mmafan sub 19.1.2013 16:52

Ovako, bio mi se strgao komp(matična, procesor i napajanje), pa sam nabavio polovni procesor i matičnu...A napajanje sam uzeo novo kod tog servisera koji mi je slagao komp... I uglavnom on je to sve spojio i javio mi da sve radi, i da samo trebam instalirati windowse... I ja sam jučer uzeo komp, donesem ga kući, uštekam sve kablove i stisnem tipku za paljenje, i iskra je izletila iz napajanje, ili onog kabla što dovodi do napajanja, i čuo se zvuk kao da je nešto puklo, dosta glasno...Znači komp se uopće nije pokrenuo, niti se uključila lampica...Samo je došlo do tog spoja i kasnije se više nije dao upaliti... E sad se nadam samo da nije otišla nešto više od napajanja, jer ono je vjerojatno otišlo(na njega imam garanciju, pošto sam uzeo novo)..

 

Što mislite, je li nešto ozbiljnije ili je samo napajanje riknulo?

mmafan sub 19.1.2013 17:02

haha, petarda sigurno nije bila{#}

 

Nije smrdjelo, ali čulo se iz napajanja i to poprilično glasno, lijepo me je zbrecalo{#}... A iskra je čini mi se izletila iz onog kabla, ali nisam posve siguran...

 

 

Ma dao sam im da mi ponovo slože, ali samo se nadam da nije nešto s matičnom, ili nečim drugim...Ako je napajanje, onda nije veći problem, jer imam garanciju...

mmafan sub 19.1.2013 17:08
dery kaže...

Ako je neko loše napajanje možda je povuklo i ostalo,mogao je biti i nekvalitetan kabel tj utikać od kabela za napoj,meni je isto tako iskrilo i zadimilo radi kabela i promjena kabela je sve rješila.Napajanje možešprovjerit

Stavili su novo napajanje, radi se o ovom:

 

http://www.amazon.co.uk/Chieftec-Smart-Series-GPS-400AA-101A-internal/dp/B000G5R7C8

 

Probao sam i s drugim kablom, ali kasnije nije uopće radilo, nakon onog spoja...

 

Kabel mi izgleda ispravan, provjerio sam je li ima dotok struje, i sve štima, e sad...

mmafan sub 26.1.2013 12:15

Evo napokon došao komp iz servisa, i sad ga idem paliti i radi, svijetli i zelena i crvena lampica na kučištu konstatno. E sad me zeza cd-rom, neće se otvoriti...Pri paljenju nije imao onu zelenu boju, kod lampice... Uopće ne reagira... Ne znam, šta sad napraviti, pošto moram ubaciti windowse da se instaliraju...

mmafan sub 26.1.2013 13:35

mrdu, majstore...{#}Sada se upali zelena lampica kod cd-roma, ali neće mi otvoriti...Čuje se zvuk kao da se otvara, ali negdje kao da zapinje... Inače to se i prije događalo, pa sam ga na silu otvarao, ali sada evo baš nešto čvrsto zatvoreno... Imate li ideju kako da ga otvorim? Samo trebam ubaciti windows cd, i nakon 2 mj opet imati komp, ali stalno nešto zeza...

mrud sub 26.1.2013 13:47

Kako ste ga na silu otvarali? Inace, cd/dvd ima napred malu rupicu koja sluzi da prisilno otvaranje. Moze te ga otvoriti tako da gurnete zicu ili nesto odgovarajuce debljine u taj otvor. CD bi se trebao otvoriti.

mmafan sub 26.1.2013 14:40
mrud kaže...

Kako ste ga na silu otvarali? Inace, cd/dvd ima napred malu rupicu koja sluzi da prisilno otvaranje. Moze te ga otvoriti tako da gurnete zicu ili nesto odgovarajuce debljine u taj otvor. CD bi se trebao otvoriti.

Legendo, imaš pivo..{#} Otvorio sam s iglom... Hvala ti...

 

Evo instalirao windows 7, i sve radi.. Ali vratit ću se na xp, 7-icu sam instalirao samo da vidim koji drajveri trebaju... Jer nemam cd za matičnu ni za grafičku..

mmafan sub 26.1.2013 14:59
lukabo kaže...

Ostani na w7,a što misliš da na webu nema drvera za tvoju konfu{#}?Samo treba popuniti"Moj PC".

Ostao bih na w7, ali rezolucija mi je stavljena na high, i to mi je presitno...A ako stavim na manju rezoluciju, onda to na ništa ne sliči...

lukabo sub 26.1.2013 16:22

Kakve ti veze ima reza,kad možeš povečati tekst i druge stake u postavkama po želji?Svi imamo na high,ali si veličinu fonta i dr složimo po želji,isto kao i u xp.Kako ti želiš.

 

A ovo ti je mislim mbo,svi driveri.

 

msi k9n

mmafan ned 27.1.2013 13:40

Plazma mi ima rezoluciju 1024x768, i onda kad spajam komp s plazmom na windows 7 to na ništa ne sliči... A na xp-u mogu smanjiti rezoluciju a to opet lijepo izgleda...  A drivere sam sve pronašao, i sve radi super... Hvala svima na pomoći{#}

mmafan čet 31.1.2013 13:28

Nije dugo radilo{#} Uglavnom, radilo je dobro prvi dan, sljedeći dan komp se kreno zaleđivat, nisam mogao pomaknuti miš, slika zaleđena... I probao ponovo par puta, i svaki put nakon nekoliko minuta zaledi se... Odmah mi je bilo čudno, jer pri prvom paljenju nije se čuo onaj zvuk matične... Odneso u servis, rekli 95 % je matična problem... Znači prijateljeva matična ipak nije bila ispravna, šteta... E sad, radi se o ovoj matičnoj, MSI K9N Neo v1.0 (MS-7260), tamo u servisu nemaju takvu, pa me zanima je li ima ovdje ko od vas takvu matičnu, a da prodaje... I je l' mi možete reći koju još mogu matičnu tražiti u trgovini, a da bi odgovarale mojim komponentama... Jer ako ne nađem identičnu zamjenu za ovu strganu, morat ću tražiti neku drugu, samo ne znam koju trebam tražiti...