozdrav,

tokom noći opalio grom. Računalo upalim, ne čuje se nikakv beep i sve je crno na ekranu stoji napomena no video input. Ventilatori svi rade, od napajanja također. CD-ROM isto radi.

Kada sam ga prvi put upalio započeo je učitavat Windows 7 ali se zaledio nakon toga napravio reset i svaki put se ponavljaju gore navedene poteškoće. Izvadiio bateriju, pregledao matičnu - sve se čini ok, maknuo rame pa nazat stavio i dalje sve isto

Imate li ideju od kuda krenuti? Nekako mislim da je hard dobio po glavi jer ne svijetli crveno na kućištu kada bi se on trebao učitavati.

Komponente :

MBO Abit s 478 ic7, i875
Intel P4 3.0 GHz
ATI Radeon 9600 XT 128 bit
HDD WD 500 GB sata 64 mb cache

softwaremaniac uto 25.3.2014 22:31
visokos kaže...

Pozdrav,

tokom noći opalio grom. Računalo upalim, ne čuje se nikakv beep i sve je crno na ekranu stoji napomena no video input. Ventilatori svi rade, od napajanja također. CD-ROM isto radi.

Kada sam ga prvi put upalio započeo je učitavat Windows 7 ali se zaledio nakon toga napravio reset i svaki put se ponavljaju gore navedene poteškoće. Izvadiio bateriju, pregledao matičnu - sve se čini ok, maknuo rame pa nazat stavio i dalje sve isto

Imate li ideju od kuda krenuti? Nekako mislim da je hard dobio po glavi jer ne svijetli crveno na kućištu kada bi se on trebao učitavati.

Komponente :

MBO Abit s 478 ic7, i875
Intel P4 3.0 GHz
ATI Radeon 9600 XT 128 bit
HDD WD 500 GB sata 64 mb cache

Crni ekran ukazuje na to da je grafa prdnula.