Razni hardverski problemi

Kako formatirati (C:) Disk bez CD

schnellman sri 13.7.2011 20:26

znaci da dižeš windowse sa c: particije. nemožeš formatirati aktivnu particiju na kojoj su ti windowsi.Ako sam te shvatio imaš dvije verzije windowsa na 2 različite particije.Znači moraš dignuti vwindowse koji su ti na nekoj drugoj particiji da bi iz windowsa mogao formarirati C: particiju.  

hopa147 sri 13.7.2011 20:29
schnellman kaže...

znaci da dižeš windowse sa c: particije. nemožeš formatirati aktivnu particiju na kojoj su ti windowsi.Ako sam te shvatio imaš dvije verzije windowsa na 2 različite particije.Znači moraš dignuti vwindowse koji su ti na nekoj drugoj particiji da bi iz windowsa mogao formarirati C: particiju.  

Da,ali moze li e ikkako uraditi bez CD

hopa147 sri 13.7.2011 20:41
schnellman kaže...

pa upravo sam ti objasnio kako? kaj ti nije jasno?

Evo sada sam probao ali isto,izgleda da ti nisi razumio ja imam 3 particije,na jednoj je Win7,a na drugoj Windows Vista,i 3 Backup.Ja udem u Win7 i klknem desni klik na particiju gdje je Windows Vista i klknem format,pa start i kad krene pise :

WINDOWS IS UNABLE TO FINISH FORMATING!

schnellman sri 13.7.2011 21:12

ukucaj u start meni CMD zatim u prozoru upiši format c: i enter zatim ime particije i enter zatim te pita proced with format Y/N zatim Y i enter

možda ti tako bude htio formatirat.Ali mogao bi ti se prestat bootat i win 7 ako formatiraš C: particiju jer bi ti mogao izbrisat boot sector na c particiji od

sedmice zbog čega ti vjerovatno i neda formatirat iz windowsa jer ti je C: particija još uvjek AKTIVNA particija.najboje bi ti bilo da kreneš ispočetka i ponovno napraviš sve particije i zatim instaliraš windowse na c: particiju

grimyHR sri 13.7.2011 21:16
schnellman kaže...

ukucaj u start meni CMD zatim u prozoru upiši format c: i enter zatim ime particije i enter zatim te pita proced with format Y/N zatim Y i enter

možda ti tako bude htio formatirat.Ali mogao bi ti se prestat bootat i win 7 ako formatiraš C: particiju jer bi ti mogao izbrisat boot sector na c particiji od

sedmice zbog čega ti vjerovatno i neda formatirat iz windowsa jer ti je C: particija još uvjek AKTIVNA particija.najboje bi ti bilo da kreneš ispočetka i ponovno napraviš sve particije i zatim instaliraš windowse na c: particiju

  sorry ali mbr se ne nalazi na ni jednoj particiji

schnellman sri 13.7.2011 21:33

mbr nema veze s tvojim problemom ako ti neda i iz cmd-a formatirat c: to ti je aktivna particija i zato ju nemožeš formatirat.Zato bi ti najbolje bilo da kreneš izpočetka i lijepo si posložiš nove particije i instaliraš si windowse na c particiju.

scorpion667 sri 13.7.2011 21:43

Mislim da bi ti najzgodnije bilo probati s nekim programom za particioniranje diskova (većina bi ih trebala imati posebnu opciju za formatiranje diskova) . Meni je npr. jednom tako uspjelo sa Paragon Partition Magic. Naravno, ima i drugih programa ali mislim da ti je ovaj jedan od zgodnijih. Sretno i javi rezultate{#}

grimyHR sri 13.7.2011 21:50
schnellman kaže...

mbr nema veze s tvojim problemom ako ti neda i iz cmd-a formatirat c: to ti je aktivna particija i zato ju nemožeš formatirat.Zato bi ti najbolje bilo da kreneš izpočetka i lijepo si posložiš nove particije i instaliraš si windowse na c particiju.

ti si rekao da bi mu se mogla prestati bootati 7ica koja je na drugoj particiji sto je glupost, sve particije sa OSom na sebi su mu bootabilne, a onaj najvazniji dio mbr se ne nalazi ni na jednoj particiji

za sve ovakve poslove predlazem koristenje ubcd diska bootanog sa usb sticka, pokretanje parted magica i koristenje gparteda

grimyHR sri 13.7.2011 21:57
herc1988 kaže...

mogu potvrditi da je to istina.ako formatiras prvu particiju windowsa 100% sam siguran da vise nece raditi D particija.

