Zaara sri 19.12.2012 17:55

Znaci, imam pitanje zbog cega dolazi do FPS padanja kod vecih 'Team fightova' u raznim RTS igrama, u ovom slucaju mislim na Dotu 2 jer samo to i imam namjeru igrat. Dok je Vsync ukljucen fps je standard 60, i uvijek je 60 sve dok ne dode do trenutaka kad se nesto vise 'događa' na ekranu, vise spelova 'zahtjevnijih' animacija itd. Probao sam doslovno sve, od CFG foldera dote 2, smanjivat doslovno sve, ali jednostavno nema pre velike razlike, bilo sve low, ili bilo sve high, sto mi je pomalo cudno, igra u tim trenucima jednostavno nije 'smooth' kako bi trebala bit, kakva je kad je 'laning' faza. Malo mi je tesko za objasnit ali nadam se da ce te shvatit u cemu je problem. Probao sam i sa clockanjem, i sa igranjem po msconfig, makivanjem tema na win7 sto govore da pomaze pri FPSu, ali i dalje nista, pa bi volio cut neko misljenje, mozda ak je do graficke ili neceg, hvala unaprijed. Driveri su po mome znanju također up to date.

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit
Processor: AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor (4 CPUs), ~3.4GHz
DirectX Version: DirectX 11
Ram: 8,00GB
Card Name: AMD Radeon HD 6700 Series (Radeon HD 6750 Vapor-X)

Napajanje je također veliko koliko znam, tako da to nebi trebo bit problem, diskovi nisu puni, gamebooster također ne pomaze. 

 

Zaara sri 19.12.2012 18:53

I da, vjerujem da moje clockanje nije bilo izvedeno najbolje, bio bih zahvalan kada bi me netko uputio do teme kako OC moj proc etc, da ne otvaram nove teme a novi sam tu i ne snalazim se najbolje, hvala.

Zaara pet 21.12.2012 01:51

Ako me mozes uputit dje mogu provjerit tocne informacije o napajanju, rado.
A kako vidim pad FPS, objasnio sam u opisu, dok se npr prođe kamerom u igri po tom podrucju dje je 'fight' i razni spellovi, kamera nejde onako 'smooth' nego zapinje, i imam ukljuceno da mi pokazuje FPSe i cim padne na 55 sa 60 vec se vidi da 'cuka' tj da nije smooth kako bi trebalo biti

godo pet 21.12.2012 04:05
Zaara kaže...

Ako me mozes uputit dje mogu provjerit tocne informacije o napajanju, rado.
A kako vidim pad FPS, objasnio sam u opisu, dok se npr prođe kamerom u igri po tom podrucju dje je 'fight' i razni spellovi, kamera nejde onako 'smooth' nego zapinje, i imam ukljuceno da mi pokazuje FPSe i cim padne na 55 sa 60 vec se vidi da 'cuka' tj da nije smooth kako bi trebalo biti

To je veći problem od 'običnog' pada FPS-a!

Ako možeš otvoriti kućište slikaj napajanje.

Stjepanj pet 21.12.2012 09:04

low end grafa 6750 i imas fps drop u igri, igrama? nekuzim kaj tu ima biti nejasno, nista zlonamjerno al ja tu nevidim nikakav problem, pa meni lol padne na 45fps u fajtu...za sc2 da ne govorim kad je igra u stanju s 450 fps-a pasti na 35...

Zaara pet 21.12.2012 13:16

Napajanje cu uslikat danas kasnije.
A sto se tice ovog, u redu, low end grafa, samo mi je bilo cudno kako onda svugdje ne 'steka' nego samo u tim određenim trenucima, posto znam da mi je proc jaci od vecine frendova kojima po mojem znanju igra radi okej svugdje. Ali to je sve sto sam i htjeo cut, do cega je to tako, ako je grafa, u redu, onda sam saznao i hvala :)

Zaara pet 21.12.2012 22:14
lukabo kaže...
Zaara kaže...

I da, vjerujem da moje clockanje nije bilo izvedeno najbolje, bio bih zahvalan kada bi me netko uputio do teme kako OC moj proc etc, da ne otvaram nove teme a novi sam tu i ne snalazim se najbolje, hvala.

Imaš na neto brdo toga o clockanju tog proca,možeš ga diči i do 4,1 GHz,a da ja stabilan,npr;

http://www.youtube.com/watch?v=iDiF9NtJPu4


Znam da ima da, ali svatko od tih osoba ima vjerojatno drugacije hlađenje etc, pa moze mozda dici vise od mene da temperature budu stabilne, pa bi volio da mi netko samo ukratko kaze koliko mogu sa mojom konfiguracijom dignut i kako. A sto se tice linkanog videa, to je turbo V, koji ja koristit ni ne mogu, volio bi to napraviti kroz biose.