Razni hardverski problemi

Moj prvi pc build - neuspješan - pomoć dobrodošla

korbu pon 2.9.2019 09:05

Složio sam svoju prvu konfiguraciju u životu. Od mješanih rabljenih i novih dijelova, ali nešto nije u redu

Svi se ventilatori vrte, , ne blinka mi lampica od HDD tj. od SSD-a u mom slučaju, i nemam signala na LED televizoru preko HDMI-a. Da trenutno, nemam monitor, i da li je možda u tv-u problem?

 

Msi matična a68hm e33 v2 - rabljeno

16 GB HyperX Fury - rabljeno

AMD X4 840 + Arctic Cooling- rabljeno i novo

Gainward GTX 1050 DDR5- novo

Lc Power 500w i kućište- Novo

SSD Crucial 480 GB - Novo

 

Svaka pomoć je dobrodošla

Posmatrač pon 2.9.2019 09:09
korbu kaže...

Složio sam svoju prvu konfiguraciju u životu. Od mješanih rabljenih i novih dijelova, ali nešto nije u redu

Svi se ventilatori vrte, , ne blinka mi lampica od HDD tj. od SSD-a u mom slučaju, i nemam signala na LED televizoru preko HDMI-a. Da trenutno, nemam monitor, i da li je možda u tv-u problem?

 

Msi matična a68hm e33 v2 - rabljeno

16 GB HyperX Fury - rabljeno

AMD X4 840 + Arctic Cooling- rabljeno i novo

Gainward GTX 1050 DDR5- novo

Lc Power 500w i kućište- Novo

SSD Crucial 480 GB - Novo

 

Svaka pomoć je dobrodošla

 Za pocetak ako ti ploca ima integrisanu grafiku ostavi jednu plocicu rama proc sa coolerom i isprobaj onboard grafiku. Ako mozes uci u bios postavi sve na defalt tj load default options ili tako nekaka. Ako tako imas sliku onda idemo dalje. 

Jakovp pon 2.9.2019 10:22
Stric_Jura kaže...

slažem se da mu netreba, ali ako postoji dodatni strujni konektor za CPU, MORA biti spojeno...

 

uglavnom dobro dođe za stabilnost napona za CPU, ali velim, MORA biti spojen...

 

 

 Pričao je za ventilator

Posmatrač pon 2.9.2019 12:04
Jakovp kaže...
Stric_Jura kaže...

slažem se da mu netreba, ali ako postoji dodatni strujni konektor za CPU, MORA biti spojeno...

 

uglavnom dobro dođe za stabilnost napona za CPU, ali velim, MORA biti spojen...

 

 

 Pričao je za ventilator

 

Stric_Jura kaže...

ups, isprika!

 Hahhaha ja nikako da skuzim zasto case vent mora biti spojen ;)

korbu pon 2.9.2019 12:43

kako frustrirajuće. lijepo se pojavio ekran za setup biosa, pripremio stick sa windowsom, a moja stara tipkovnica koju sam prije koristio ne daje znakove života, pa danas naručio novu. sada mogu samo gledati u taj početni ekran i čekati

već sam si skinuo witchera 3, Elex, resident evil 2 itd,... nakon 10 godina laptopa moći ću napokon igrati nešto normalno :D

 

 

 

boxer pon 2.9.2019 14:36
korbu kaže...

e molio bih vas samo ideju još kako da ssd pričvrstim. uopće nemam slot za njega. može slobodno biti polegnut negdje ili se mora prišarafiti?

