softwaremaniac pet 13.8.2010 15:28

Gledao sam po drugim temama,ali nisam našao rješenje na svoj problem,naime restarta mi se računalo bez ikakvih errora,BSOD-a i sličnoga.
Jednom mi se dogodi da se restarta dok igram igru,drugi put dok skidam torrent,treći put dok gledam film.
Slike s temperaturama u prilogu.
Moju konfu imate pod moj PC.
Imam napajanje jačine 550W.
Molim vas pomozite mi naći uzrok mojih problema.

deadman pet 13.8.2010 15:31

Isključi automatski restart i možda će se pojaviti BSOD kako bi vidjeli u čemu je problem.

Klikni na Start -> Run -> upiši sysdm.cpl -> kartica Advanced -> ispod odjeljka Startup and Recovery klikni na Settings -> odznači Automatically restart i klikni na OK.

Nello pet 13.8.2010 15:40
softwaremaniac kaže...
Gledao sam po drugim temama,ali nisam našao rješenje na svoj problem,naime restarta mi se računalo bez ikakvih errora,BSOD-a i sličnoga.
Jednom mi se dogodi da se restarta dok igram igru,drugi put dok skidam torrent,treći put dok gledam film.
Slike s temperaturama u prilogu.
Moju konfu imate pod moj PC.
Imam napajanje jačine 550W.
Molim vas pomozite mi naći uzrok mojih problema.

To što malo pregrijava grafička jer tokom igre pa još  zagrije i kada se pređu preko 60 stupnjeva i normalno se restarta jer je on zapravo zaštitio od kvara.  Dali imaš kakve vent  na kučište? Valjalo da ako ima za dodatke da lako ugradiš vent da upuhuje iznutra da ti bolje hladi.

Dali redovno čistiš hladnjak kod procesora? Ako ima prašine treba očistiti jer kod nakupljanja prašine jer nemože normalno hladit procesora i zato povisuje temperature u grafi i procesora. Osmijeh

mci pet 13.8.2010 15:42

Aj' probaj nešto:

smanji opterećenje napajanja;

otkači svu nepotrebnu periferiju (kameru, externi HD...)

sve što se preko USB-a napaja sa PC-a.

Ako bude sve OK to je onda nažaost to: napajanje :-(

 

simeparanoja pet 13.8.2010 15:46
Nello kaže...
softwaremaniac kaže...
Gledao sam po drugim temama,ali nisam našao rješenje na svoj problem,naime restarta mi se računalo bez ikakvih errora,BSOD-a i sličnoga.
Jednom mi se dogodi da se restarta dok igram igru,drugi put dok skidam torrent,treći put dok gledam film.
Slike s temperaturama u prilogu.
Moju konfu imate pod moj PC.
Imam napajanje jačine 550W.
Molim vas pomozite mi naći uzrok mojih problema.

To što malo pregrijava grafička jer tokom igre pa još  zagrije i kada se pređu preko 60 stupnjeva i normalno se restarta jer je on zapravo zaštitio od kvara.  Dali imaš kakve vent  na kučište? Valjalo da ako ima za dodatke da lako ugradiš vent da upuhuje iznutra da ti bolje hladi.

Dali redovno čistiš hladnjak kod procesora? Ako ima prašine treba očistiti jer kod nakupljanja prašine jer nemože normalno hladit procesora i zato povisuje temperature u grafi i procesora. Osmijeh

4870 ti radi bez greske na 60C a na load-u oko 85 stupnjeva

mrud pet 13.8.2010 15:58
dzan kaže...

Softverska očitanja napona nikad nisu tačna. Jedini način da očita prave vrijednosti je sa multimetrom.

S tim se slazem, ali neka provjeri u biosu, ili everestu. Ipak to je razlika od skoro 4 v.

simeparanoja pet 13.8.2010 16:00
softwaremaniac kaže...
Evo sad provjerio u biosu:
CPU:49 C,pa pao na 45 C
MBO:44 C
Vcore
+3,30V =1,3
+5,00V =3,3
+12,00V=5,00
Navečer ću otvorit komp,pa pogledat,ja se više kužim u software,a navečer mi stari dođe pa ćemo zajedno pogledat.

napajanje u banani :(

mrud pet 13.8.2010 16:06
softwaremaniac kaže...
Evo sad provjerio u biosu:
CPU:49 C,pa pao na 45 C
MBO:44 C
Vcore
+3,30V =1,3
+5,00V =3,3
+12,00V=5,00
Navečer ću otvorit komp,pa pogledat,ja se više kužim u software,a navečer mi stari dođe pa ćemo zajedno pogledat.

Jako lose...promjeni napajanje.

Friday pet 13.8.2010 17:07
softwaremaniac kaže...
Kako mi onda nije 550W dosta?

 

550 W nekog šroteksa se ne može usporediti ni sa 350 W nekog kvalitetnog napajanja. Ako si imao 550 W nekog normalnog napajanja (corsair, fortron, tagan...) onda je ili napajanje neispravno ili nije problem uopće u napajanju nego nekoj drugoj komponenti.

 

EDIT: Da si kupio neko normalno 550 W napajanje znao bi jer bi koštalo poprilično.