Programiranje

Ovak dugo se premisljam za radnju progrma i ostalo

ivan-zd pet 30.7.2010 17:27

1.Ti sa ulećavanjem za ovakve " noobove" bilo bi dobro da poradiš na sebi pa da daješ komentare drugima.A autoru teme: Proćešljaj i proguglaj malo o programiranju , pa kad shvatis teoriju , možeš u praksu.

crowap sub 31.7.2010 13:01
mad9dog kaže...

preko fps creatora lagano napravio igru vec sam poslo 10 prijatelja na xf Smijeh

Da te to zaista zanima onda bi već češljo po google-u i proučavao i učio...A ne čekao ovdje da ti netko objasni...Sa takvim stavom možeš odustati od programiranja i prije nego si počeo..

MaracKoMarac sub 31.7.2010 14:10

Baš ste super podršku dali dečku Belji se

Ako se nikada nisi susreo s programskim jezikom, onda probaj pohvatat osnove ili u QBasicu ili u Pascalu.

Nakon što skužiš kako rade petlje i imaš neki temelj za daljnje učenje, onda ti preporučam ili Python ili C#.

Ovo su samo prijedlozi, ti odaberi onaj programski jezik za koji ti misliš da je najbolji za tebe. Sretno! Osmijeh

 

P.S. Najvažnije dvije stvari su kod programiranja trud i strpljenje. Zaboravi to da ćeš napraviti nešto za par

dana ili tjedana.

King of Games ned 1.8.2010 00:39
mad9dog kaže...

MaracKoMarac hvala :D evo znam ponesto kad budem full temelj imo onda cu python

ako samo taržiš brzu zabavu onda ti je bolje jednostavno uzet neki program za to i igrat se.

programiranje je vještina koja se uči cjeli život, i ako ti samo želiš izraditi jednostavnu igricu, netreba ti to.

možeš nać tone programa za pravljenje igra, za koje ti ne treba programiranje, već samo trabaš znat mislit i to je to

oni ti rade na principu da slikama koje predstavljaju naredbe programiraš

taj je način vrlo jednostavan, i ako ti se svidi programiranje (jer i to je programiranje, samo slikama) imaš od toga dobre temelje za dalje

i misleći više o logici, gameplayu itd (zapamti, u ovakvim situacijama grafika je najmanje bitna) nego o sintaksi (one naredbe što ih pišeš dok programiraš), razvijat ćeš bolji filing za sve to. 

ako ti se sviđa ovo što pišem, dakle ovaj način pravljenja igrica (ne igra, nego doslovno igrica, barem u početku),

kaži mi koliko imaš godina i što točno želiš praviti (možeš i na pm) i ja ću ti preporučiti neki takav program

EVO čet 19.8.2010 13:05
loky4i4 kaže...

Zašto nitko ne započne sa izradom mapa za vec postojeće igre ili sa 3d modeliranjem, crtanjem bilo šta što ima veze sa game dev-om,pa nije sve u programiranju.

Ja ću kada se nabavi novi komp počet s ZModelerer-om, koji je namijenjen za NFS.