Radna iskustva

Plaće Programera svih vrsta

KKristijan sri 23.3.2011 21:53

Evo jedna tema koja smrdi na troll,no to nikako ne želim.

Užasno me zanima kakva su plaćanja programera(game,web,desktop,buissnes...)

Kolika je minimalna i maksimalna plaća koju programer može imat i koja grana je najmanje/više plaćena?

 

Kakav je odnos plaća u RH i vani?

klimama pon 30.5.2011 06:41

Što se tiče SAD-a:

What Do the Highest-Paid Programmers Make? 

 

- Programmer lead with 10-plus years of experience -- $99,666
- Technology expertise: Extranets -- $100,566
- Education: Doctorate degree -- $101,647
- State: Virginia -- $102,773
- Major metro area: San Jose -- $114,450
- Computer and mathematical occupations -- $77,230
- Computer programmers -- $74,900
- Software developers, applications -- $90,410
- Software developers, systems software -- $97,960

mihael.santek sub 28.12.2013 09:23

Pozdrav ljudi,

 

Koliko bi zapravo imao plaču ako sam Software Engineer i imam položenu diplomu iz cjeloukupnog managmenta( Cambridge poslovni program). U cjeloukupni menagment razumjevam BIZNIS, BUSINESS , MARKETING, MARKETING,PRODAJA, SALES,FINANSIJE I RAČUNOVODSTVO, FINANCE AND ACCOUNTING,MENADŽMENT I POSLOVNA ORGANIZACIJA,MENADŽMENT LJUDSKIH RESURSA,MENADŽMENT PROJEKATA,INFORMACIONE TEHNOLOGIJE U POSLOVANJU,ODNOSI S JAVNOŠĆU.

 

Još imam jedno pitanje a nadam se da ćete znati odgovor.

 

Želim još na to položiti na učilištu certifikat za Certified Ethical Hacker, EC-Council Certified Secure Programmer-.NET ili neki drugi koji bi obuhvatilo sve to. Da li bi to povečalo plaću za van Hrvatske znam da bi ali neznam u Hrvatskoj kakva je situacija

Nilturion pon 30.12.2013 11:15

Ovisi o puno stvari. Koliko znaš? Koliko iskustvo imaš? 

Koliko vremena imaš da tražiš posao? Ako ti je hitno onda ćeš pristati raditi i za 5k, a ako nije onda možeš tražiti i/ili čekati neke bolje poslove, s boljom plaćom. 

Također visina plaće ti ovisi o tome kako dobro pregovaraš ili prodaš samog sebe kao nečijeg zaposlenika...

 

Uglavnom, postoji hrpetina stvari o kojima ti ovisi visina plaće. U hr početnička plaća programera je oko 5k, sukladno iskustvu raste. Neki maksimumi se vrti oko 10-12k. Na stranu plaće, većinom su to drobra radna mjesta, gdje nema previše otkaza (osim ako ga sam neda za vecu plaću, ili ne radiš posao kako treba), uvije dobre i zabavne ekipe, plaćeni prekovremeni i slično.

 

Vani plaće koliko čitam po webu i čujem po pričama su daleko veće što je i za očekivati. 

 

Edit:

A certificirnje u hr sumnjam da će ti povečati plaću pri zaposlenju. Kasnije tijekom rada možda, ali ovako na početku kada se nekom poslodavcu prijavi 20-30 ljudi, pola njih ima neke certifikate, većina diplome, on u glavi ima već određeno koliko planira plaćati zaposlenika... sumnjam. Ali opet sve ovisi kako se prezentiraš i "prodaš". Znam ljudi koji su nesposbni za ikakav razvoj softwarea, a opet su uspjeli dobiti super radna mjesta ispred raznih genija samo zato što su bili samouvijereni i uvjerljivi. A onda kada su već dobili posao, većina njih u prvih par mjeseci pohvatala sve što im je nedostajalo u znanju i iskustvu te su programirali kao i svi drugi.