Razni hardverski problemi

Ne pali komp nakon cudnih simptoma

ivic55 čet 17.11.2016 17:44

Dobra večer svima, znam da ima ovakvih tema ali nisu isti simptomi bili.
Prvo komp kada bi stavio sleep mode i nakon nekog vremena ocu ga upalit on se pocinje budit i odjednom se ugasi. Drugo jučer nisam mogao doci ni do biosa radio bi na 5 sekundi i restartao bi se opet s time da ne bi dao sliku monitoru nikako. Tu sam posumnjao u ram...izvadio sam i ocistio i upalio je iz druge onda.
Pa sam ugasio i opet ne radi s time da se sada ne gasi svakih 5 sekundi nego radi konstantno ali i dalje nema slike na monitoru a pokusao sam vadit graficku i spojit na matičnu tj integriranu i opet nema slike znaci do graficke nije.
Procesor je i5 4460
Ram 8 gb
Napajanje thermal master
Matična: GA-H81M-S1
Kupljen je u instaru s tim da oni imaju čudnu garanciju tako da svake godine moram na pregled doci i platit 250kn sto mi nema smisla da im placam za garanciju.
Hvala svima unaprijed.

Flexan22 čet 17.11.2016 18:58
ivic55 kaže...
Dobra večer svima, znam da ima ovakvih tema ali nisu isti simptomi bili.
Prvo komp kada bi stavio sleep mode i nakon nekog vremena ocu ga upalit on se pocinje budit i odjednom se ugasi. Drugo jučer nisam mogao doci ni do biosa radio bi na 5 sekundi i restartao bi se opet s time da ne bi dao sliku monitoru nikako. Tu sam posumnjao u ram...izvadio sam i ocistio i upalio je iz druge onda.
Pa sam ugasio i opet ne radi s time da se sada ne gasi svakih 5 sekundi nego radi konstantno ali i dalje nema slike na monitoru a pokusao sam vadit graficku i spojit na matičnu tj integriranu i opet nema slike znaci do graficke nije.
Procesor je i5 4460
Ram 8 gb
Napajanje thermal master
Matična: GA-H81M-S1
Kupljen je u instaru s tim da oni imaju čudnu garanciju tako da svake godine moram na pregled doci i platit 250kn sto mi nema smisla da im placam za garanciju.
Hvala svima unaprijed.

-promijeni termalnu pastu na CPU
-probaj svoj PSU (napajanje) staviti u drugi PC, a drugi PSU u svoj PC; isto tako s CPU (nakon mjenjanja termalne paste)

-ištekaj HDD i pržilicu, uđi u BIOS pa vidi dal se gasi

-možda je do matične: pogledaj dal je koji kondenzator puknut/nabubren, ako da, zamijeni

 

P.S. Crni ekran mi se desio i na ovom PC, ali meni je proradilo nakon priče Tri Praščića i restarta. Banalno, ali meni i to pomaže.

ivic55 čet 17.11.2016 21:38

Kondenzatori nisu napuhani to sam prvo pomislio, aad ae bojim ista dirat da mi ne bi odbili garanciju...makar ne zbam je li vama to sumnjivo da ako imam garanciju 5 godina a da je moram svake godine placat 250kn...