Programiranje

Nova verzija Javascript Moony parsera

ivanvod uto 19.11.2013 22:38

Izašla je nova verzija Javascript Moony parsera. Ovaj put implementiran je "Earley" algoritam, a nova verizija je i do 100x brža od prethodne u kojoj je bila implementirana osobna shift-reduce metoda. Trebalo bi biti manje bugova jer je kod jednostavniji. Prihvaća gramatiku za parsiranje u "moony grammar" formatu prema kojoj može parsirati bilo koji tekst. Kao i prethodna verzija, i ova verzija trebala bi biti context free grammar potpuna.

 

 

Ako ste zainteresirani, tu je link:

synth.wink.ws/moonyparser/

ivanvod sri 20.11.2013 00:06

Da, ja sam autor.

 

Pa u stvari imam posebnu namjenu. Radim novi programski jezik. Interpreter unutar browsera. Bazirati će se na pure HTML+Javascript+PHP-u. Vjerojatno će moći interpretirati i druge programske jezike kao što su Python ili Java bez dodatnog instaliranja plug-inova za browsere. Vidjeti ću kakve će biti performanse.

ivanvod sri 20.11.2013 01:14
1domagoj1 kaže...

Kakav je to link, WOT mi izbacuje upozorenje o phishingu?

Znam da sam imao problema s facebookom. Mislim da je facebook je banao cijelu wink.ws domenu, a to je besplatna hosting firma. Prema tome, sve stranice drugih korisnika na wink.ws ispaštaju zbog jedne sumnjive stranice.

ivanvod sri 20.11.2013 02:48
ivanvod kaže...
1domagoj1 kaže...

Kakav je to link, WOT mi izbacuje upozorenje o phishingu?

Znam da sam imao problema s facebookom. Mislim da je facebook je banao cijelu wink.ws domenu, a to je besplatna hosting firma. Prema tome, sve stranice drugih korisnika na wink.ws ispaštaju zbog jedne sumnjive stranice.

Da, instalirao sam WOT i provjerio situaciju. Piše da sam reputaciju naslijedio od site-a wink.ws.

 

Morati ću nekako skockati 100Kn za plaćeni hosting. Ovo je ponižavajuće.

ivanvod pet 22.11.2013 22:13

ovo sam postao na Lambda the Ultimate forumu (HTML extensibility | Lambda the Ultimate):

 

"What do U guys think of a javascript library that would be able to emulate any programming language?

U would write a code inside <object> tag and call a function to parse and interpret the code found in innerHTML property of <object> . Only necessary thing would be one include inside some javascript src tag that calls specific prebuilt interpreter, so there would be no specific installs like new add-ons for browsers.

So, when U build i.e. Python interpreter, U would (automatically, by provided tool) make a new python.js file (from provided grammar and some sugar besides), include it in html and off U go, modifying html DOM from python.

Theoretically, another markup language could be constructed that would replace HTML, if U want that.

I'm interested would this environment be accepted by programmers.

The real question is: how much of programmers are satisfied with HTML + javascript and would they want to use some other combination?"