k1c0 sri 14.7.2010 11:47

-U zadnje vrijeme počelo me dosta zanimati desktop programiranje i počeo sam učiti C# .Net. Nakon tjedan dana pala mi ideja za igru koju bih mogao sam isprogramirati jer je prejednostavna i ne zahtjeva puno znanja. Igra se zove Click4Beat i cilj igre je u 15 sekundi što više puta kliknuti na crveni kružić koji se randomizirano pojavljuje na jednom pravokutnom dijelu forme koje sam nazvao "Polje za igru". Moram napomenuti da je ovo prva verzija i da možete očekivati još istih. U sljedećim verzijama trebao bih dodati glavni menu i postavke. Što mislite bi li valjalo pomoću MySql baze podataka napraviti top liste i registraciju profila?

 

Download Igre (bez izvornih datoteka): Link

 

P.S. - "Igru sam programirao u Visual C# 2010 i u mene na Windows Visti radi."

k1c0 sri 14.7.2010 16:23
uss kaže...

Dobro odrađeno. Samo malo popravi da ti krug ne izlazi izvan prozora jer se vidi samo par piksela i nemoguće je kliknuti.

Neznam zašto kod vas krug izlazi van prostora, u mene se to ne događa. Pozicioniranje kružića sam uradio tako što mi se za X osu random odabere neki broj između 6 i 271, a za Y osu između 10 i 188. Te se točke nalaze na samim rubovima polja za igranje.

k1c0 sri 14.7.2010 19:51

Moja solucija:

1.)  Pomakao kružić na skroz lijevo da se cijel vidi. Pogledao onda koja mu je koordinata X osi i postavio stavio ju za najmanju vrijednost u randomu koji izabire koordinatu X osi.

2.) Pomakao kružić skroz desno da se cijel vidi. Pogledao opet koja je koordinata X osi i postavio ju za najveću vrijednost u randomu koji izabire koordinatu X osi.

3.) Pomakao kružić na vrh polja za igranje da se cijel vidi. Pogledao onda koja mu je koordinata Y osi i postavio ju za najmanju vrijednost u randomu koji izabire koordinatu Y osi.

4.) Pomakao kružić na dno polja za igranje da se cijel vidi. Pogledao onda koja mu je koordinata Y osi i postavio ju za najveću vrijednost u randomu koji izabire koordinatu Y osi.

RimSo čet 22.7.2010 15:43

Pohvale za smisao igre ali pored bugova koji se mogu pronaći u ovoj tvojoj prvoj verziji jer drugu nisi postavio šta bi još bilo zanimljivo da postaviš u igru tj. mojih par savjeta :

 

1.Da malo povećaš prozor igre bar na rezoluciju 640x480

2.Da dodaš listu igrača tj. nakon svake odigrane igre da se ukuca nick za list higscore

3.Da probaš da na određene levele razdvojiš tj. da daš više levela igri i da u nekom narednom dolazi više loptica/kružića istovremeno

 

Toliko od mene i sretno dalje..

k1c0 čet 22.7.2010 17:08

I ja sam mislio to sve uraditi već nakon prve verzije. Leveli će biti malo veći problem. Još sam mislio dodati ako se klikne bilo gdje u polju za igru za vrijeme igre da se broj bodova smanji za nekoliko, npr. za 3.

 

Evo i verzije 1.1 na RapidShare-u: Click4Beat

 

 

Edit: Još nešto. Vidio sam da u C# .Net jeziku ima Application Settings. Može li mi neko dati tutorijal vezan za to. Planiram napraviti i izmjenu teme u igri.

toxic čet 22.7.2010 17:17
k1c0 kaže...

I ja sam mislio to sve uraditi već nakon prve verzije. Leveli će biti malo veći problem. Još sam mislio dodati ako se klikne bilo gdje u polju za igru za vrijeme igre da se broj bodova smanji za nekoliko, npr. za 3.

 

Evo i verzije 1.1 na RapidShare-u: Click4Beat

 

 

Edit: Još nešto. Vidio sam da u C# .Net jeziku ima Application Settings. Može li mi neko dati tutorijal vezan za to. Planiram napraviti i izmjenu teme u igri.

super je zamisljeno, svida mi se ono sta sam vidio ali ne mogu je na zalost isprobat jer san na poslu i admini su sve zivo zabranili jos fala bogu nisu ovaj forum..

