SPLICO212 uto 19.8.2008 22:02

Pozzz narode iman jedan veliki problem kada hocu kristit neki hardver uredno instaliram drivere i carobnjak kaze da je instalacija uspjesna ali kad hocu taj driver koristit  otvara mi se prozor sa porukom Dogodila se pogreska nemoguce koristi hardvare

v_maxcpp uto 2.9.2008 04:48

Evo da ne otvaram novu temu pišem ovdje jer ima sličnosti.

Rješavanje "Blue Screen-a" kod viste uzrokovan Realtek driver-ima  + codec-ima(konflikt)!
Tako surfam ja netom i otvaram stranice različitog sadržaja ali uglavnom razne stranice s programskim jezicima,
video materijalima istih  i slično.Pri jednom takovom otvaranju odjednom pištanje i znakić na
sound-u ikonici dobije križić.Nisam se previše iznanadio jer mi se to znalo desiti nakon instalacije SP1 kod Viste Premium koju imam
na Lapu.To sam rješavao s update driver i rool back driver u device mangeru ali ne i ovaj put!
Pištanje se nastavilo iako sam poduzeo sve te korake.
Radi se o Realtek driveru i naravno pripadajućim kodecima gdje je samo stara verzija drivera šljakala a ne nova!Ali ne i ovaj put!pištanje se nastavilo.
Nisam se uzrujavao jer sam imao N.Ghosta i čitav backup pa sam se nastavio igrati.Deinstalirao sam i onemogućio postojanje uopće samog Device
Sounda i krenuo s Wizardom detekcijom novog Hardwera i naravno svi koraci do otkrivanja i instaliranja krenuše normalno ali ta se prvi put
nakon više od godinu dana pojavi onaj" Famozni BlueScreen" ,i to prvi put na Visti!Vista naravno me prekine pri svim mojim procesima
i ponudi mi opciju safe mod koju naravno prihvatih i krenuo iz safe moda i dignula se Vista .....sad u safe modu ne budi lijen,uradim
antivirusni pregled Nod-om i SuperSpayware-om za one koje Nod možda ne detektira i sve ok.Malo pregledam sve drivere i njihove potpise
,malo procese  koji su se vrtili,u svakom slučaju kompletan pregled sam učinio i sve ok,pogledao sam i kad mi je System restore,System će mi se vratiti pet dana unazad,
rekoh sebi ok,o tome je vodila Vista računa pa mi je i to jedna od solucija.Ali pri svim tim procesima i u safe modu koje sam radio na kompu,došlo je do
zamrzavanja...i ne čekajući da mi se sve vrati u normalu sam poduzimam malo riskantniji korak i isključujem ručno iz "zida" napajanje da bi natjerao Vistu
na rješavanje startup problema jer sad mi ona nakon uključivanja daje soluciju Rescue and Recovery  System ili Normaly dizanje sustava.
Naravno izaberem ono prvo da vidim što može.Otvara se ekran Lenovo Rescue System i počinje ispitivanje i popravak sustava i u toku
tog ispitivanja svih startup stavki otvara se prozorčić za System Restore ako Rescue ne pronađe grešku pri startup-u.
I nakon poduže vremena sistem mi javlja da
nije našao ništa što bi mi pomogla i finish button za gašenje,što i napravih.Pustio sam Vistu i Lap da se malo odmore i upalih komp. i nakon
što nema nikakvih upita Vista se normalno diže jer je Recover naredio dizanje Restore Pointa i "voila" sve je normalno---zvuk ok,driver ok.
U toku Dizanja Vista javlja da je riješila problem i otkrila tokom Rescue i Recovery rada ,problem u realtec kodecima koji nisu bili usklađeni s driverima!
Zato je došlo do konflikta i "Blue Screen" i naravno ponudila mi je rješenje s linkom gdje mogu skinuti kodek za Realtek.....driver ostaje.
Ja zasada ostavljam kako jest ali sad bar znam i imam link ako mi se "pištanje" opet desi,sve mi je u log filu .Formatiranje i backup mi je bila zadnja solucija
koju bih napravio ,naravno.Ali mogao sam se igrati jer imam backup i s time ističem važnost istoga.
Eto ,to je bilo moje prvo iskustvo "Plavog ekrana" s Vistom!Kome se da čitati neka čita i ispričavam se na gramatičkim greškama jer je kasno.
Slika rješenja je dolje.

_______________________________________________________________________________________________________