mustang995 sub 10.12.2016 21:15

Pozdrav, nedavno sam kupio SSD (Crucial 275GB) i odlucio sam instalirati nove Windowse na njega (dosad su bili na starom HDD-u). Nakon instalacije windowsa, na kraju dok se racunalo resetira dobijem poruku The boot configuration data for your PC is missing or contains errors, uglavnom windowsi se ne bootaju. Windowse sam instalirao s USB-a i znam da su u redu jer sam koristio iste na nekoliko laptopa pa ne znam u cemu je sad problem. Zna li netko kako rijesiti ovaj problem?

softwaremaniac sub 10.12.2016 21:25
mustang995 kaže...

Pozdrav, nedavno sam kupio SSD (Crucial 275GB) i odlucio sam instalirati nove Windowse na njega (dosad su bili na starom HDD-u). Nakon instalacije windowsa, na kraju dok se racunalo resetira dobijem poruku The boot configuration data for your PC is missing or contains errors, uglavnom windowsi se ne bootaju. Windowse sam instalirao s USB-a i znam da su u redu jer sam koristio iste na nekoliko laptopa pa ne znam u cemu je sad problem. Zna li netko kako rijesiti ovaj problem?

Je li SSD podešen kao Primary Boot Device?

Probaj ovo iz cmd pokrenut, možda je u MBR-u stvar.

 

Type BOOTREC /FIXMBR, and then press ENTER.

Type BOOTREC /FIXBOOT, and then press ENTER.

Type BOOTREC /REBUILDBCD, and then press ENTER.

 

Ima li dovoljno free spacea na SSD-u ako si radio Upgrade?

 

mustang995 sub 10.12.2016 21:49
softwaremaniac kaže...

Je li SSD podešen kao Primary Boot Device?

Probaj ovo iz cmd pokrenut, možda je u MBR-u stvar.

 

Type BOOTREC /FIXMBR, and then press ENTER.

Type BOOTREC /FIXBOOT, and then press ENTER.

Type BOOTREC /REBUILDBCD, and then press ENTER.

 

Ima li dovoljno free spacea na SSD-u ako si radio Upgrade?

 

ssd je primary boot device, ovo iz cmd-a sam pokusao i ne radi

disk je bio prazan prije windowsa, nisam radio upgrade nego novu instalaciju, imao sa hdd sa tri particije i na jednoj od njih su bili windowsi, sad sam formatirao tu particiju i pokusao instalirati windowse na ssd

 

kasnije sam probao opet instalirati windowse na tu particiju gdje su prije bili i sve radi

mustang995 ned 11.12.2016 15:56

pokusao sam danas ponovno instalirati windowse na ssd i opet je bila ista greska, no primijetio sam da onih 500mb koji su System Reserved ne odvoji na ssd-u nego na hdd-u gdje su windowsi prije bili

 

moze li u tome biti problem? ako da, kako ga rijesiti? bi li upalilo da izvadim taj hdd iz kucista i onda probam instalirati windowse na ssd?

softwaremaniac ned 11.12.2016 17:27
mustang995 kaže...

pokusao sam danas ponovno instalirati windowse na ssd i opet je bila ista greska, no primijetio sam da onih 500mb koji su System Reserved ne odvoji na ssd-u nego na hdd-u gdje su windowsi prije bili

 

moze li u tome biti problem? ako da, kako ga rijesiti? bi li upalilo da izvadim taj hdd iz kucista i onda probam instalirati windowse na ssd?

Probaj, ja imam 500 MB na SSD-u, a ne na HDD-u, isto sam prvo imao HDD pa naknadno stavljao SSD.