markomarko pon 31.10.2011 23:11
antimadridista kaže...

to napajanje ti je smrt i mijenjaj ga podhitno,ali ne vjerujem da ti je fps drop zbog toga. Prije bi rekao zbog procesora,probaj ga kloknut malo pa onda javi. I u kojim igrama ti se javlja fps drop?

U skoro svim npr BF3 , LEague of legends  .

 

Ima neki safe tutorial kako da overclockam ovaj procesor ?

antimadridista pon 31.10.2011 23:16

prva stvar što moraš napraviti je promijeniti to napajanje,samo je pitanje vremena kada će otići u vječna lovišta,a nije onda problem što će otići napajanje,već to što ono sa sobom najčešće povuče i grafičku karticu i sve ostalo,tako da to mijenjaj čim prije,a za klokanje imaš svakakvih tutoriala po internetu,pogledj na Yotubeu i sve će ti biti jasno,nije nešto toliko neshvatljivo,vrlo je lagano

zoharbizo uto 1.11.2011 00:21

PSU je problem,ne procesor.Imas quada koji to nemoze uzrokovat iako radi na niskoj frekvenciji.Mijenjaj to sranje od napajanja pod hitno.Imas potencijalnu bombu pod opterecenjem.Ono ne daje dovoljno snage i ocito ima velike oscilacije na railovima.

markomarko uto 1.11.2011 00:29
zoharbizo kaže...

PSU je problem,ne procesor.Imas quada koji to nemoze uzrokovat iako radi na niskoj frekvenciji.Mijenjaj to sranje od napajanja pod hitno.Imas potencijalnu bombu pod opterecenjem.Ono ne daje dovoljno snage i ocito ima velike oscilacije na railovima.

Ovaj novi PSU dolazi kroz iduca 3 dana i sada imate li koje savjete ? Ja mislim da ne bi bilo ok da igram BF3 jer mi se temperatura dize na 60 C od graficke, ali eto dok LoL igram sve je ok .

sudy_freak uto 1.11.2011 00:40
markomarko kaže...

Ovaj novi PSU dolazi kroz iduca 3 dana i sada imate li koje savjete ? Ja mislim da ne bi bilo ok da igram BF3 jer mi se temperatura dize na 60 C od graficke, ali eto dok LoL igram sve je ok .

Kao što su kolege rekle, obavezno PSU novi. 

A 60 °C s tom grafičkom te ne bi trebalo zabrinjavati. 

markomarko uto 1.11.2011 00:42
sudy_freak kaže...
markomarko kaže...

Ovaj novi PSU dolazi kroz iduca 3 dana i sada imate li koje savjete ? Ja mislim da ne bi bilo ok da igram BF3 jer mi se temperatura dize na 60 C od graficke, ali eto dok LoL igram sve je ok .

Kao što su kolege rekle, obavezno PSU novi. 

A 60 °C s tom grafičkom te ne bi trebalo zabrinjavati. 

Da , hocu.

 

Ali sto uzrokuje FPS drop ? Procesor ? Quad core je

191x7 uto 1.11.2011 00:58

Phenom prve generacije - slabo. On ti je vjerojatno slaba karika. Clockaj što više možeš (premda se Phenom procesori prve generacije en daju baš nešto clockati) ili mijenjaj.

GTS 450 nije nešto jaka kartica, no trebala bi gurati BattleField 3 glatko.

 

Napajanje ti je definitivno PROBLEM i ne pomišljaj da ga zamijeniš nekim nekvalitetnim šrotom (što god na njemu pisalo). Za novo napajanje izdvoji barem 300-350 Kn.

zoharbizo uto 1.11.2011 01:01
191x7 kaže...

Phenom prve generacije - slabo. On ti je vjerojatno slaba karika. Clockaj što više možeš (premda se Phenom procesori prve generacije en daju baš nešto clockati) ili mijenjaj.

GTS 450 nije nešto jaka kartica, no trebala bi gurati BattleField 3 glatko.

 

Napajanje ti je definitivno PROBLEM i ne pomišljaj da ga zamijeniš nekim nekvalitetnim šrotom (što god na njemu pisalo). Za novo napajanje izdvoji barem 300-350 Kn.

U rangu Athlona II X4 na 2.6ghz.Phenomi I nisu slabi,problem je u tome sto se previse griju i losi su oceri.Njegov primjerak sa boljim coolerom nece ici preko 2.7 ghz(uz povecanje napona naravno).

191x7 uto 1.11.2011 01:50
markomarko kaže...

Znaci FPS drop je definitivno zbog napajanja (barem se nadam) jer ako nije onda ne znam sto je

Velika je vjerojatnost da je do toga. No i ako nije, svejedno ne trebaš već moraš promijeniti napajanje.

markomarko uto 1.11.2011 16:03
191x7 kaže...
markomarko kaže...

Znaci FPS drop je definitivno zbog napajanja (barem se nadam) jer ako nije onda ne znam sto je

Velika je vjerojatnost da je do toga. No i ako nije, svejedno ne trebaš već moraš promijeniti napajanje.

Ocu Ocu a mozda mi je i do hard diska na kojem su windowsi ?

191x7 uto 1.11.2011 16:31
markomarko kaže...

Ocu Ocu a mozda mi je i do hard diska na kojem su windowsi ?

Koji je hard? Kako izgleda test brzine čitanja u HDTune? Pokazuje li HDTune kakvu S.M.A.R.T. grešku i pronađe li error scan kakve probleme?

markomarko uto 1.11.2011 16:55
191x7 kaže...
markomarko kaže...

Znaci FPS drop je definitivno zbog napajanja (barem se nadam) jer ako nije onda ne znam sto je

Velika je vjerojatnost da je do toga. No i ako nije, svejedno ne trebaš već moraš promijeniti napajanje.

Evo HEALTH je ok, a error scan sve je zeleno ali ima samo jedna crvena kockica

191x7 uto 1.11.2011 17:03
markomarko kaže...

Evo HEALTH je ok, a error scan sve je zeleno ali ima samo jedna crvena kockica

Crveni četverokut = bad sector odnosno neispravni sektor. Disk ti traži low level format s ispravljanjem odnosno isključenjem bad sectora.

Ako se poveća broj neispravnih sektora morat ćeš mijenjat disk jer se radi o ozbiljnom kvaru.

Ako ti disk ima jamstvo, bad sector je dovoljno za reklamaciju.

began ned 4.11.2012 17:47
Haf932 kaže...

Koje komponente imas i napisi koji model napajanja !

core2duo E7400 2.80ghz

ram 2gb ddr2 pce6400 800mhz

hdd 320gb serialata 8mb cache

vga atihd4550 ddr3 512mb

a pise da je napajanje atx 400w nista vise nepie o napajanju.

pc je star 3 pune godine