1 -Najbolje bi ti bilo nabaviti SSD ladicu ako ima gdje jeftino i fino ga namontirati u kavez sa HDD;

2 -Možeš ga vodoravno postaviti na bočnu stranicu HDD kaveza i namjestiti da barem dvije rupice zašarafiš da tako da ipak bude pričvršćen; 

3 - Ako će kućište uglavnom mirovati bez puno pomjeranja, onda možeš uzeti dvostranu ljepljivu traku i zalijepiti ga polegnutog na neko zgodno mjesto u kućištu;

4 - Možeš ga montirati i sa običnim gumicama (malo ga omotaj i priveži na zgodne rupice) ili tzv. velcro trakom.

fer-de-lance pon 2.9.2019 14:40
korbu kaže...

kako frustrirajuće. lijepo se pojavio ekran za setup biosa, pripremio stick sa windowsom, a moja stara tipkovnica koju sam prije koristio ne daje znakove života, pa danas naručio novu. sada mogu samo gledati u taj početni ekran i čekati

već sam si skinuo witchera 3, Elex, resident evil 2 itd,... nakon 10 godina laptopa moći ću napokon igrati nešto normalno :D

 

 

 

 Tipkovnica je USB ili PS/2?

 

 

Posmatrač pon 2.9.2019 17:24
boxer kaže...
korbu kaže...

e molio bih vas samo ideju još kako da ssd pričvrstim. uopće nemam slot za njega. može slobodno biti polegnut negdje ili se mora prišarafiti?

1 -Najbolje bi ti bilo nabaviti SSD ladicu ako ima gdje jeftino i fino ga namontirati u kavez sa HDD;

2 -Možeš ga vodoravno postaviti na bočnu stranicu HDD kaveza i namjestiti da barem dvije rupice zašarafiš da tako da ipak bude pričvršćen; 

3 - Ako će kućište uglavnom mirovati bez puno pomjeranja, onda možeš uzeti dvostranu ljepljivu traku i zalijepiti ga polegnutog na neko zgodno mjesto u kućištu;

4 - Možeš ga montirati i sa običnim gumicama (malo ga omotaj i priveži na zgodne rupice) ili tzv. velcro trakom.

 Koje pomjeranje moze nastetit SSDu?????

 

 

Slobodno neka visi nece mu nista biti.....

ihush pon 2.9.2019 17:47
Posmatrač kaže...
boxer kaže...
korbu kaže...

e molio bih vas samo ideju još kako da ssd pričvrstim. uopće nemam slot za njega. može slobodno biti polegnut negdje ili se mora prišarafiti?

1 -Najbolje bi ti bilo nabaviti SSD ladicu ako ima gdje jeftino i fino ga namontirati u kavez sa HDD;

2 -Možeš ga vodoravno postaviti na bočnu stranicu HDD kaveza i namjestiti da barem dvije rupice zašarafiš da tako da ipak bude pričvršćen; 

3 - Ako će kućište uglavnom mirovati bez puno pomjeranja, onda možeš uzeti dvostranu ljepljivu traku i zalijepiti ga polegnutog na neko zgodno mjesto u kućištu;

4 - Možeš ga montirati i sa običnim gumicama (malo ga omotaj i priveži na zgodne rupice) ili tzv. velcro trakom.

 Koje pomjeranje moze nastetit SSDu?????

 

 

Slobodno neka visi nece mu nista biti.....

 -točno.. ali bolje ga je fixirati.. zbog kablova/kontakta. Ako u radu dođe do prekida imat će probleme. (ne miješati mogućnost greške mehanike npr udarac za vrijeme rada i fizička ograničenja npr kabel pa i banalno da npr padne u neki ventilator. Bolje je fixirati. Gdje?-Kako? Bilo gdje/kako.. može i selotejpom, može jednim šarafom ili žicom (ona za vezanje) ili plastičnom vezicom.. Pošto je fizički format poprečno širine hdd-3.5" može i tako dok neka novija kućišta imaju predviđena mjesta s doljnje strane (poklopac ispod mbo..) i sl.. + plehovi koje treba savinuti za šarafe.. malo grumf-ajeto snalažljivosti i gotovo za par minuta. :)

boxer sri 4.9.2019 12:19
Posmatrač kaže...
boxer kaže...
korbu kaže...

e molio bih vas samo ideju još kako da ssd pričvrstim. uopće nemam slot za njega. može slobodno biti polegnut negdje ili se mora prišarafiti?