znam jer sam osjetio na vlastitoj kozi {#}

  dual boot sustav ili ti je to bila jedina bootabilna particija?

schnellman sri 13.7.2011 22:00
grimyHR kaže...
schnellman kaže...

mbr nema veze s tvojim problemom ako ti neda i iz cmd-a formatirat c: to ti je aktivna particija i zato ju nemožeš formatirat.Zato bi ti najbolje bilo da kreneš izpočetka i lijepo si posložiš nove particije i instaliraš si windowse na c particiju.

ti si rekao da bi mu se mogla prestati bootati 7ica koja je na drugoj particiji sto je glupost, sve particije sa OSom na sebi su mu bootabilne, a onaj najvazniji dio mbr se ne nalazi ni na jednoj particiji

za sve ovakve poslove predlazem koristenje ubcd diska bootanog sa usb sticka, pokretanje parted magica i koristenje gparteda

neda mi se s tobom nadmudrivat i objašnjavat ti sto je aktivna particija. nego kad si tako pametan objasni zašto nemože  formatirat particiju c iz windowsa iako diže windowse sa druge particije i reci šta mora napraviti pa da i mi nešto naučimo

grimyHR sri 13.7.2011 22:20
schnellman kaže...
grimyHR kaže...
schnellman kaže...

mbr nema veze s tvojim problemom ako ti neda i iz cmd-a formatirat c: to ti je aktivna particija i zato ju nemožeš formatirat.Zato bi ti najbolje bilo da kreneš izpočetka i lijepo si posložiš nove particije i instaliraš si windowse na c particiju.

ti si rekao da bi mu se mogla prestati bootati 7ica koja je na drugoj particiji sto je glupost, sve particije sa OSom na sebi su mu bootabilne, a onaj najvazniji dio mbr se ne nalazi ni na jednoj particiji

za sve ovakve poslove predlazem koristenje ubcd diska bootanog sa usb sticka, pokretanje parted magica i koristenje gparteda

neda mi se s tobom nadmudrivat i objašnjavat ti sto je aktivna particija. nego kad si tako pametan objasni zašto nemože  formatirat particiju c iz windowsa iako diže windowse sa druge particije i reci šta mora napraviti pa da i mi nešto naučimo

  live distra sa sticka i gparted, napisao sam sto je najbolji alat za particioniranje

schnellman sri 13.7.2011 23:18
hopa147 kaže...

Evo sada cu probat sa partition magic manager pa javim

Ja ti nebi preporučio taj program jer je dosta star i ako imaš novi hard koji je veći od 80 gb nebu ti ispravno napravio particije. Isprobano davno u praksi, rađe to napravi nekim novijim programom,Ja osobno koristim acronis disk director. imaš ga na hirens boot cd sa još brdom drugih korisnih programćića.

vlad0 sri 13.7.2011 23:28
hopa147 kaže...

Evo sada cu probat sa partition magic manager pa javim

 

OK, ovako... Provjeri nalazi ti li se na Vista particiji folder X:\BOOT, gdje je X oznaka particije na kojoj je Vista. Ako se taj folder nalazi tamo, formatiranje te particije dovest će do toga da ti se 7-ica neće bootati.

 

Ono što u tom slučaju moraš napraviti je bootati u 7-icu, skinuti sisparV5, desni klik na sispar.cmd i odabri Run as Administrator. Kad te pita za oznaku particije lupi C, a na pitanje vezano uz boot menu odgovori s N. Nakon toga restartaj stroj i bootaj sa nekog partition manager boot CD-a (možeš probati npr. ovaj) i ubij Vista particiju.

 

Nadam se da nisam stigao prekasno. {#}

comhacker ned 5.2.2012 12:19

slušajte el mi neko može reći imam cd pogon (d:) (windows 7) kad ubacim neki dvd onda se otvori ,a kad ubacim prazni dođe mi ovo ( disk se mora služiti formatom koji windows prepoznaje . Ako disk nije formatiran  morate ga formatirati prije korištenja). oče mi tko reći kako da to popravim!!

Mitch ned 5.2.2012 12:27
comhacker kaže...

slušajte el mi neko može reći imam cd pogon (d:) (windows 7) kad ubacim neki dvd onda se otvori ,a kad ubacim prazni dođe mi ovo ( disk se mora služiti formatom koji windows prepoznaje . Ako disk nije formatiran  morate ga formatirati prije korištenja). oče mi tko reći kako da to popravim!!

ako imas cd pogon kako ces citat dvd?