Razni hardverski problemi

Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

GridLocK čet 18.7.2019 02:24

Neki dan mi konačno stigne i7 3770K i taman moram na posao. Reko budem ga montiral dok dojdem doma jer radim popodne baš taj dan. Stignem ja doma sav sretan letim po kući do sobe i primim se posla...

Sklopim ja to za par minuta i pali pilu! Sve radi sve super i još se čudim kak je tak cooler tih? Čujem ga ali tiše nego prije. Reko ajd idem malo piknut PUBG nakon mjesec dva da vidim kak se sve to ponaša sad. Sve super samo kaj je meni sve toplije i toplije za noge...reko koj k se dešava???

Upalim MSI AB a temp proca ugodnih 87-92C. Odma crne misli, lik me sjebo ovo ono. Sav jadan neznam kaj bi idem pokrenut stres test u primeu i upalim speccy da vidim kaj ga muči a kad ono temp opet skoči u nebesa a brzina coolera na nekih 5xx rpm. Valjda je cooler kihnul nema kaj drugo si mislim. Otvorim kutiju i skužim nakon 2-3 dana da zbog žurbe nisam uštekal cooler kak se spada. Bio je uštekan na 3 pina samo i to se držao na njima pomoću trikova. Spojim ja to kak se spada i sad konačno temperatura kak treba biti. Da imam rep mahao bi njime od sreće u tom trenu. Od sad sve montiram pa makar i sat vremena dulje samo da nemam više ovakvih iznenađenja kasnije.

midzan21 pet 19.7.2019 18:25

Uh, čitajući ovo dođe mi da ispričam situaciju iz prethodne firme - scena slaganje računala lvl. kolega sistemac.

Dakle, zadali smo challenge taj dan kad su došle sve komponente (i5-8600, Gigabyte B350 MBO neka) da svatko sastavi po jedan identičan komp jer su dijelovi isti bili.

I šta ćemo, svatko uzeo svoj dio komponenti i lagano sastavimo računala, te krene Windows instalacija. Kod mene sve OK, računalo ide i čuje se lagano Intel Stock Cooler u mom uredu, dok kod kolege install se crasha.

Zove on mene i pita dal' sam mu uvalio krivi USB stick jer se crasha instalacija. Rekoh, ne jer sam taj stick već koristio na istim komponentama za drugo računalo koje sam sastavljao mjesec dana ranije. Mislim, nešto je sjebao garant i odem u njegov office i imam što za vidjeti - lik nije spojio cooler na procesor . I kad je išao spajati ne da je proc bio pakleno vruć, već je hladio matičnu i proc sa USB ventilatorom spojenim na stari power brick. Hvala Bogu matična i proc su preživjeli te još uvijek rade u firmi 8-12 sati dnevno/5 dana tjedno.

Isto tako, situacija od prošle godine, ja na godišnjem i evo kolega iz prijašnje situacije zove i pita, hej nema izlaza a ekranu sve je uspješno spojeno. Mislim si, daj slikaj da vidim da nije neki opet banalni problem. Sve u redu spojeno na matičnu, ali panj nije spojio od PCI-E 6+2 konektora +2 dio, te naravno GPU iz nekog razloga ne baca sliku. Mislim OK, riješena stvar, no big deal popravljeno sve. Nope, testiranjem druge grafikčke i ove u drugom kompu ispalo je da smo dobili DoA matičnu. E moj kolega, ako sam nisi u mogućnosti dijagnosticirati kvar bolje mu je da radi na drugom mjestu pomislih. I sad radi na drugom poslu van PC dijagnostike unutar iste tvrtke.

SandokanX78 sri 11.9.2019 20:51

pozdrav

Nedavno sam stavio u PC graficku karticu rx 580 sve uredno spoio i instalirao drivere medjutim kada startujem Pc na monitoru mi trazi koji je ulaz hdmi ili dvi

Znaci ekran je crn i nemogu dobiti nikakvu sliku

Prvi put kada mi se to desilo izvatio sam cmos bateriju ,ponovno pokrenio PC i sve je radilo OK

prilikom svakog sljedečeg startanje samo crni ekran bez slike i to je to

Sto napraviti

lp