Programiranje

Dev C++ header fileovi?

CyreX pet 14.3.2008 00:30

Nakon šta san instalira ovaj programski jezik i nabavija PDF skriptu za učenje tamo san vidija da prilikom instalacije su mi potrebni par header datoteka koje triban prebacit u foldere "include" i "lib"
To su za folder "include" : conio.h  graphics.h  winbgim.h
a za folder "lib" : libbgi.a   libconio.a

Pa ako ima ko da mi ih pošalje na PP u rar ili zip obliku.. fala unaprid!!...

v_maxcpp pet 14.3.2008 01:48

Poslao sam ti poruku i pročitaj pa javi..pošaljem ti kad javiš.Sve potrebne datoteke imam.One su ti potrebne kad radiš grafičke programe uglavnom i trebaš znati linker koji moraš upisati kad radiš projekt...sve ti je to na stranici koja je već na forumu da ne ponavljam ali odi na podforum programiranje u C-u i tamo su ti tutovi na hrvatskom i na jednoj od njih ti je sve potrebno što trebaš u Dev C++ okruženju.Dev okruženje nije programski jezik nego prevodilac u kojem pišeš kod koji se prevodi i izvršava.Pozdrav.

 

v_maxcpp
Tracer ned 31.8.2008 16:45
LaIk kaže...

dajte ljudi molim vas budite od pomoci posaljite mi na pp ona 2 fila sta sam gor napisao,hvala

 Ti fajlovi bi već trebali biti unutra. Jesi ti uopće probao npr.

#include <conio.h>

?
LaIk ned 31.8.2008 22:01

nisam probao ,ali neradimi bez tih failova kada radim grafiku uopce je nece komapjlat a kamoli pokrent inace citam knjugi programiranje za apsolutne pocetnike i trenutno sam na garfici tako da mi obavezno trebaju ti failovi ukoliko bih mogao nastaviti sa citanjem

Tracer ned 31.8.2008 22:49
LaIk kaže...

nisam probao ,ali neradimi bez tih failova kada radim grafiku uopce je nece komapjlat a kamoli pokrent inace citam knjugi programiranje za apsolutne pocetnike i trenutno sam na garfici tako da mi obavezno trebaju ti failovi ukoliko bih mogao nastaviti sa citanjem

 Pa kako znaš da ih nema ako nisi ni probao ih uključiti u program???? Ajme svakakvih ljudi.....

Jesi uopće pretražio svoj disk za tim datotekama? Nema šanse da se pri instalaciji Dev-a nije kopirala i conio.h datoteka, a kladim se da su i ostale tu.