Radna iskustva

Tech support (osobna računala) -> sys admin, može

Gleeson sub 29.6.2019 13:07

Vidio sam u nekoliko navrata oglase za posao u kojima firme traže ljude bez znanja ili s malo znanja/iskustva koje će oni onda naučiti raditi tech support. Jedan primjer je Touch Support, iako oni imaju prilično lošu reputaciju, ali vidio sam i drugih takvih primjera.

Imam 2 pitanja vezana za to:

1) Znate li neke primjere takvih firmi di bih mogao poslati molbu

2) Je li realno da neko kao ja, koji se dobro razumije u osobna računala (servisiranje, hardver, softver), ali ne znam ništa o mrežama i serverima, se zaposli u nekoj takvih firmi ili u internom tech support odjelu neke firme koja se bavi nečim drugim, i onda u radu na tom mjestu naučim o serverima, mrežama itd. dovoljno da si kasnije mogu naći sys admin posao?

ONeill pon 12.8.2019 19:07

Šalji molbe na sve IT firme, neka te imaju u bazi. Nikad ne znaš kako te sreća može poslužiti, a ništa te ne košta da pošalješ.

Čak ne bi bilo loše ako si u Zagrebu, da osobno odeš do firmi i predaš svoj CV, jer možda dobiješ šansu da razgovoraš s nekim iz IT odjela i saznaš informacije koje ne možeš kod kuće iza računala ;)

Možeš slati molbe i u firme koje nemaju svoj IT odjel, ali danas sve firme od 6+ zaposlenika koriste računala, pa se javljaj u takve firme da im ti budeš IT podrška. Tu nećeš možda naučiti puno toga novog, ali ćeš steći iskutva u tome kako korisnici rade i koriste IT usluge, a vjeruj mi, korisnika ima svakakvih i koji mogu napraviti problem da ga cijeli dan raspetljavaš.

Iz svog iskutva ti mogu reći, da ono što misliš da znaš o računalima, nije ni pribilžno jako dok se ne zaposliš u IT području i vidiš koliko toga zapravo ne znaš. 

No ako voliš to i voliš učiti, onda neće biti problem.

Što se tiče nedostatka znanja o mrežama i serverima; bar danas u doba Interneta to nije problem za naučiti. A opcija je i da platiš neki tečaj kod nekoga tko ima stvarnu opremu da možeš raditi na njoj, naravno ovisno o tome kakav si finacijski.

Sretno!