RaNzO sub 6.4.2013 11:41

Na navedenom laptopu se vidi slika kad se posvijetli u ekran, npr. baterijom, ali kod normalnog svjetla je potpuno crna slika i nemoguće je raditi na njemu. Do sada su mi već rekli nekoliko raznih varijanti - lcd panel, inverter, osvjetljenje. Koja od ovih stvari je najvjerojatnija po vama?

lukabo sub 6.4.2013 11:58

Najvjerojatnije inverter.Osim ako ti ne svijetli jedna od lampica,tada upučuje na gpu.Bilo kako bilo,servis.

 

edit-na lcd panelu "se može"(kao serviser) dobro zaraditi,stoga što je to skup popravak,čak i do 1500kn,to sam htio i prije napisati,da ako je kojim slučajem lcd,onda če biti jako skupo,no nisam te htio prestrašiti{#},ali...raspitaj se još malo po servisima,mailom ili tel

RaNzO sub 6.4.2013 12:20

 

U servisu mi je rekao da je otišao lcd panel, ali mu ne vjerujem iz 2 razloga - lokalni je serviser za sve živo što se tiče elektronike i vidi se slika, te je moguće raditi na laptopu kad se posvijetli u monitor. Po meni ne bi bilo slike uopće da je otišao panel. Jesam li u pravu? Ako se netko od vas bavi servisom laptopa nek se javi da se dogovorimo za popravak.

 

 

 

 

 

 

struja sub 6.4.2013 13:36
RaNzO kaže...

 

U servisu mi je rekao da je otišao lcd panel, ali mu ne vjerujem iz 2 razloga - lokalni je serviser za sve živo što se tiče elektronike i vidi se slika, te je moguće raditi na laptopu kad se posvijetli u monitor. Po meni ne bi bilo slike uopće da je otišao panel. Jesam li u pravu? Ako se netko od vas bavi servisom laptopa nek se javi da se dogovorimo za popravak.

A to je takav servis {#}

 

Ako lcd radi, onda radi. Problem je u osvjetljenju. Znači vrlo vjerojatno inverter (cijena na ebayu ~ 50 kn).

Sretno i pošalji tog prevaranta gdje mu je mjesto.