1 -Najbolje bi ti bilo nabaviti SSD ladicu ako ima gdje jeftino i fino ga namontirati u kavez sa HDD;

2 -Možeš ga vodoravno postaviti na bočnu stranicu HDD kaveza i namjestiti da barem dvije rupice zašarafiš da tako da ipak bude pričvršćen; 

3 - Ako će kućište uglavnom mirovati bez puno pomjeranja, onda možeš uzeti dvostranu ljepljivu traku i zalijepiti ga polegnutog na neko zgodno mjesto u kućištu;

4 - Možeš ga montirati i sa običnim gumicama (malo ga omotaj i priveži na zgodne rupice) ili tzv. velcro trakom.

 Koje pomjeranje moze nastetit SSDu?????

 

 

Slobodno neka visi nece mu nista biti.....

 Malo pomjeranje ne može ništa... no ako slobodno stoji polegnut i prikopčan samo sa sata i žicom za napajanje može se desiti da prilikom podizanja i polaganja kućišta na bok da klepi po nečemu ili da olabavi spojeve sa sata. Nemoj pametovati bezveze i ti ga drži kako hoćeš.

Kada se daju instrukcije nekom tko prvi puta slaže PC onda mu se daju ispravna uputstva po PS-u, a improvizacije su samo improvizacije i nebi ih trebalo raditi ako se može normalno negdje staviti u kućište i pričvrstiti. 

toxic čet 5.9.2019 12:44

Iz iskustva :

Na hrpu kucista je ssd visio na sata konektorima i konektoru od napajanja kada sam seljako itd... nikada ali nikada nije ispalo nista.

Sata konektori na sebi imaju (vecina) tzv kopcu koja ti ne dozvoljava da izvuces kabel van. Kabel koji ide od napajanja je tolko cvrsto stegnut da ti treba dosta sile da ga maknes van...

Doduse ja ne mogu tvrditi da je to ispravan nacin jer sigurno nije.. Zato postoje ladice i fixna rjesenja i osobno za sebe ne bi dozvolio da mi SSD visi na kabelu bar bih ga zakeljio s nekakvom trakom da stoji...

 

Ali da se nesto moze dogoditi, jako tesko.

chili99 čet 5.9.2019 18:47
boxer kaže...
korbu kaže...

e molio bih vas samo ideju još kako da ssd pričvrstim. uopće nemam slot za njega. može slobodno biti polegnut negdje ili se mora prišarafiti?

1 -Najbolje bi ti bilo nabaviti SSD ladicu ako ima gdje jeftino i fino ga namontirati u kavez sa HDD;

2 -Možeš ga vodoravno postaviti na bočnu stranicu HDD kaveza i namjestiti da barem dvije rupice zašarafiš da tako da ipak bude pričvršćen; 

3 - Ako će kućište uglavnom mirovati bez puno pomjeranja, onda možeš uzeti dvostranu ljepljivu traku i zalijepiti ga polegnutog na neko zgodno mjesto u kućištu;

4 - Možeš ga montirati i sa običnim gumicama (malo ga omotaj i priveži na zgodne rupice) ili tzv. velcro trakom.

 Sve odlicni i vrlo lako provedivi savjeti. Moze ga ostaviti i na dnu kucista ali ce se onda morati sjetiti da oprezno prenosi kompjuter. Ako ga ostavi da visi ko mudo mogao bi otpasti ovisno o vrsti sata kabela. Moji kompjuteri su teski pa kad ih nosim okrenem ih ukoso da mi se ne odvali prednji dio. Kad bih ostavio SSD da visi, vec bi se negdje bio zaglavio, otpao ili okrznuo maticnu plocu.

Čitatelj pet 13.9.2019 06:18

Imas kuciste koje je predvidjeno za FDD - tu je izrez i tu mozes sa jedne strane

zaserafiti SSD, koristeci vijke sa finim navojem. I nece nikud, lagani su, i da drzi samo jedan vijak bi drzalo,

al bolje dva, jer onda nema "mrdanja".

 

Cemu komplicirati sa raznim dodatnim ladicama, trakama, gumama itd, kad je sve vec pripremljeno.