HolyPotato pon 11.1.2016 17:07

Pozz, evo bas jucer u Linksu  sam kupio novi CPU amd athlon x4 860k, a dosad sam imao a6 7400K. No uglavnom ja skinem stari proc ocistim staru pastu na njemu I stavim ga u kutiju, izvadim novi, prvo stavim cpu I Polako sve te nakon toga stavio sam stock kuler koji se dobije s njim te na njemu je vec pasta pa ju nisam trebao stavljat i tako ja to stavim, zastekam cpu fan i ustekam power za cpu u maticnu. Kad sam to napravio sve ponovo spojim i Evo ukljucim komp, svi ventilatori se uredno ukljuce (cpu fan se takoder ukljucio) I mis i tipkovnica pocnu svijetliti a ekran je crn cijelo vrijeme iako svijetli lampica da je ukljucen u struju  i tako to stoji te kad se priblizim cpu-u dok je komp upaljen cuje se neki tisi zvuk svakih 5 sekundi sad nezz dal to vent radi no ugl. trebam pomoc hitno.

El Munjoko pon 11.1.2016 17:23

Jesi dirao druge komponente osim procesora? Probaj izvaditi RAM pločicu/e i vrati je nazad, možda si ju slučajno pomakao. 

Procesori su skoro isti tako da ti matična ne zahtjeva update biosa, trebao bi raditi.

Ako nema efekta sa ramima, probaj isto i sa grafičkom.

El Munjoko pon 11.1.2016 17:54
HolyPotato kaže...

Evo izvadio sam oba dvije ram plocice i stavio sam unutra Samo jednu te izvadio sam I ponovo stavio graficku I opet Ista stvar kao I prije...

Možeš probati onda izvaditi bateriju od matične da ti se resetira bios na 10-ak minuta, vrati pa probaj upaliti. 

Ako to ne upali... Javi i probaj opisati taj "tiši" zvuk cpu hladnjaka, možda ti netko drugi može pomoći. 

Moraš isprobati sve prije nego budeš morao vaditi procesor van. Znam da je to zeznuto, pošto je već pasta "sjela". 

Sretno!

El Munjoko pon 11.1.2016 18:01
HolyPotato kaže...

A Kako da ju izvadim s cime i koliko dugo da cekam

Bilo čim, nožem, odvijačem... Ima 2 "kopče" šta drži bateriju, fokusiraj se na jednu, lagano ju vuci u stranu i baterija bi trebala sama "iskočiti". I naravno komp ištekati iz struje prije te radnje.

Ali prije svega sačekaj ako nisi vješt sa tim, možda ti netko da neki bolji prijedlog. 

eywa33 pon 11.1.2016 18:06
HolyPotato kaže...

Zvuk koji cujem je dosta tih ali cuje se kad si blizu cpu coolera, znaci svakih 5-6 sekundi cuje se ko neki izdisaj zrak dok se guma prazni npr na autu

 Prva stvar: Reset CMOS. To možeš rješit na način kako ti je kolega gore objasnio - izvadit bateriju na par minuta. Drugi način je pomaknut jumper za Reset CMOS, pročitaj u manualu gdje se nalazi. No najjednostavnije je izvadit bateriju, pričekat par minuta i prije nego je staviš pritisnit tipku za upalit PC i držat je malo. To sve naravno mora bit izvedeno dok je PC ištekan iz struje.

 

Ako to ne radi, probaj zamijenit hladnjak ako možeš. Možda je novi s greškom...pa javi!

HolyPotato pon 11.1.2016 18:32

Izvadio bateriju iz maticne na 8-9min stavio sam je i opet sve skoro isto mis ne svijetli Ni tipkovnica, Svi ventilatori se vrte Samo ovaj put mislim da je nesao zvuk s coolera, Samo se nesto malo cuje neki zvuk Kako iz procesora ide u hard diak

eywa33 pon 11.1.2016 18:35
HolyPotato kaže...

Izvadio bateriju iz maticne na 8-9min stavio sam je i opet sve skoro isto mis ne svijetli Ni tipkovnica, Svi ventilatori se vrte Samo ovaj put mislim da je nesao zvuk s coolera, Samo se nesto malo cuje neki zvuk Kako iz procesora ide u hard diak

 Jel sad radi sa starim procesorom? Ugl. zvukovi koje opisuješ ne razumijem kako dešifriraš?! 

El Munjoko pon 11.1.2016 18:45
HolyPotato kaže...

Dal stavim stari cooler ili sve opet staro(I cooler I proc)? Cuje se neki zvuk kod procesora kao of cvrcka I onda za 2sek taj zvuk cuje se kod harddiska

To ti je zvuk procesora, nije dobro sjeo ili šta već. Izvadi van, prekontroliraj iglice ako ima na procesoru, i probaj sa drugim hladnjakom... I obavezno pazi da pravilno sjedne u socket na matičnoj. Ako je sve ok, probaj još jednom ispočetka.

Ako i dalje cvrči, vrati stari procesor i vidi ako se normalno boot-a. Onda je vrijeme za reklamaciju ako radi normalno sa starim procesorom.

AF139 pon 11.1.2016 19:35

probaj da bi bili sigurni da nisi nešto drugo zeznio, inače kad ideš mjenjati CPU najprije provjeriš

koje procesore podržava tvoja MBO i sa kojom verzijom BIOS-a a ako treba nadogradiš ga (flash biosa).

Slijedeće je kad ga promjeniš resetirati BIOS postavke (baterija ili mostić) pa tek onda uključiti.

Još me zanima da li ti je spojena grafička kartica ili je monitor spojen na onboard grafu ?

XXX-Man pon 11.1.2016 21:57
jura kaže...

ma ne treba nadograđivati bios jer je ista verzija biosa i za jedan i za drugi procesor

 Athlon X4 860K je podržan od verzije F5, dok je A6-7400K podržan od verzije F4 u 3.0 i 3.1 reviziji.

 

Ako ima verziju F4 potrebno je nadograditi.

 

HolyPotato kaže...

Maticna mi je gigabyte f2a78m ds2, a graficka gtx 660gs

 Koja je revizija ploče?

Moguće su 3.0, 3.1 i 3.2

Mora ti negdje na ploči pisati pa pogledaj.