osvit pet 15.2.2013 12:13

Pozdrav svima

Imam matičnu ASROCK K10N78D.Chipset je nvidia nForce720D. Instaliran je Win 8 i žuta oznaka u device manageru pod other devices coprocessor. Nisam našo na stranici proizvođača matične drivere za Win8. Gdje bih mogao potražiti ovaj driver? Hvala!

Jakic007 ned 7.12.2014 23:36

Imam istu maticnu plocu kao @osvit i Windows 8.1. Moju konfiguraciju mozete vidjeti pod "Moj PC". Kod coprocessora u device manageru stoji zuti znakic s usklicnikom i nalazi se pod other devices. Kad kliknem na njega pod status kaze ovo "The drivers for this device are not installed. (Code 28)There are no compatible drivers for this device.To find a driver for this device, click Update Driver." Kliknem update i nikad ne uspije naci nista. Sta da radim? Cemu mi sluzi to uopce?

iko92 pon 8.12.2014 00:26

Jesi oprobao updatovati drivere sa nekim softwerom? Ako nisi skini SlimDrivers, on ti skenira cijelo računalo i vidi da li je izašao novi update za neki driver i ako je on ti može skinuti i instalirati

buky pon 8.12.2014 02:15

Vjerovatno "intel managment" ili inf driver, probaj skinut ovaj pack sa asrockove stranice pa vidi da li njih imas mozda u tom paketu, pa ga preko device managera pointaj na .sys ili .inf fajlu. U najgorem slucaj sto je rekao vec @dumba, desni klik na device - details - hardware id i zapicit to u google, imas driver identifier stranicu koja ce ti vrlo vjerovatno prva izac gdje mozes napravit fake account sa bilo kakvim mailom i userom i skinut driver.