 

Jel bi mogo prebaci igru da mi das neki link na kojem je mogu isprobat?? npr ko standardne flash igre bez instalacije.

 

Ako nemozes nema veze..

Tracer čet 22.7.2010 23:27

Ima potencijala. Sad bi se mogli pojavljivati i složeniji oblici i manji krugovi kako igra napreduje pa da je teže za pogoditi. Također, kažnjavati promašaje itd.. Sve u svemu dobra osnova za nešto bolje ;)

k1c0 pet 23.7.2010 13:15
Dado_ZG78 kaže...

Bravo.

Kreativno i poticajno. U svakom slučaju nastavi dalje s programiranjem i kroz koju godinu ćeš sam sebe iznenaditi koliko si napredovao Namigiva

Moram se pohvaliti da sam u PHP-u napravio multifunkcionalni CMS ali ga nisam posebno dizajnirao.

k1c0 ned 25.7.2010 14:43

Završio sam najnoviju verziju igre Click4Beat, verziju 1.2. Možete je "skinuti" ovdje i prije instalacije nove verzije trebali biste izbrisati stariju verziju ako ju već imate instaliranu.

################################################################################

 

Promjene u odnosu na prethodnu, 1.1, verziju:

1.) Nova veličina prozora je 640 x 480 px.

2.) Dodani leveli. Maksimalan levelje 10.

3.) Svakoga levela vrijeme se smanjuje za 1 sekundu. U prvom(1.) levelu tako imate 15 sekundi, a u zadnjem(10.) 6 sekundi.

 

U jednoj od sljedećih verzija možete očekivati:

1.) Rang listu igrača - Ime igrača i broj osvojenih bodova

2.) Kažnjavanje promašaja - Minus 10 bodova

3.) Povećanjem levela veličina crnog kružića se smanjuje.

4.) Bolji dizajn.

 

#################################################################################

 

@tracer: Znaš li gdje bih mogao pronaći tutorijale o primjeni Application Settingsa?

Tomislav95 ned 25.7.2010 14:52
k1c0 kaže...

Završio sam najnoviju verziju igre Click4Beat, verziju 1.2...

Dobra je igra ali ti ova nova verzija ima grešku.Kružić se pojavljuje samo na lijevoj strani polja.Nijedanput se nije pojavio na desnoj strani.Jel to samo kod mene ili...?

Tracer ned 25.7.2010 14:54
k1c0 kaže...

Završio sam najnoviju verziju igre Click4Beat, verziju 1.2. Možete je "skinuti" ovdje i prije instalacije nove verzije trebali biste izbrisati stariju verziju ako ju već imate instaliranu.

################################################################################

 

Promjene u odnosu na prethodnu, 1.1, verziju:

1.) Nova veličina prozora je 640 x 480 px.

2.) Dodani leveli. Maksimalan levelje 10.

3.) Svakoga levela vrijeme se smanjuje za 1 sekundu. U prvom(1.) levelu tako imate 15 sekundi, a u zadnjem(10.) 6 sekundi.

 

U jednoj od sljedećih verzija možete očekivati:

1.) Rang listu igrača - Ime igrača i broj osvojenih bodova

2.) Kažnjavanje promašaja - Minus 10 bodova

3.) Povećanjem levela veličina crnog kružića se smanjuje.

4.) Bolji dizajn.

 

#################################################################################

 

@tracer: Znaš li gdje bih mogao pronaći tutorijale o primjeni Application Settingsa?

Probaj google ;)

k1c0 ned 25.7.2010 15:27
Tomislav95 kaže...
k1c0 kaže...

Završio sam najnoviju verziju igre Click4Beat, verziju 1.2...

Dobra je igra ali ti ova nova verzija ima grešku.Kružić se pojavljuje samo na lijevoj strani polja.Nijedanput se nije pojavio na desnoj strani.Jel to samo kod mene ili...?

Greška je, ali neznam u čemu je problem kad sam stavio da se maksimalno kreće po polju za igranje i lijevo i desno i gore i dolje.