Liverpool1892 čet 21.2.2013 15:37

Instalirao sam nove windowse XP, kad je podigao sustav, miš mi zna zaštekat na 1sekundu i onda opet bude sve dobro, pa opet zaštka i tako stalno...
Mislio sam da je problem u windowsima pa sam instalirao win 7 i opet ista stvar.
Ima li netko kakvo riješenje?
Temeprature: Matična:30 stupnjeva, procesor 32, grafička 35.
Matična: AsusP5ND2
Grafička: Radeon HD 4350 512Mb
Procesor: Celeron 2.8Ghz
Napajanje 400W atx
Hard:Wester digital 160GB
RAM: 1GB 

Pentium100 čet 21.2.2013 15:55

Ak si na 1GB RAMa stavil Win 7 cudno je da vise toga ne steka, ali to ne objasnjava stekanje na XPu.

Jel si probo sa bas optickim misem koji ima dole (ili bilo di) svjetlo. Cisto da vidis jel se i LEDica gasi/zatitra kad zasteka. To bi moglo upucivati na probleme sa strujom.

Liverpool1892 čet 21.2.2013 16:02
Pentium100 kaže...

Ak si na 1GB RAMa stavil Win 7 cudno je da vise toga ne steka, ali to ne objasnjava stekanje na XPu.

Jel si probo sa bas optickim misem koji ima dole (ili bilo di) svjetlo. Cisto da vidis jel se i LEDica gasi/zatitra kad zasteka. To bi moglo upucivati na probleme sa strujom.

prije nego sam stavljao windowse, bio je win 7 instaliran, pa kad sam vidio da ima 1GB Ram-a onda sam stavio win XP i taj problem se pojavio, onda sam stavio ponovno windows 7, i opet isti problem...
Normalno svjetli LED kod miša 

7kunac čet 21.2.2013 16:17
Liverpool1892 kaže...
GAMERANGER kaže...

to je do ploce!!probaj flashat bios!!

Nevjerujem jer je radilo prije nego sam stavljao nove windowse.
Bio je win7 ali je troši previše memorije pa sam stavio XP....

  Pusti ga...troll...skini najnovije drivere s support stranice i probaj onda..

Liverpool1892 čet 21.2.2013 16:20
7kunac kaže...
Liverpool1892 kaže...
GAMERANGER kaže...

to je do ploce!!probaj flashat bios!!

Nevjerujem jer je radilo prije nego sam stavljao nove windowse.
Bio je win7 ali je troši previše memorije pa sam stavio XP....

  Pusti ga...troll...skini najnovije drivere s support stranice i probaj onda..

Našao sam drivere instalirao, ali mi u device manageru pokazuje da nije instalirano: SM Bus controller i pci simple communications controller i za to ne mogu naći drivere...

7kunac čet 21.2.2013 16:27
lukabo kaže...

Mislim da bi svi usb utori morali biti na napajanju od 5V,ustvari imati napon 5V.

  Tko je spomenuo USB?Ako mu radi tipkovnica ili nešto drugo,onda to nema veze s naponom,da napon na usb-u je 5v,mislim da mu miš ne bi radio da je npr. na 3v

Liverpool1892 čet 21.2.2013 16:27
lukabo kaže...

Mislim da bi svi usb utori morali biti na napajanju od 5V,ustvari imati napon 5V.

USB utori rade bez problema, uštekam usb stick, prepozna ga, radi, uključim tipkovnicu radi, uključim mišr radi ali šteka i kad šteka CPU ode na 100 posto... 
Temperature su o.k, procesor je očišćen,stavljena pasta...... 

F1-IVO čet 21.2.2013 16:28
Liverpool1892 kaže...
Našao sam drivere instalirao, ali mi u device manageru pokazuje da nije instalirano: SM Bus controller i pci simple communications controller i za to ne mogu naći drivere...

Iz iskustva ti mogu reći da je meni na jednom računalu isto tako trzao miš. Sve sam probao i nakraju premjestio ram u drugi utor i proradilo?!

Što se tiče SMbus controlera driver za njega obično dolazi sa chipset driverima.

To je Nvidijin MCP51 chipset. Probaj ove drivere:

http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_winxp32_8.26_11.09.html

Liverpool1892 čet 21.2.2013 16:41
F1-IVO kaže...
Liverpool1892 kaže...
Našao sam drivere instalirao, ali mi u device manageru pokazuje da nije instalirano: SM Bus controller i pci simple communications controller i za to ne mogu naći drivere...

Iz iskustva ti mogu reći da je meni na jednom računalu isto tako trzao miš. Sve sam probao i nakraju premjestio ram u drugi utor i proradilo?!

Što se tiče SMbus controlera driver za njega obično dolazi sa chipset driverima.

To je Nvidijin MCP51 chipset. Probaj ove drivere:

http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_winxp32_8.26_11.09.html

Hvala, je, to je daj driver, kada sam ga instalirao, SM BUS u device manageru nije pod usličnikom, samo još ovaj PCI simple.... Za njega tražim driver ali ne mogu naći... 
Nšao sam još jedan stari miš, ukopčao ga, i vidi vraga ne trza više.... 

F1-IVO čet 21.2.2013 16:44
Liverpool1892 kaže...
Hvala, je, to je daj driver, kada sam ga instalirao, SM BUS u device manageru nije pod usličnikom, samo još ovaj PCI simple.... Za njega tražim driver ali ne mogu naći... 

Nšao sam još jedan stari miš, ukopčao ga, i vidi vraga ne trza više.... 

Pogledaj u device manageru id hardvera i ukucaj ga ovdje i vidi što bi moglo biti otprilike (možda imaš stari modem uštekan u pci utor ili tako nešto).

Liverpool1892 čet 21.2.2013 16:51
F1-IVO kaže...
Liverpool1892 kaže...
Hvala, je, to je daj driver, kada sam ga instalirao, SM BUS u device manageru nije pod usličnikom, samo još ovaj PCI simple.... Za njega tražim driver ali ne mogu naći... 

Nšao sam još jedan stari miš, ukopčao ga, i vidi vraga ne trza više.... 

Pogledaj u device manageru id hardvera i ukucaj ga ovdje i vidi što bi moglo biti otprilike (možda imaš stari modem uštekan u pci utor ili tako nešto).

Evo ovako mi je, i sad sam vidio da ima uskličnik kod Audio (zvuk) ali normalno se čuje...
EDIT: ima u sebi staru modem karticu, a ne smijem ju izvaditi jer nije moj komp.. 

Liverpool1892 čet 21.2.2013 17:20
F1-IVO kaže...

To je HDMI audio driver od grafičke. Skini ga ovdje i instaliraj.

Za modem klikni mi na kraticu Details pa mi kopiraj ono di piše PCI_VEN itd.

Više nema ukličnika kod AUDIO, ali kada pustim pjesmu, nema zvuka....

Evo ovo:
PCI\VEN_14f1&DEV_2F30&SUBSYS_205D14F1&REV_01\4&DC268A3&0&3080

 EDIT: Zvuk radi... Još ovaj PCI...

Pentium100 uto 5.3.2013 23:26
IMVK kaže...

Pentium100

 

 

Ja na jednom kompu imam 7 sa 1 gigu rama i radi super

 

Mile 74 kaže...

Ma lik priča gluposti. Preporuka za windows 7 32 bitni je barem 1GB RAM-a, a za 64 bitne barem 2GB RAM-a.

Pa stavit ces ih ti i na 512MB RAMa - garantirano. 
Koristit ce HDD za cache, ak ti tak pase, zasto ne...